Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nasinas

    tag

    Én egyedülállóként szeretnék venni egy mosógépet.
    Hetente egy adag fehér, egy adag színes ruha, plusz alkalmanként ágynemű, néha takaró , a ruhák irodai munkában "szennyeződnek", szóval nem olajosak,festékesek stb.... hanem a mindennapi viselet hat rájuk.

    Van aki az elöltöltősre esküszik, van aki a felültöltősre, mindkettőt használtam már, nekem a felültöltős volt kényelmesebb, de ha a másik tartósabb, akkor nem probléma az elöltöltős sem.

    Mivel azt látom a sokféle fórumból, hogy csodák nincsenek és ma már 2-3 évnél hosszabb időre nem számíthatok, legalábbis 100 ezer alatt, lehetőleg olcsóbb gépet szeretnék, nekem nyilván elég az 5 kilós, és nem gond, ha csak 800 a centrifugálás, egy nap alatt úgyis megszáradnak a ruhák, legalább "kilógják magukat".

    Én már ki is néztem a Beko kb 55 ezer forintos gépét, ez keskeny elöltöltős.
    De sokan írják, hogy keskenyt ne! Na és nekem, ha csak magamra mosok a fent leírt gyakorisággal?
    Vagy ennek eleve gyengébb a nem tudom mije?

    Azt is olvastam, hogy az elöltöltőseknek erősebb a csapágyuk vagy mi, mert hogy nem két bakon van a dob,mint a felültöltősöknek. Vagyis ne felültöltőset vegyek. ( Nem értek hozzá )

    Meg azt is, hogy a direct drive az inverteres - azaz nem szénkefés - motort jelent, ami tartósabb épp ezért, lásd 10 éves motorgari. De hiába jó a motor, ha a kasznit kidobhatom a ragasztott üst miatt, ha csapágyas lesz (vagy kiperkálom egy új mosógép árát szereléskor). De az ilyen gép eleve drágább, pl LG-k.

    Meg,hogy az ázsiai gépek jobban összeszereltek, kevesebb a gond velük mint az európai márkákkal.
    Volt ahol az Elektroluxot mint elrettentő példát hozták, itt meg sokan dicsérik.

    Szóval akkor a kérdés: BEKO 5800+Y érdemes-e ,megvenni ha ilyen olcsó 2-3 évre, vagy szánjak rá többet, és akkor talán lesz az 4-5 év is, de akkor milyet?

    Köszi! :R

    Ami ami, az az !

Új hozzászólás Aktív témák