Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vicze

    félisten

    válasz myckie2 #23 üzenetére

    Had ne mondjam, hogy mennyire "vicces" amit csináltál, de én nem a kvantálási zajt szeretném elemezgetni, mert abban jobb lesz a BD, mivel több információt tárol.
    A kérésedből meg eléggé látszik, hogy életedben nem használtál még Netflixet PC-n.
    (Netflix app képes csak 1080p (vagy 4K lejátszásra, de arra a gépem nem képes), és Edge, de mindegyikben le van tiltva a screen capture lehetőség. Csak is kizárólag 720p-ről lehet screenshotot csinálni.)

    Illetve nem a tömörítések kvantálási zaját szeretném hasonlítgatni(BD valószínűleg jobb lesz), abból kinőttem egy ideje, hanem azt azt amit a 4K TV-n látok. Valamint nem minden "homályos" életlen, a BD-n nyilván, hanem leginkább a mozgás egyes jelentekben vagy 1-1 részben, ezt állóképen nem biztos, hogy látod egyáltalán.

    Az hogy "pixel peeping"-ben éled ki magad egy dolog, az nem minőségről szól, hanem a tömörítési zaj elemezgetése. Ahogy egyetlen egy filmet se tudsz mutatni ami képélességben, színvilágban akár alulról is megközelíteni az Alterd Carbont. Nagyon szívesen látnám, de tényleg.

    Vannak esetek, ahol erőteljesebben látszanak a Netflix és a max. 35MB sávszélesség korlátozásai, ez pedig a saját Our Planet-ben ki is ütközik jó pár nagyon magas dinamikájú jelentben. Szóval igen vannak korlátai, de ez egy normál film esetében rettentő ritkán jönnek ki, és a normális minőséget elég régen megütik.

    (#25) janos666: Netflix egyszerűen úgy döntött, hogy minden műsoruk teljes egészében 4K-ban készült minden a felvételtől a effektekig és kifizetik az ezzel járó nem kevés pluszköltséget. Ha jól tudom 1 kivétel van, a Marco Polo effektek 2K-sok az első évadban, ez sajnos látszik is.

Új hozzászólás Aktív témák