Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz vicze #31 üzenetére

    Szerintem ez 2k<>2k összevetésre is igaz.
    Nem csak a felbontáson és bitrátán múlik, azok csak megengednek/korlátoznak dolgokat bizonyos keretek közé,
    de rengeteg múlik azon is, hogy mit, milyen képi világot szeretnének a készítők.
    ... és szerintem nagyon sok veterán Hollywood-i filmes (de akár nagy kábelcsatornák Hollywood-ot "majmoló" stábjai is) ideálja az szándékosan pont nem a tűéles és zajmentes kép, hanem a klasszikus filmtekercses mozis hatású, szemcsés, analóg eljárásokkal szűrőzött (digitális anyagnál is valamelyest ezt imitáló), akár szándékosan rossz mélységélességű, úgymond "álomszerű" kép.
    (Persze mindig van kivétel, most erősen általánosítok egy nagy átlagra nézve.)

    Jól látszik ez szerintem azon is, hogy erősen tiltakoznak a >=48fps mozi ellen, mert hogy az nem igazi mozi, ami nem 24fps (azt hiszem Tarantino is köpött egy falat aranyat, hogy ő inkább nyugdíjba megy, mint hogy >24fps mozit forgasson).
    Szerintem így állnak a kép sok más paraméteréhez is.
    Ami nekünk egzakt kvantitatív/kvalitatív, technikai objektív minőség (pl. képélesség, színhűség), az nekik egy absztrakt művészi ideológia (olyami, mint azt mondani, hogy a hibáival együtt lesz valami mestermű, és bele van dolgozva ez a "hiba", ami a készítő és sok rajongó szerint egyáltalán nem hiba...).

    Amit fejtegetni próbáltam, az az, amit az Altered Carbon-ról is írtál (mondjuk ezt még nem néztem, csak 1-2 percre tekertem bele).
    Le voltam döbbenve, mikor legelőször próbáltam ki (pontosabban próbáltatták ki velem) a Netflix-et pár éve. A húgom indította el a Narcos-t (eszembe sem jutott előfizetni streming-re, ott volt a DB/torrent) még az egyik butább féle FHD plazmámon a nappaliban, és leesett az állam, hogy honnan jön ez ilyen minőségben (!?!), mert élesebb volt a kép, mint a DB lemezes (nem újrakódolt) Hollywood-i mozifilmek ~90%-a. Aztán lementem a nappaliból, belőttem a 4k HDR OLED-emen is a jelszavával a Netflix-et, és belenéztem azon is pár 4k anyagba, ami nyilván még szebb volt (főleg a még jobb kijelzőn). Azóta használom (nem túl sokat, de rendszeresen. A mozifilmeket BD-ről nézem, de a sorozatokat inkább válogatok innen, mint a kábeltv csatornák torrentre került anyagaiból, pusztán emiatt, hogy itt imádom a képminőséget a saját cuccaiknál, főleg a tévés anyagokhoz képest.)

    Szóval értem miről beszélsz és szeretem én is felhívni rá a figyelmet, hogy ki szabad próbálni és be szabad látni, ha tévedésben él valaki a korábbi előítéleteiből kifolyóan.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák