Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz rumkola #28 üzenetére

    Az nagyon nem lehetséges, mert a PhysX-et nem a 2k csinálta, hanem az NV. A 2k csak megengedte az APEX opciót a játékba, amit az NV szépen kivitelezett.

    Nem mindegy, mert a többi APEX modul még mindig GPU-n fut. Ergo a sebességre biztosan hatása van az extra GeForce-oknak. Ez a korlátozás csak a gépigényt tolja az egekbe, de a proci számításairól némileg leveszi a terhet a GeForce. Az eredmény, hatalmas gépigény, de két csúcs-GeForce mellett mégsem akad. Ez mesteri kivitelezés és nem probléma. Legalábbis az NV szemszögéből nem az.

    Ezért nincsenek a fejlesztők a zárt rendszerek mellett, és ezért kell az NV-nek a PhysX-et bevásárolni. Egyszerűen semmi elrettenő tényezője nincs a mesterséges korlátozásoknak, mert a konkurens úgy sem tudja. Persze ezzel a piac nem jár jól, mivel ez a helyzet megint nem a PC-s játékosok érdekében történt, így joggal érezheti magát az ember becsapva. El lehet fordulni a konzol felé.

    (#31) TTomax: Természetesen nem kötelező bekapcsolni az APEX-et, de az érdekes téma, hogy miért nem jó az APEX melletti sebesség. :) Egy újságírónak a PhysX maga a paradicsom, mert mindig van benne valami eltitkolt turpisság. Alig várom a következő címet. :DDD
    Nem túl fairplay? Mégis az mennyire fairplay, hogy mesterségesen az egekbe tolják a gépigényt? Szerintem nem sok ember szereti, ha hülyének nézik. Én sem, csak engem nem érdekel, mert leírom, hogy miért teszik ezt a cégek, így 1:1. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák