Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Calyd

    csendes tag

    Sziasztok!

    Komolyan mondom, olyan érzésem van, mintha két különböző gépről lenne szó ami az XZ-2-t illeti: az egyik, amikről fórumokban és a neten olvasok, a másik pedig amit én kipróbáltam. Alapvetően mindenhol csak pozitívan nyilatkoztak róla, úgyhogy nagyon kacérkodom vele. A MediaMarktban eddig kétszer kipróbáltam és hát hanyatt nem estem tőle.
    Igaz, még hobbi fotósnak se nagyon nevezném magam, de konkrétan semmilyen beállítás mellett sem sikerült vele egy igazán éles képet sem készítenem. A panoráma készítés módjára egyik alkalommal sem sikerült rájönnöm. Mármint a funkciót megtaláltam, de hogy hogy lehet elkészíteni egy sorozatot, hogy aztán a gép össze is rakja, na eddig nem jutottam el. Ami érdekes, mert a XZ-1-et is megnéztem, és azzal semmi ilyen gondom nem volt, a körülményekhez képest piszok jó képeket csinált, és még 'panorámát' is tudtam vele készíteni (bár egy kicsit lassan rakta össze).
    Nem nagyon tudom mire vélni a dolgot. Szerintem nincsenek annyira rossz fényviszonyok egy ilyen boltban, hogy problémája kéne legyen a gépnek. És magnéziumhiányban sem szenvedek, hogy ennyire remegjem a kezem, hogy ne tudjak legalább egy-két éles képet készíteni.

    [ Szerkesztve ]

  • Calyd

    csendes tag

    válasz scarabaeus #43 üzenetére

    Elvileg sikerült a gyári beállításokra visszaállást eszközölnöm a gépen, úgyhogy nem hiszem, hogy ez lett volna baj, bár ki tudja.

    Ami a panorámát illeti mea kulpa. Nem tudom miért emlékeztem arra, hogy van benne sweep panoráma. Bár igazán rakhattak volna bele, vagy ezt ebben a kategóriában ne keressem? A Sony RX100 tudja, és a Fuji X20-as is, igaz, mindkettő egy kicsit drágább. Sőt az Olympus Travellerei is tudják, meg a telefon is, ami két évvel ezelőtti középkategóriás darab.
    Ez nálam elég nagy mínusz pont. Utánanéztem, és a hozzá adott szoftver összerakja a képeket, de ez nekem nem az igazi. Nekem rakja össze a gép, én már utána nem szeretnék ilyennel foglalkozni.

Új hozzászólás Aktív témák