Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • erdoke

    titán

    válasz Patice #18 üzenetére

    Az utolsó két plazma generációba szinte mindent beletett a Panasonic, amit tudott, illetve amit megszerzett anno a Pioneertől. Emiatt elég komoly ugrás volt minőségben, fényerőben, ghostban, stb. az elmúlt években pplazma fronton, ami megint jelentősen az LCD-k elé helyezte őket. Tehát nem csak nagyobbat kaptál azonos árban (egy 65ST50-et haza lehetett vinni 500e-ért), még jobb minőséget is. Azt pedig nehezen hiszem el, hogy minden készüléken veszítettek, és amin igen, az is leginkább az ő hibás marketing stratégiájuk miatt van. Régen ketté kellett volna venni a plazma kínálatot alap (=viszonylag nagy, de LCD-hez képest olcsó) és "elitista" (=majdnem annyiért egyértelműen jobbat) készülékekre. Előbbit a darabszám, utóbbit a magas(abb) árrés miatt lehetett volna reklámokkal támogatni, azaz megfelelően pozícionálni. Szerintem a középkategóriában adtak el sokat éveken keresztül (S, ST, G), ahol tényleg nem csináltak rajta pénzt, különösen mert minimális marketing büdzsét se raktak mögéjük. Ami érthető is, hiszen ezeket a modelleket szinte kizárólag a nem túl tehetős, de hozzáértő, igényes vásárlók vették.
    Szerintem a Panasonic is elkúrta, későn ismerte fel a trendeket, és a tetejébe még nem is lépett elég nagyot/gyorsan.

    A legjobb aláírás a héten

  • MaUser

    addikt

    válasz Patice #18 üzenetére

    A csúcs lcd-k a speciális filter és/vagy nagyon komoly szegmentált led háttérfény miatt tudtak jó feketét. Sajnos ezek közül mindkettő veszekedett drága, nem hiszem, hogy akár középkategóriába (mondjuk 50" 300-400 körül) valaha is látnánk őket. Mozgásmegjelenítés terén a plamza utolérésére szvsz jobb esély van, itt van is fejlődés rendesen.

    vittorio7: Lehet rosszul rémlik, de a Dolby féle megoldás már elég öreg, valami oka biztosan van hogy eddig nem nagyon terjedt el.

    [ Szerkesztve ]

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • KTTech

    veterán

    válasz Patice #24 üzenetére

    "Mondjuk arra még kíváncsi lennék, hogy mi az akadálya jelenleg az OLED-eknek? Szimplán a gyártás túl drága még, vagy vannak egyéb gondok is? Ezeket már nem nyomtatással akarják majd gyártani?"

    Egyrészt az instabil alkotóelemek (OLED-es telóm van), nem egyszerre öregszik a kék és a többi szín... Ez komoly gondot okoz (nemhogy egy TV-nél, hanem egy telón is). A fogyasztás sem kevés - az LCD TV-nél könnyű elintézni néhány LED-el a nagy fényerőt (igaz hulladék minőségben), de egy OLED-nél pont az van, mint a plazmánál: minden képpontnak saját fénye van, így a fogyasztás is emelkedik (és mindig magasabb lesz, mint az LCD-ké, de ugyanolyan dinamikus marad, mint a plazmáké). Ezeknek és a gyártási magas hibaaránynak köszönhető, hogy egyelőre nincs dömping a piacon belőlük (illetve 4K esetén a csökkenő pixelméret miatt növelni kell a hatékonyságát is az OLED-eknek, hogy ne emelkedjen cca. duplájára a fogyasztás a FHD modellekhez képest - azonos fényerőt feltételezve).

    Effektíven az OLED-nek pont olyan tulajdonságai vannak, mint a plazmáknak (azonosak a hibák is - szinte), 3 dolog van, amiben jobb az OLED mint a plazma: a fekete szint (normális kivitelezésnél elérhető a teljesen 0 cd/m2 is), még jobb a mozgásmegjelenítés (akár több tízezer teljes képet is meg lehet jeleníteni másodpercenként, nincs igazából foszforlag), és kisebb a fajlagos méretre viszonyított teljesítményfelvétel (hatékonyabb a fénymegjelenítés).

    A közös hiba a ghosting/beégés (inhomogenitás statikus tartalom esetén).

    Nálam marad a plazma az OLED-es Panák 2-3. generációjáig, remélem... (még 3,5 év garom van :D)

    www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

Új hozzászólás Aktív témák