Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stopperos

    senior tag

    Nálam egy esetben Dell Perc i/6 raid vezérlő van a szerverben. Gyárilag nincs benne olyan mód, hogy csak a lemezeket adja át az OS-nek. Itt azt csináltam hogy lemezenként létrehoztam 1-1 raid0 meghajtót. Ezt a 6 darab raid0 meghajtót adtam oda a TrueNAS rendszernek.
    Annyi probléma volt egyedül, hogy amikor az egyik lemez haldoklott, akkor csak annyit vettem észre hogy kb tizedére esett a raidz2 pool írási és olvasási sebessége, mert a háttérben küzdött a raid kártya, hogy kiolvassa a hibás szektorokat. A zpool status viszont nem mutatott hibát. Csak a raid kártyából tudtam kiolvasni, hogy gond van, illetve a smartctl-ben látszódott valami.
    A raid kártya elrejti a lemez réteget, és csak a read cache-t (nálam adaptive read-ahead) szabad engedélyezni. Semmilyen write cache-t. (Azt write-through -ra kell állítani).
    Amúgy a poén, hogy azóta látom a /dev/pass0-5 néven az egyes lemezeket, mert a FreeBSD raid kártya drivere változhatott és hozzáfér direktbe a lemezekhez megkerülve a raid kártyát.

    tl;dr; Ha nincs write cache, akkor 1 lemez 1 raid0 tömb felállásban nem lesz semmi baj raid kártya esetén.

    "What is Linux? I only joined because of the the penguin..." - meanwhile in the linux community. http://9gag.com/gag/arpZGOy

Új hozzászólás Aktív témák