Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • schawo

    titán

    válasz PRO-peller #20 üzenetére

    Megyek síelni, most elviszem a pl1-t, mert gyakorlatilag nincs ára, de erősen kompromisszumos.

    1. Túl nagy a masina + kitobi páros, még filóznom kell, mit is vigyek, de egy egész szett fix rendkívül macerás és (pénzügyileg) kockázatos volna.
    2. A kitobis pl1 4/3"=1.33"-os érzékelővel nagylátón f/3.5-ról indul. Ha a zx2-t (1/1.7"=0.59", f/1.8) átazámítjuk 4/3"-ekvivalensre, akkor bizony f/4-et kapunk, ami azt jelenti, hogy ha egyforma szenzortechnlógiát használnának, akkor a pl1-en f/4-en ISO400-on ugyanazt (zaj és dof viszonylatban) a képet lehet elkészíteni, mint zx2-n f/1.8-on ISO200-on. Viszont mivel a zx2-nek jóval fejlettebb a szenzora (éljen Sony bácsi), a régi elavult szenzoros PL1-hez képest több, mint egy EV előnye van. Így valójában ez a kép már f/1.8-on kábé ISO500-on is elkészül zajekvivalensen. (Persze, tudom, ez ennyire nem triviálisan működik, de nem járok messze a valóságtól.)

    Így pillanatok alatt kiderül, hogy a PL1 (PL3, P3, GF5 stb) kitobival nemhogy előnyt hozott, de valójában hátrányt szenved a kis zx2-vel szemben, minden tekintetben (iso, átfogás, méret/hordozhatóság, tekintetében biztosan, talán még rajzban is).

    evDirect villanyautós töltőhálózat

  • arnyekxxx

    veterán

    válasz PRO-peller #20 üzenetére

    e kinek, milyen szituban ajánlanád, h ilyet vegyen bármi más helyett?

    Magamnak greenboxozáshoz. Ott szopok az aps-c gépemel, mert jo a kis mélységélesség ha müvész az ember, de nekem az lenne a jó, ha a csaj az orra hegyétől a bodros haja leghátsó száláig borotvaéles legyen, mert akkor tudja szépen kiszedni a zöldet mögüle a photokey . Szóval nekem ideális lenne egy kisszenzoros gép, amivel nem kell f30ra rekeszelni, hogy aztán minden exponáláshoz atomot kelljen robbantani a szükséges fényhez, és iso 100on gyönyörű képe van.

Új hozzászólás Aktív témák