Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kapanyél

    őstag

    válasz nord_ #115 üzenetére

    A 828 már nincs meg, de talán van még a HDD-n néhány .JPG. Merthogy jépégébe fotóztam azzal. A legtöbb beltéri kép a legtágabb rekeszen készült, azaz f/2.0-f/2.2 között. Ott is (mint később az R1-nél is, de az ugye kakukktojás, mert az obija ugyanúgy APS-C-re vetít) és érdekes módon minden rekeszállásnál (szinte) ugyanolyan éles képeket készített.
    Amióta nikonos vagyok, nem találkoztam olyan zoom objektívvel, aminek mindenhol ugyanolyan penge lenne a képe. (talán a 24-70 ilyen). Erre alapoztam azt, hogy kompaktnak általában sokkal jobb objektívük van beépítve, ezért szerintem nem annyira gáz, hogy nem cserélhető rajtuk. Tehát (a ma divatos tizenöt-huszon-akárhányszoros zúmos gépeket kivéve) nem az optika késztet kompromisszumra a végső képet tekintve, hanem a CCD. És igen, sokkal-sokkal szarabb egy kompakt képe egy 4/3-oshoz képest is, DE még bőven használható! Vállalható, szép képeket készít - szerintem - egy TZ-7 is. Amit a saját szememmel láttam azon a lézeres nyomaton (ami ugye szinten semmire sem jó...). Ezért vagyok kicsit dühös, hogy páran itt meg akarják magyarázni, hogy ez és ez kukába való szar, pedig itt van előttem a két kép és mindkettő jó. Nem albumba meg fizetős munkára, hanem kirándulásra, bulikra, stb. ahová mindkét gép készült.

    Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

Új hozzászólás Aktív témák