Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MMSZoli

    tag

    Hi,
    én annó ennek a DVD-s kisöccsét birtokoltam rövid ideig (HTS8140) és nagyon szerettem bár nem volt ilyen szép mint ez a tesztelt verzió. Én egyébként Slot-loader párti vagyok :-)
    Azért adtam el, mert mikor megszületett a kisfiam, a 2-es hangerő is sok volt este, mikor filmet tudtam volna nézni, na akkor nem jön ki a térhatás! Maradt a Philips TV, annak önmagában is nagyon jó hangja van (van beépített Sub-ja a 9xxx TVszériának ). a HTS térhatás viszont megvolt, és telt volt a hangja is, mély, magas, ahogy kell. Persze nem vagyok audiofil, szeretem a kazettáimait is hallgatni, haha !

    Ennek BlueRayes 2+1 kisöccsét teszteltem pár éve (HTS6x akármi), 2 hónapig volt nálam, az még jobb volt mint a HTS8140 (szép álló hangfalakkal), de végül nem kértem, bár a bár nagyon ütősek voltak a BluRay filmek. Viszont a HD tartalmakkkal PONTOSAN ugyanezek a problémák voltak, mint most. Úgyhogy ebben semmit nem léptek előre. (bár akkor mintha a 1080 HD Quicktime-nak hangja sem lett volna. na mindegy, erre alkalmatlan).

    Ha a HD AVI, QT, MKV, stb mind menne rajta USB stickről vagy HDD-ről, megérné, mert all-in-one és jó a hangja és tényleg élmény így filmet nézni. Van 5+1 cuccom, de utálom a drótokat (pláne 3 év alatti gyerekekkel egy tragédia), úgyhogy a hátsó hanfgfalak a fióknban viszont így kicsit feles a hang... Mivel ezen a tesztelt HTS-es a főbb funkciók csak fél szívvel lettek megvalósítva, és láthatóan 2 év alatt sem feljeszettek semmit ezeken, csak a csiriviri miatt nem venném meg ennyiért.

    Ha jobb hangot és kivagyiságot akarnék, akkor egy használt B&O Beosound (600-1000USD) vagy Beocenter biztosan jobb, esetleg egy Bose 321GS intergált rendszer. Ezekhez meg lehet HD médialejátszót (20e Ft) csatlakoztatni,
    Kb ugyanott vagy árban, de minden szempontból jobb a mediatámogatottság és talán a hang is... Arról már nem is beszélve, hogy nem egy B brand, hanem gy A class birtokosaként még villoghatsz is vele (meg azokat 20 évre építik).

    (ezt csak elméleti síkon mondom, kivágnának otthonról, ha ennyit költenék Hifire :-) )

    [ Szerkesztve ]

  • MMSZoli

    tag

    Jah, aki meg azt hiszi, hogy az 5+1 meg a 6+1 sokhangszórós cuccából nagy térhatás jön ki, az keresse meg a Youtube-on pl. a Holophonic Audio Illusions cuccot, vagy a többi Holophonic témát

    No ott nemcsak a jobb/bal meg a távolságok érezhetőek, hanem a fel és le, stb.
    eszméletlen. Becsukod a szemed, és úgy érzed, tényleg ott vagy.

    A többi 3D ehhez képest mind kismiska... :-)

  • MMSZoli

    tag

    válasz qanic #70 üzenetére

    Hi qanic,

    Fülhallgatóval hallgattad meg? csak úgy működik (bocs). Ha nem hallgattad meg,a kkor nem tudod, miről maradsz le, és csak a levegőbe mondasz véleményt. Ha meghallgattad, és továbbra is úgy érzed, hogy semmi külöönös, akkor nem értem....

    Nagyon sok sztereo-t hallgattam már ahhoz, hogy tudjam, mennyire jó ez a holophonic. Sőt, a teljesség kedvéért megjegyzem, hogy SACD rendszerem van otthon, pár elég korrekt surround lemezel.
    Tehát nyugodt lelkiismerettel kijelentem, hogy a Holophonic térhatása odaver a SACD Surround, Stereo és a DTS általam tesztelt tagjainak. A DTS élményimről annyit, hogy a felügyeletem alá tartozott egy >500 darabos BR/DVD/SACD/CD/HD AVI katalógus, amiből lehetett csemegézni, és volt köztük rendesen jó hangzású anyag. de térhatás alig-alig.

    Egy több mint 50 fős felmérést végeztünk, ahol a válaszadók >85% kiemelkedőnek és különlegesnek itélte a Holophonic hangzását, Feltételezem, ők is hallottak már sztereót, volt köztük pár "kocka" audifil is, őket leginkább a tömörített anyag zajossága zavarta, de a térélmény tetszett Nekik is..

    Bakeliten is volt Holophonic egyébként, a Pink Floyd adott ki ilyen lemezt.

    Egyébként a fejlesztőjévvl, Hugo Zuccarellivel is leveleztem, mert szerettem volna összehozni egy olyan piaci terméket, ami nemcsak lejátsza, de pl. bulikon, koncerteken, stb 1-1ben fel is vette volna azt, amit tapasztalsz, Még prototípus is volt belőle. Sajnos a marketing leszavazta, pdig ez lett volna az első ilyen a piacon.

Új hozzászólás Aktív témák