Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Kbali #18 üzenetére

    pontosan mi is a bank kockázata?
    gondolom a kartell fogalmával tisztában vagy...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz tatararpad #34 üzenetére

    azért ez a hülyeség elég magas foka, amikor nem elég, hogy lopják az adataidat, de még törvényt is követelsz azért, hogy minél többen csinálják...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz tatararpad #38 üzenetére

    így 2017 vége felé kezd unalmassá válni, hogy a tömegek még mindig ennyire nem értik a személyes adataikról szóló dolgokat és ennyire nem is érdekli őket.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz -Skylake- #42 üzenetére

    ha berakom a pénzem a bankba, akkor jelenleg vagy az van, hogy nagyjából nulla kamatot kapok rá, vagy az, hogy negatívat. vagyis örüljek, ha visszakapom a pénzem.

    azt nem tudom, hogy most hogyan van például a lakáshitelezés, de elmondom, akkor hogy volt, mikor én vettem lakást. (nem ma volt :) )
    kinéztél mondjuk a példa kedvéért egy 20 milliós palotát. ezt a bank úgynevezett menekülési értéken számította be, ami egy olyan ár volt, amely áron nagyjából azonnal el lehetett adni a lakást. értsd: alacsony. Ennek a menekülési értéknek az x százalékát (pl. 60%) fogadta el fedezeti értékül. Vagyis egy 20 misis lakást beszámított nagyjából 9-11 misin. Ezt az összeget volt hajlandó meghitelezni.

    Ezután jött egy halom papírmunka, amiért mindért külön díjat számoltak fel: ügyvédi díj, hitelbírálati díj, szerződéskötési díj, árukapcsolásként csak a náluk vezetett bankszámláról lehetett fizetni, vagyis számlanyitási díj duplán, új bankkártya, stb. Ezek összege simán elérhette a milliós tételt, de a sokszázezrest mindig.

    Ha valamiért fizetésképtelenné váltál a teljes hitelidőszak alatt (meg időnként utána is), akkor kihúzták alólad a lakást, eladta a bank, és elszámoltak. Ekkor a normális piaci értéke (értsd: amennyiért 2-3 hónap alatt el tudtad volna adni, jelen esetben 20 misi) és a fedezeti érték közötti különbséget rögtön elbuktad.

    na ennyire etikusak a bankok. ráadásul egy normális világban mi történne, ha pl. az otp kitalálja, hogy az ügyvédi díjat is a nyakadba lőcsöli? a másik bank azt mondaná, hogy hülye ez az otp, mi nem, és lesz egy csomó új ügyfelünk. mit mond a magyar bank. ejjj, de jó ötlet, miért nem nekem jutott az eszembe, de bevezetem én is, csak én még mellérakom az ügyintéző pislogási díját is. és akkor ilyen természetes úton létrejövő és terjedő kartelleknél nem tudsz hova menni.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Kbali #53 üzenetére

    "Tényleg semmi ismeretetek nincs sem a lehetőségeitekről, sem a bankok működéséről.": persze persze, mindig könnyebb ilyennel meggyanúsítani a másikat, mint elfogadni, hogy nincs igazad.

    "de a bank szíjóságból mindezt ingyen végezze": senki nem mondta, hogy ingyen végezze. mint ahogy jól láthatóan igen messze vannak attól, hogy ingyen végeznék. de azt fenntartom, hogyha a bankok tisztességesen viselkednének, és érvényesülnének a piaci elvek, akkor sokkal alacsonyabb költségek mellett szolgáltatnának. teljesen biztos vagyok benne, hogy a bankok között természetes úton létrejött kartell van. persze azokat az eseteket leszámítva, amikor valódi kartellezéssel megbuknak, mint alig pár napja...

    "kockáztatva a befektetők és a betétesek pénzét?": a bankok jelenleg nulla kockázatot viselnek. csak olyan ügyletbe mennek bele, ahol a fedezettség magas.

    másrészt az hogyvan, hogy a befektetési kamat nulla körül van, a hitelkamat meg 8-15% (sberbank fairhitel), 5.2% (otp lakáshitel állami felelősségvállalással), stb?

    de nem csak a magas költségekkel van problémám, hanem azzal is, hogy a bankok nemritkán nyíltan áthajítanak a palánkon. például k&h mikrovállalati számlacsomag alapdíja relatíve kedvezőnek látszik, bemész a bankba, és kiderül, hogy ezer egyéb költsége van (token díja, sms szolgáltatás díja (rotfl, erre miért kell előfizetni, ha az sms kiküldéséért egyébként további horribilis díjat számláznak?)) ha a k&h tisztességesen viselkedett volna, és meghirdeti az összes valódi kondíciót, akkor a környékére nem megyek.

    "ráadásul a banknak sem érdeke, hogy ne kapja vissza a pénzét, azaz áron alul adja el a terhelt ingatlant.": nagyon-nagyon-NAGYON súlyos tévedés. a banknak kifejezetten érdeke, hogy áron alul adja el az ingatlant, mert úgy jut gyorsabban a pénzéhez. Itt jön be az a pofátlanság, hogy a bank csak a fedezeti összeg x százalékáig terheli az ingatlant. Ha egy piaci értéken 20 milliós lakásból csak 9-11 millió forint a bank pénze, akkor neki elég, ha 11 millióért megy el a piacon a 20-at érő lakás, ő pénzénél van, a tulaj meg elbukott 9 misit.

    "Egy ingatlan adás-vételnél miért a bank fizesse a vevő ügyvédi költségét?": megint mellébeszélsz. hát ki fedezze??? ha én lakást veszek, akkor a lakásvásárlási szerződés és az ingatlannyilvántartási dolgok ügyvédi költségeit kifizetem én, ez oké. A hitelszerződés ügyvédi költségeit meg viselje a bank, mivel ő írta elő, hogy jogász kell a hitelszerződéshez, és ő szedi be ennek a díját a hitel kamatával.

    Így a bank beszedi az összes ügylet költségét a hitel kamatában, plusz beszedi egy csomó tevékenység költségét mégegyszer külön díjak formájában, ami tiszta nyereség. ugyan magyarázd már el, hogy egy 11 milliós hitelnél beszedett sokmilliós kamatból az a művelet, hogy beleírsz a folyószámlák adatbázisba még egy rekordot, milyen díjjal indokolható hatalmas nagy meló és költség? milyen pitiáner hozzáállás már, hogy ezzel a párezer forinttal is bosszantják az ügyfelet, mert tudják, hogy nem mehet másik bankba, mert az is mocsok?

    "Ezért tartunk itt, ahol, mert ennyire buták, tudatlanok és képzetlenek az emberek": ez mind saját tapasztalatból alkotott vélemény volt. és igen, ezért tartunk itt, mert a hozzád hasonló hiszékeny, képzetlen, buta és tudatlan emberek ezeket a dolgokat szó nélkül benyelik.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák