Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bilux

    veterán

    válasz gF #1 üzenetére

    Mert milyen konkurens rakott bele 100Hz-es panelt ennyi pénzért?

    Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

  • Psych0

    őstag

    válasz gF #3 üzenetére

    Ráadásul a HDMI1.4-en csak 25Hz-cel megy át az UHD, úgyhogy végleg mindegy.

    "As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

  • nightshadow

    veterán

    válasz gF #3 üzenetére

    Indítsuk onnan a sztorit, hogy a konkurens márkák közül senkinek nincs 50 Hz-es 4K-s televíziója.

    Akkor nézd meg a Samsung 50HU6900-at [link]. 50Hz-es, és ami érthetetlen, hogy a 24p-t se tudja. teszt: [link]

    [ Szerkesztve ]

  • MMSZoli

    tag

    válasz gF #72 üzenetére

    valamint kell hozzá egy erős HW, ami "menet közben" kiértékeli a képtartalmat és aszerint keveri a színt.

    A belga fejlesztés értette ezt, volt egy csiriviri (szerintem nem annyira sikeres) modelljük, aminek az egész kerete ELŐRE is vetítette ezt, de szerintem az már túlzás volt, bár biztosan jót lehet vele vakítani, nem sok ilyen tV van a világon (konkrétan ez az 1 típus :-) )

    [Aurea én vagyok az Apád!]

    Nekem a kétzónás van, az első szériás többet fogyasztott, mert a megvilágítást valami csövek adták, nem LED (talán még akkor nem voltak elég erősek a tiszta színű LED-ek).
    Az újabb már teljes LED, ami kb 25w-ot csökkentett a fogyasztásán és szebbek a színei is.

    Azért írom a belgákat, mert mielőtt bezárták, volt a Philipsnek egy szingapúri fejlesztési központja is tv-kre. Olcsó és olcsón gyártható LCD TV-ket terveztek, max 32"-ig. Volt pár igen sikeres szériájuk is, ami nem tudta mindazt, amit a "nagyok" de jó volt a képe de hiányzott az erős hardver a spéci szolgáltatásokhoz.

    Azután megpróbáltak beóvakodni a magasabb termékskálába egy Supernova nevű szériával, ami már 42" volt, és Ambilight-os volt, ezzel már az "upmarket" belga fejlesztés csőrét is bökték. De mivel nem volt a Supernova mögött az upmarket range erős platformja (ami egyébként egy Linux alapú kernelen futott), kiegészítették plusz áramkörökkel, hogy kielemezze a képet.
    No,ott elvérzett az olcsó ambilight, mert a képtartalomhoz képest a szín 1-2 másodpercek is késhetett, ami egy természetfilmnél nem feltűnő, de egy akciódús jelenetnél (mint a Star Wars) egy tragédia volt, mert 1 másodperccel később villant a penge a falon, mint a képen.Soha nem oldották meg. A termékmenedzser persze nem akarta látni a hibát...

    Ráadásul egy szuper kijelző mellé betettek egy förmedvény alap színbeállítást, amitől mindennek ki volt mosva a színe. A türkizzöld gyík halványzöld és túl kontrasztos volt. Az egyik mérnök kollégám állítgatott 5 percet, és gyönyörű lett a kép, az addigi egyik legjobb, amit láttam.
    Az emberek 90%-a viszont hozzá sem nyúl az alap képbeállításokhoz, vagyis ezt a borzadványt kellett hogy nézze, pedig csak a gyári SW (ami ráadásul frissíthető) beállítánál kellett volna 8-10 byte-ot átírni.
    Nem tették meg, bukta lett a piacon (még pár más költséges ötletükkel együtt), a belgák pedig addig fúrták őket, míg be nem zárták a távol-keleti fejlesztőközpontot.

    Itt kezdődött a "valódi" Philips tv vége, mert már nem volt olcsó platform, csak a drága upmarket, így azt kellett beleépíteni minden egyes termékbe, még az "olcsókba" is. Minden egyes "olcsó" TV-n bukott a cég a drága belső hw, sok kábel, drága szerelhetőség és akkor még drága 4rétegű PCB panel miatt.
    Minél sikeresebb volt egy széria a piacon (>>darabszám), annál többet bukott rajta a cég, mert a legkeresettebb 32" veszteséges volt. A 26"-t már el sem merem képzelni :-)

  • becsiv

    csendes tag

    válasz gF #1 üzenetére

    Én vettem egy 42PUS7809/12 t igaz hogy mint a típusszámban is benne van 42 colos, de nekem tetszik. Meg vagyok vele elégedve, bár most hogy elolvastam a kommenteket kicsit lehangolt lettem. A beallitásokkal kipróbáltam a tv-t, tetszik. Csak az nem volt leírva, hogy az Élességet mennyire állítsam 1-5 között. Ha valaki tudja írja meg. Köszi ja és az ambilight-hoz is jó lenne egy beállítási tanács. (fehér színű falhoz) Egyébként sokat számít hogy állványon (talpon), vagy falon van rögzítve?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák