Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LackoMester

    addikt

    válasz rudi #3 üzenetére

    Klikkelek én ezerrel :DD .
    F@sza lenne a cikk folytatása, szerintem sok fórumtársat érdekelne. :K Én támogatom a folytatást. :K

    Komcsi de csak lassan, azért van még lemaradás ;)

    hackeeeee egyetértek, de nemvolna rossz ezeket is letesztelni, látnák a fórumtársak mennyivel tud többet, esetleg kevesebbet mint az olcsóbb kategória, és letudnák szűrni konklúziót. :K

    ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

  • hackeeeee

    Jómunkásember

    válasz rudi #16 üzenetére

    Hehe. Igaz. :)

    Nekem volt Copperhead-em, utána sokáig 750-es A4-Tech, és ezek után váltottam vissza a Wheel Mouse Optical-ra.. Razer-nek az érzékelőjével voltak gondjaim, bármilyen felületre raktam, néha csinált olyat, mintha beakadt volna a lézer, vagy nemtom, de húztam az egeret, az egérkurzor meg nem ment sehova. Az A4Tech-nél nem volt ilyen, spontán kicsit elhasználódótt szegény. :)

    Véleményem szubjektív...

  • superecneB

    őstag

    válasz rudi #16 üzenetére

    Elvileg, (egy angol tesztben olvastam ahol vagy 20 egeret hasonlítottak össze) valamelyik A4Tech egérben az mx518 optikája van (nem tudom hogy gyárilag vagy belekókányolták) sajna nem emlékszem már melyik típus de ott tesztgyőztesként hozzák ki tulajdonságoknál egálban az mx518-cal, de az árkülönbség miatt az A4tech nyert.

    Egyébként az is érdekes, hogy a 4.0ban elvileg ugyan az az intelli mouse optika van mint az 1.1a ban vagy a 3.0a-ban mégis rosszabb, 2 4.0-t is próbáltam is mind a 2n tudtam olyat rántani játék közben hogy nem tudta lekövetni a mozgást érdekes módon sem az 1.1aval sem a 3.0a-val kapcsolatban sem találkoztam hasonlóval!

    [ Szerkesztve ]

  • CsiguszMaxim

    senior tag

    válasz rudi #27 üzenetére

    Na ez mondjuk nem jutott eszembe bár valószínűleg van ebben a jobb/balkezes dologban valamilyen átnevelhetőség is ami az egérnél könnyebben elérhető mint a ceruzánál. Meg aztán tényleg jó pár ember van aki elvileg jobb kezes de csomó mindent a ballal csinál úgy, hogy észre sem veszi.

    (#33) rudi: Most belegondolva én is balról iszok a csapnál :)

    [ Szerkesztve ]

    Best teaparty evaaaaaaaaa!

  • harry

    veterán

    válasz rudi #25 üzenetére

    Nyilván más véleménnyel lehet az ember kipróbálás vagy aktív használat után, de amiket írtál, azok tények (az ilyen-olyan hibák) és úgy érzem, hogy ez nagyon nem jó egy ilyen egérnél. Azt pedig te is tudod, hogy olcsóbban is lehet venni egy egyszerűbb egeret, ami nagyon jó minőségű. Erősen kétlem, hogy lényegi értelme lenne 1600dpi feletti felbontásnak, vagy a sok színben világító visszajelzésnek, engem ezek zavarnak. A súly meg, hát, ezt nem tudom, nem próbáltam.
    Amúgy haverom jut eszembe, aki egy egyszerű MS egérrel leosztott mindenki, és csak mosolygott azon, hogy kinek-milyen egere van.

    Theoretically, this damn thing oughta work now.

  • h-yle

    addikt

    válasz rudi #20 üzenetére

    Én már évek óta Logitech MX5 szériát használok. Kezdve az MX500-al amit megörökölt édesapám, utána vettem egy MX510-et aminek elkoptattam az alját :D Ezután jött az MX518 amire már tettem teflont, és kb. 3 éve vígan működik.

    Nem vagyok "pro gamer" nem én vagyok mindíg az első, nem a CB a kezdőlap a böngészőmben, de multi FPS-ekben álltalában a leaderboard felső harmadában szoktam tanyázni. Viszont rohadtul nem érzem úgy, hogy ha beruháznék egy 15k-s egérre, akkor mindez megváltozna, és az eddigi szar reflexeim hirtelen megjavulnának tőle. LAN-on volt alkalom kipróbálni mindenféle egereket, és bár voltak nagyon jók, de semmiképp nem voltak annyival jobbak.

    Szóval én is kiváncsi lennék arra a tesztre, mert kicsit úgy érzem, hogy az egerek elérték azt a szintet, amikor már nincs rajtuk (az anyagminőségen, összeszerelésen, és ergonómián kívül) mit fejleszteni.

    Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

  • nyunyu

    félisten

    válasz rudi #25 üzenetére

    Mindenesetre a számomra nagybetűs egérrel még nem találkoztam, de a Saiph fő gombjai, a Naos formája és anyaga, illetve a Logitech Darkfieldek görgője számomra olyan nyerő kombót alkotnának, amiért akár 15k-t is hajlandó lennék kifizetni. Talán...

    Darkfieldes parasztvakitos egerek gorgoje sehol nincs az MX Revo sebessegfuggoen kikapcsolhato racsnis megoldasahoz kepest.

    Nekem ezek lennenek az igenyeim az ultimate egerrel kapcsolatban:
    -Forma: '97-es MouseMan szeria a brutalnagy bal+jobb gombbal, oldalara kene csak a bongeszeshez hasznalt +2 gomb az also thumb button helyett.
    -Szin: illeszkedjen az MS Ergo4000-hez, szoval fekete+sotetszurke
    -Legalabb 800/1000dpi optika/lezer/Bluefield/Darktrack/barmi
    -elektronikusan kapcsolhato racsnis gorgo (=SmartShift)
    -2.4GHz, Nano vevo
    -ujratoltheto akku/elem, idealis esetben orraba dugott USB madzaggal etetheto
    -normalis szoftver, ami nem kinaiul telepul, es gep restart utan ne kelljen a mar beallitott opciokat ujra meg ujra beklikkelni.

    De szerintem a megoldas az lesz, hogy belemutom valamelyik MX Revo-m elektronikajat a 12 eves MouseMan+ hazaba, lefenyeztetetem, talpara HyperGlide, aztan csokolom.

    Garis cserebe kapott Performance MX-et meg eladom a 'csaba, kenyelmetlen. :DDD

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • total90

    veterán

    válasz rudi #67 üzenetére

    Csak átfutottam és a képek alapján írtam, amit írtam... :B

    Ha nincs jó, ló a szamár is.

  • failed

    tag

    válasz rudi #120 üzenetére

    LAN-on van bőven választék mindenféle egérből... Mi csak kisebb lanokat szoktunk csinálni (kb ~25 fős). Mivel haveri társaság, könnyen kaphatok az alkalmon egy-egy játék erejéig próbálgatni egy-egy egeret. Razer DA, copperhead, a4tech x7 különböző borításokkal, lézerest-optikait... 1.1A, 3.0, és találkoztam már olyannal is ami a cikkben szerepelt. (mert igazából mind ugyanaz az oem...) meg még pár másikkal

    Szóval érted... Az mx széria formabontó volt ez tény. De a másolás okának inkább más dolgokat tudnék elképzelni. Egyrészt, ha valami gagyi, és úgy néz ki, mint a márkás, akkor sokan elhiszik, hogy olyan is - mind kinézetben, mind tudásban. Másrészt meg azért veszik át a formát, mert tényleg kényelmes.

    ... tehát a forma ami az mx5xx-vel megjelent, nem meghatározó - ilyen szempontból. Az én álláspontomat leginkább egy kis idézettel tudnám leírni... "minden bogár rovar, de nem minden rovar bogár"
    Nem attól gamer egér egy egér, mert úgy néz ki, mint egy logitech. A razer teljesen más egereket készít, illetve a steelseries is... Lehet szőrszálhasogatásnak tűnik, mert erre Te mondhatod azt is, hogy jójó. lehet venni futócipőt 5000-ért is, meg 45.000-ért is... és mégis mind2 futócipő... Összességében ezzel azt szerettem volna mondani, hogy a reklámok nagyot ferdítenek. Attól, hogy nagyjából lemásolok egy formát, meg a dobozra rányomok egy "GAMER" plecsnit, attól még ugyanaz a sz@r lesz a dobozban. Csak a probléma ott kezdődik, hogy a kedves vásárló ha meglátja az egeret(formát), meg ezt a plecsnit a dobozon, egyből az jut eszébe, hogy " jééé, ez olyan, mint egy mx-es logitech ! Bizony-bizony... és a következő ami végigfut az agyán az az, amit fentebb is írtam, hogy minőségben is ott fogja elhelyezni, csak feleannyi pénzért. De ez sajnos nem így van, nem tud annyit az egér, és a külseje sem olyan... Ez leginkább a borításon nyilvánul meg, illetve a tapintáson. Biztos vannak már tapira is jó egerek az olcsóbbak között is, ezt nem kétlem... de...

    Sok tényező befolyásolja, hogy kinek milyen egér "kell". Akinek kicsi a keze, annak nem célszerű nagy egeret választani... Továbbá az is meghatározó, hogyan fogjuk az egeret ( claw grip, fingertip grip, palm grip ). Ez ismét alátámasztja, hogy a logitech csak egy a sok gamer egér közül.

    Én úgy gondolom, hogy nem az a gamer egér, amire rányomják a plecsnit, hanem az, amivel látsz játszani profikat. Amiket ők használnak.
    Végül, de nem utolsó sorban még felhívnám egy dologra a figyelmet: arra az egyetlen szóra amit megvastagítottam. A Logitech, a Razer, a Steelseries, a Roccat - meg talán a microsoft (1.1A, 3.0) - terveznek egereket. Nem azt mondom, sokszor vesznek át ezt-azt, de nem egy oem cuccot tesznek eléd díszdobozban.

    Tudom, ezek az egerek gyakran drágák, sőt általában nem is kapja meg az ebmer 10 ropi alatt. Mindezek ellenére én is egy boldog mx518 tulaj vagyok, 4.5k pénzért... csak kapni kell az alkalmon, és csinálni egy jó vételt. Meg hát egyszer egy jó egérért 10-13k megéri... Persze ha ennek ellenére sem megy a játék, akkor nem kell csapkodni, mert jóhogy besz@arik :))

    [ Szerkesztve ]

    Intel i5 10400F | Gigabyte B460 HD3 | 2x8 DDR4 Gb Corsair Vengeance@2666Mhz CL15 | Sapphire 6700 XT Pulse 12Gb | Seasonic Core GC 650W Gold | Sharkoon Revenge Economy | Kingston A2000 500GB | WD10EZEX 1 TB | SS Rival 3@qck+

  • failed

    tag

    válasz rudi #120 üzenetére

    1. oldal : "Formájuk a klasszikus, játékos egeres vonalvezetést kapta, amit még a legendás Logitech MX500 szériánál fejlesztettek ki majdnem egy évtizede. Persze az emberi kéz nem sokat fejlődött azóta, szóval a forma ma is megállja a helyét."

    Igazából ez nekem eddig talán tetszene is, ha minden egéren ki lett volna vesézve, hogy mi honnan van.
    pl a cyber snipa gerincvonala roccat kova, szemből roccat kone, a jobb oldala steelseries ikari...

    így egy kicsit ironikus lett volna cikk, és mindenki értené, hogy ezek mennyire is gamer egerek.

    csak hát ez tényleg sok szotyizást igényel, meg alapos ismereteket... sokkal több meló lett volna, ha ironikus a cikk, mint így.

    annak ellenére, hogy nem vagyok jó fogalmazó, remélem sikerült körülírnom az érzéseimet/gondolataimat a témával kapcsolatban

    [ Szerkesztve ]

    Intel i5 10400F | Gigabyte B460 HD3 | 2x8 DDR4 Gb Corsair Vengeance@2666Mhz CL15 | Sapphire 6700 XT Pulse 12Gb | Seasonic Core GC 650W Gold | Sharkoon Revenge Economy | Kingston A2000 500GB | WD10EZEX 1 TB | SS Rival 3@qck+

  • #16939776

    törölt tag

    válasz rudi #126 üzenetére

    ízlés kérdése, aki féltéglát akar tologatni, az tologassa azt :))

  • failed

    tag

    válasz rudi #125 üzenetére

    Igen, nagy véleményem van. 8-9 éve ismertem meg a CS-t. 6 éve aktívan játszom, 4 éve neten itthonról. Lehet több cikket/tesztet olvastam egerekről, egérpadokról, és ezek kellékeiről, mint egy átlag user. Már egy ideje érdekelt vagyok a témában - ha ez eddig nem tűnt volna fel :) .

    Helyes a megállapításod, hogy nem olvastam el a cikked. Az 1., 2. oldal elég is volt. Nem tetszett, mert félrevezető, és a tájékozatlanság érzetét keltette bennem. Én nem így írtam volna meg ezt a cikket, és ennyi. Ezen nem tudom mit kell ennyit csámcsogni. Leírtam a véleményem - elvégre ezért van a fórum -, és ezt el lehet fogadni - mert ugye nem muszáj -, vagy lehet vitatkozni. Szívesen vitatkozom, bár egy hsz megírása nekem kb~ annyi időd vesz igénybe, mint Neked egy cikk megírása - ez nem Neked szánt kritika, hanem az én hiányosságom, gyengém. Ennek ellenére szívesen folytatok eszmecserét bárkivel, aki úgy érzi, hogy ütköztetni szeretné az álláspontját.

    Nyilván jobban értesz az informatikához, mint én, de én nem is írok cikket az i7-es procikról, ha nincs megfelelő ismeretanyagom. Én is le tudom írni, hogy nagyon jó, nagyon sokat tud, pofátlanul drága, ránézésre olyan négyzetalakú, mint a többi társa, csak több érintkező van az alján. Ebből következtethetünk arra, hogy több benne a tranzisztor, és így nagyobb a számítási teljesítménye, mint mondjuk egy quad procinak - pedig mind a kettő 4 magos... Marhára nem értek hozzá, mégis tudnék írni neked 2 oldalt úgy, hogy nincs benne mit pirossal aláhúzni. Ez olyan mint a töri érettségi... lehet írni 2 oldalt a kifejtőshöz, de ha nincs tartalom, nincs pont.

    Márpedig ennek a cikknek számomra nem volt mondanivalója. Elolvastam egy részét, leírtam a gondolataimat, amit az a 2 oldal szült - aztán elolvastam a másik részét is -, és
    most itt vagyunk. Kaptál egy negatív kritikát, aztán kész. Lehet azt gondolni, hogy én biztos "frontérzékeny" vagyok, mert csak nekem jutott eszembe ilyeneket írni. Ha meg csak egy valaki ír valamit, akkor valószínűleg téved. Tehát most mindketten boldogok vagyunk, mert én elmondtam amit gondoltam. Te örülsz, hogy jót röhöghettél, hogy "frontérzékenyek" is olvassák a ph-t, mert tudod, hogy nem azzal van a gond amit Te írtál, mert akkor nem csak én írtam volna le ezeket, hanem más is.

    Az ostobaságokkal kapcsolatban nem tárgyi hibákra gondoltam, hanem felesleges dolgokra. Kit érdekel, hogy mit jelent egy egér neve, és hogy miért azt kapta... Ennek az információnak nincs értéke, de szerepel a cikkben. Aminek - szerintem - lenne értelme, az meg nem szerepel a cikkben.

    Értjük a problémát?

    oFF: Volt egy f@sz akinek nem tetszett amit firkantottál. Ennyi. Ezen nincs mit szotyizni, nem nekem írsz, hanem a ph ovlasóinak. Nekem nem tetszik valami, leírom amit gondolok, aztán majd ha úgy gondolod megfontolod amit írtam, ha meg nem tetszik, akkor meg lesz@rod és kész. Nem áll meg az élet...

    Intel i5 10400F | Gigabyte B460 HD3 | 2x8 DDR4 Gb Corsair Vengeance@2666Mhz CL15 | Sapphire 6700 XT Pulse 12Gb | Seasonic Core GC 650W Gold | Sharkoon Revenge Economy | Kingston A2000 500GB | WD10EZEX 1 TB | SS Rival 3@qck+

  • Kelvin

    őstag

    válasz rudi #136 üzenetére

    Nem is érdemes vitáznod rudi hiszen egyértelmű, hogy a "8-9 éves " cs:s múltjával és újoncként jobban ért a cikkíráshoz mint Te pár ezer cikk után és dupla annyi /élet/tapasztalattal... :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

  • kovsol

    titán

    válasz rudi #138 üzenetére

    a linkelt ESReality cikket nézem és olyan kérdés merült fel bennem hogy az MX300 és 500 -t 1000Hz re állították és úgy is tesztelték, de pl ezt mx518 nál 125Hz-en hagyták

    nem tudom ennek van valami értelme? nem értek a lovakhoz, de az a progi amivel lehet állítani ahogy néztem csak XP vel megy

    meg jelenleg a spéci drivere nélkül használom az MX518 egeremet, a dpi állító gomb is megy így meg az összes gomba, esetleg származik valami hátrányom ebből így? azt leszámítva, hogy nincs az a lehetőségem, hogy profilokat mentek el a gombokra adott játékokhoz

    mod: most nézem a 136. hozzászólást na mind1 azért nem törlöm ki ezt

    [ Szerkesztve ]

    May the Force be with you!

  • Integra

    titán

    válasz rudi #138 üzenetére

    na erre a cikkre kíváncsi leszek.
    szubjektív, de megírhatnád, hogy érzésre melyik a legnagyobb egér.

    ...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

  • kovsol

    titán

    válasz rudi #141 üzenetére

    most hogy olvastam amit írtál én letöltöttem a 64bites setpoint 6-t és felismeri G3/MX518 ként az egeremet

    May the Force be with you!

  • rudi

    nagyúr

    válasz rudi #146 üzenetére

    Én voltam a kav, kapásból kilőttem az MX518-hoz tartozó, régebbi kezelőszoftvert. Mindenesetre nekem azzal is 125 Hz-en maradt...

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • kovsol

    titán

    válasz rudi #147 üzenetére

    hogy tudom megnézni win 7 64bit alatt mennyin megy?

    May the Force be with you!

  • Sheltem77

    aktív tag

    válasz rudi #144 üzenetére

    Látom vagy nem értetted meg a mondandóm lényegét, vagy nem fogalmaztam jól.
    Tehát arra céloztam, hogy nincs feltétlenül szükség csodaegerekre, magasabbnál magasabb dpi/gyorsulás/lóf***okra, egy optika nem a ráírt paraméterektől jó.
    Sokkal inkább fontos az, hogy kinek melyik egér mennyire kényelmes teljesítmény szempontból.
    Én mai fejjel már nem vennék tizenezerért egeret és mindenkit lebeszélnék róla az előző hozzászólásomban említett okok miatt is.
    Nem attól lesz valaki jobb játékos, a drága egerek a naív játékosok lehúzására szolgálnak leginkább(súlyozás no comment...legfeleslegesebb dolog a világon kb).

    "Annyit megjegyeznék azért, hogy ezeknél az újabb ekereknél már nem kell szöszölni az 500/1000 MHz-vel"

    Szöszölni? 2 klikk egy 70kb os programban aztán egy reboot.

    #148 mouserate.exe ilyet keress neten googleba találsz pikkpakk, oprendszertől függetlenül működik(xp/vista/win7 32/64bit).

    [ Szerkesztve ]

  • kovsol

    titán

    válasz rudi #147 üzenetére

    felrakott driverrel is 125 ön marad :U win 7 64bit, és állítani nem is tudom a régi progival amit XP hez használtam

    [ Szerkesztve ]

    May the Force be with you!

Új hozzászólás Aktív témák