Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Chal #18 üzenetére

    Van értelme, ha jól van megcsinálva. Egyrészt a csatlakozók miatt. Aktív sztereó hangszórókon soha nem fogsz HDMI ARC-ot és hasonlókat találni, mert nem TV-zéshez/mozizáshoz tervezték őket.

    Ha neked HDMI ARC kell, akkor az ilyen soundbar is csak egy olcsó szükségmegoldás.
    Egy házimozierősítő + hangfalak (2.0 és tovább, amíg lehetőség és hely van) megoldhatja ugyanezt, nyilván többért, de jobb minőségben. Az erre a kérdésre a rendes válasz. Szerintem.

    Másrészt a tárhangzásban a semmitől a csillió csatornáig és a Dolby Atmosig széles a skála, így nem éri meg binárisan gondolkodni

    Én sem binárisan kezeltem a témát.

    Amit a felhozott példákból el tudok fogadni az az, ha tényleg annyira nincs hely, hogy sehova nem lehet normális hangfalakat / erősítőt tenni, illetve ha az adott TV-n csak digitális kimenet létezik és szűkös a keret. Meg persze a WAF még érvényes indok. :)

    És ezen a ponton meg is érkeztünk a soundbarokhoz, amik 1db dobozban adják ezt (illetve a subbal együtt kettő), direkt TV-khez, és az azok körül fellelhető dolgokhoz való csatlakozásokkal és funkciókkal.

    Szigorúan saját vélemény, de ahány olcsóbb ilyen soundbart hallgattam, mind eléggé "elmegy" hangélményt nyújtott. Még a drágábbak sem voltak hú, de lenyűgözőek (pláne, amikor csodás térhangzást igérve teszik mindezt egy soundbar-al). Ha valaki esztétikai okokból dönt mellette, hát lelke rajta.

    Én ez alapján annyit tudok mondani, hogy akinek a hangzás fontos, az inkább kezdjen el erősítő + hangfalak felé menni. Ha kevés a pénz, akkor a lent említett hangfalak általános használatra megfelelőek, ha van analóg kimenet a TV-n.

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák