Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Patice

    nagyúr

    válasz Ratman #1 üzenetére

    Szerintem meg pont, hogy jó jó irányba kezdenek el haladni észérvek alapján. Az üzlet, az üzlet. Be kellett vállalniuk a plazma TV-k gyártásának leállítását sajnos.

    LCD TV-k lesznek még pár évig, amíg az OLED-ből tudnak megfelelő áron panelt gyártani.

    Az LCD panelek is tudnak jó képet produkálni, ami (szerintem) a vezérlő elektronikától függ nagyban.

    Csúcskategóriás LCD-k miért tudnak plazmához közeli képminőséget, holott ugyan olyan panel van bennük, mint az olcsóbb modellekben. A válasz az elektronika, a vezérlés, ami a panel mögött van.

    Szépen adagolják a "tudást" az LCD TV-kben, csak amíg volt plazma, addig olcsóbban lehetett megvenni ugyan azt a képminőséget, ugyan akkora méretben.

    A Plazma kihalásával sajnos rá lesz kényszerülve az ember az LCD-re, mert nem lesz más. De én bízom benne, hogy azért már az átlag embernek megfizethető kategóriában is elérhető lesz majd hasonló képminőség, mint a plazmák esetében.

    Ha tönkremegy a jelenlegi HD Ready plazmám, akkor szerintem Panasonic LCD-t veszek majd. Hacsak ki nem tart az OLED-ig.. :DDD

    Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

  • Patice

    nagyúr

    válasz erdoke #21 üzenetére

    Egyet értek. Bizony elkúrták a merketing hiányával, pedig simán életben tarthatták volna pl. egy olyan stratégiai termékvonalakkal, amit írtál is.

    De én azért szurkolok nekik, hogy egyenesbe jöjjenek. Kíváncsi leszek az LCD TV-ik képminőségére majd az elkövetkező években, hogy mit tudnak majd átrakni a plazmákból szerzett tapasztalatokból.

    OLED megint más történet lesz. Ott is meglesz majd a verseny keményen, hogy ki meri először kihozni, ki lesz ott a fejlesztésben leghamarabb, hogy termék is lehessen belőle.

    (Mondjuk arra még kíváncsi lennék, hogy mi az akadálya jelenleg az OLED-eknek? Szimplán a gyártás túl drága még, vagy vannak egyéb gondok is? Ezeket már nem nyomtatással akarják majd gyártani?)

    Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Új hozzászólás Aktív témák