Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szaszlaci

    addikt

    Hát barátom, talán el kellene kezdeni odafigyelni a táplálkozásra és sportolni valamit.
    A tehéntej alapból egy szemét, mellé még kávézol is.
    Nem mirákulum, hogy fáj a hasad, mellé még iszol is. Ezek után naná, hogy fogékony vagy az olyanra, hogy biztos pánikbetegséged van. Egy idő után lesz is!
    Vizet kellene inni eleget, mert gyanúm szerint szerfelett keveset fogyasztasz belőle.
    Nem a kábítószerek csúcsát képviselő "gyógyszerekkel" kellene tömni magad, hanem mondjuk vitamin kiegészítőt szedni. Nem Magne B6-ot, meg ilyen placebó szereket, hanem normális hatóanyag tartalmút, és nem csak ezt meg Ca-Mg-ot nyaranta, hanem mindent, állandóan.
    Ezek nélkül persze, hogy nem fog működni a szervezeted, amit aztán lehet kialvatlanságra, meg sok mindenre fogni..
    Nem játszani kellene egy fél órát éjszaka – amiről szintén lehetne mesélni, milyen ellentétes kémiai reakciókat vált ki a stressz és a tehetetlenség kollektívája – hanem sportolni, mint már fentebb írtam!
    Csak pár dologra reagáltam, nem olvastam még teljesen el az írásodat, de bízom benne, hogy megfogadod az ajánlásomat, és egy más tendenciát fele indulsz el!

    [ Szerkesztve ]

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    "Nem úgy nőttem fel, hogy marokszámra szedjem a kiegészítőket. Senki sem úgy nőtt fel. Nehogy már ez legyen az alap."
    De ez az alap. Sajnos. Nem a marékszámon van a lényeg, hanem a normális ár/érték arányon, és a rendszerességen.
    Ide vágó marketinges szöveg: az ételekben egyre kevesebb a mikrotápanyag, a környezetszennyezés pedig egyre súlyosabb. Mindkettő hiperbolikus görbét vesz fel.
    A csapból is az folyik, Szent-Györgyi mennyi C-t (később pedig bioflavonoidokat) evett.

    "Bár a táplálkozásra nem tudok jobban odafigyelni."
    Általánosságban írom ezt, nem a személyednek szól:
    Mikor valaki napi szintű kakaós csiga, párizsis kenyér és egyéb szemét főtt ételek mellől mondja ezt, akkor megkérem, gondoljon már utána, mennyi (energiába) kerülne főzni 1 (–2) napra valami rendeset, és ez szerinte milyen előnyökkel járna.
    A mai szokásoknál szinte az összes makrotápanyagra is nagy hangsúlyt kell fektetni!

    Annotációként jelzem, hogy írásod vezérfonala nem ismeretlen nekem sem, azért is szóltam hozzá, hátha megfogadsz valamit belőle.

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    Egyetértek. Ha meg már említed a kategóriát, az írásban olvasott gyomorbajoknál (is) érdemes egy probiotikumra benevezni. Nem drága, és sok esetben csodákra képes!

    Igyál több vizet mondatomra azt a rendkívül megalapozott és értelmes választ szoktam hallani, hogy felhígul a vér, meg kimossa a nyomelemeket. Hiába, ornitológiai nagyhatalom vagyunk: sok a madár :D

    A rizs említésekor már a hideg futkos az emberek hátán. Ha meg véletlen mondjuk a csirkét is kiejtem, mint olcsó és jó, gyorsan elkészíthető tápanyagforrás, akkor filmszakadás :))

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • szaszlaci

    addikt

    C mennyiség (természetesen fogyasztok pluszban): ha megeszel 200 – 500 gramm epret vagy kivit, abban annyi C van, ami az okos orvosok szerint sokszoros túladagolás.
    Asc. sav önmagában okozhat emésztési bajokat érzékeny gyomróaknál, ezért egyrészt kajával kellene bevinni, másrészt felszívódást segítő anyagokkal.
    Két jó terméket tudok megemlíteni, ha említetted az oldalt, akkor onnét linkelem őket: egyik és másik. Összetételt és a napi adag árát kell nézni.
    És megelőzve az okosokat: a kevés vízivás fogyaszt vesekövet, nem a sok elegendő mennyiségű C-vitamin!

    Zöldség: hát, uborkát rágcsálni tényleg nem a legjobb, de lehet mondjuk csinálni paradicsomsalátát jó sok erős paprikával, vöröshagymával meg olíva (vagy tökmag) olajjal. –azt amúgy is kellene iszogatni. Ha 4x eszel normálisat egy nap, akkor ez is etei majd mellé magát, hidd el :)
    Létezik spirulina alga por is, az sem egy rossz dolog, csak kicsit még túl van árazva.
    Viszont a gyümölcsöt ne vedd egy kalap alá a zöldséggel, nem helyettesíti, mégha amúgy fontos is!

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Új hozzászólás Aktív témák