Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Savageboy

    aktív tag

    válasz Bella80_ #672 üzenetére

    Szét kell szedni a telefont (célszerű az USB port felől kezdeni szerintem, óvatosan a hátlap és fődarab között szét kell pattintani), az ujjlenyomat-olvasó kábelével vigyázni kell, el ne szakítsd, kell egy apró fejű Phillips (kereszthoronyos avagy csillag) csavarhúzó, lehetőleg PH000 (1.5 mm-es), ezzel a műanyag burkolatot le kell venni (fogja vagy 10 csavar), utána le lehet csatlakoztatni az ujjelnyomat-olvasó, az akku, illetve az alaplap fő flexibilis kábelét, majd az antennát, ezután az alaplap kiemelhető, szerintem célszerű a kamerákat is levenni róla, biztos ami biztos, majd a linkelt videóban is látható részt (az alaplap kijelző felőli oldalán az egyik sarokban van a legkisebb fém burkolat, kb. ott) kell forró levegős forrasztóállomással melegíteni (persze lehet próbálkozni mással is, mint Freddycom, neki a vasaló is bevált ;]). Én le is vettem egy csipesszel azt a fém burkolatot, de elvileg nem szükséges. A melegítés előtt érdemes az alaplap többi részét "maszkolni", hogy feleslegesen ne melegítsd őket (Kapton szalaggal lenne a legjobb, de nekem nem volt kéznél, így az alufólia is megteszi). Ha ez megvan, akkor ki lehet próbálni, hogy bekapcsol-e a telefon, ehhez nyilván a szétszedett dolgokat vissza kell tenni a helyére, a csatlakozókat visszapattintani, stb. Teljesen összerakni (csavarok, hátlappal való összepattintás) akkor érdemes, ha sikeresen bekapcsolt.

Új hozzászólás Aktív témák