Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jerry311

    nagyúr

    válasz jerry311 #37 üzenetére

    Vegyes eredmények...
    A HP kártya működik, de minden offload és gyorsítás kikapcsolva*.
    Mikrotik nem veszett össze a HP SFP-vel.
    10 G sebességből minimum 2 megvan, afelett nem teszteltem, mert a NAS csak ennyivel csatlakozik. Igazából ez is volt a lényeg: a gépembe 2 kábel helyett 1 menjen.

    * Tökéletesen működött a belső hálózat. Megvoltak a sebességek, nem volt zavar az erőben, az internet viszont akadozott. Wireshark rengeteg dupla csomagot (DUP ACK / Retransmit) mutatott a 10G porton ha a cél az interneten volt. WLAN vgay 1G port esetén nem volt gond az internettel sem. Először a routerre gyanakodtam, mert csak a 10G <--> Internet kapcsolattal volt gond. Mindegy mit állítottam (flow control, Fast forward, MTU, bride port vagy sem, stb.) nem változott semmi. Második lépésként kikapcsoltam minden gyorsítást és egyebet a HP kártyán (RX/TX offload, flow control, interrupt moderation, stb.) ez meghozta a várt eredményt és végre az internet is működött.

    Ami még megoldásra vár az az iSCSI sebesség. Ez nem megy 1G fölé, pedig megvan az MCS, megvan a 2 session és a load balance is, de nem hajlandó egyszerre egynél több szálat használni, pedig ez régen ment. A különbség, hogy akkor 2 külön hálózat volt a 2 kábelen, most ugye a PC-ben 1x 10G, a NAS meg még mindig 2x 1G.

Új hozzászólás Aktív témák