Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #96302336

    törölt tag

    Összeomlani nem fog. Szűkülni biztosan. Vannak dolgok, amit a mai napig nem lehet megoldani sem okostelefonnal, sem tablettel, csak PC-vel, terepen. Erre mindig lesz egy igény, így notebookok is lesznek. A notebook a kezdetekben is mint munkagép jött létre, ez bővült a kor igényeinek megfelelően. A teljes értékű hordozható számítógép, mint olyan csak akkor fog eltűnni, ha majd eltűnik a Windows, mint elsődleges platform. Próbálkoztam windows alapú tablettel, elég erős kompromisszumok vannak még, hogy kijelenthető legyen az, hogy van valós alternatívája a notebooknak. ÉS nem számításigényes feleadatról van szó, csak sima rendszer programozásról, ahol egy egyszerű uart vagy usb porton keresztül kell egy céleszközt beállítani.
    A célszoftverek 99%-a win only.

    [ Szerkesztve ]

  • #96302336

    törölt tag

    válasz Tin #56 üzenetére

    Nekem már a fő gép itthon is egy notebook. Sok egyéb dolog miatt döntöttem mellette. Két fő ok volt. Az első a fogyasztás. A második, hogy jóval kisebb helyet foglal, mint egy normál PC. Továbbá nem érzek késztetést, hogy cserélgessem a komponenseket, hogy lépést tartsak a fejlődéssel, az miatt a néhány játék miatt. Az a 10%, ahol mint játékplatform üzemel, azért egy asztali PC-t fenntartani nem jó ötlet szerintem. Bőven jó ötévente cserélni az aktuális felső kategóriára. Szerintem gazdaságosabban jövök ki, és nem kell szórakozni a komponensek adás-vételével sem.
    Hogy mi lesz a notebook jövője, azt majd a piac eldönti. Ahogy a PC-t is már legalább 15 éve temetik. Csak elfelejtettek szólni nekik...

Új hozzászólás Aktív témák