Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ivana

    Ármester

    válasz w.miki #6 üzenetére

    Kinézetben egy olcsó gép a gagyi műanyagokkal sose lesz jó. A forrasztás meg nem ugyan úgy öregszik, egy üzleti gép sokszor katonai szabványnak megfelelően van forrasztva, ezért sokkal tartósabb a forrasztás is mint az olcsó gépeknél amiben tele van voiddal a forrasztás.

  • Mercel

    senior tag

    válasz w.miki #6 üzenetére

    Bocsáss meg de tévedsz.

    Egyrészt van a családban közel 8 éves naponta használt Thikpad aminek az összes baja, hogy az akkumulátor most már fél órás lett. A legfiatalabb gép egy 3,5 éves X230-as amit a gazdája annyira kedvel, hogy amíg szijjel nem esik nem válik meg tőle..:) Nekem egy nem tudom hány éves X220-asom van amitől csak egy X230-as kedvéért válok meg..:) A legtöbb ügyfelemnek szintén üzleti kategóriás gépe van amiket vagy újonnan vagy tőlem vettek meg használtan.
    Még senki nem váltott a durván 100 emberből konzumerre, hanem amikor váltanak akkor vesznek egy másik használt üzletit, van olyan ügyfelem aki évente lép egy egy generációt mert szereti az "újdonságot" - de akkor is marad a kategóriában.
    A legidősebb egy barátom HP Elitebook 6910p-je - Pont 10 éves és működik. Na az a gép mindent kapott amire Nem tervezték..:) Most döntöttek úgy, hogy akkor vigyek helyette egy X220-as Thikpad-et.

    Volt ügyfelem akit nehezen győztem meg, mert hát használt.. de mutattam nekik egy egy példát aztán már nem kellett győzködni.

    A másik fele:

    Ezek a gépek meg van tervezve az utolsó apró porcikáig és nem ahogy esik úgy puffan alapon mint a konzumer kategória hanem nagyon is átgondoltan - a konzumer gépek már a tervezésnél elvéreznek nemhogy az anyaghasználatnál, minőségbiztosításnál, támogatásnál.

    Az anyagminőség és a strapabírás sokszorosa a konzumer gépekhez képest.
    Az utolsó apró kis bizbaz is beszerezhető még 5-8 éves gépekhez is - akár gyári új akár bontott vagy utángyártott kategóriában - a konzumer gépekhez bárhány éves korában próbálj bármit venni két dologgal találkozhatsz:
    A Nincs.
    B Van, de elképesztő áron.
    A konzumer gépek akkumulátora számos oknál fogva jellemzően 1-2 év alatt teljesen leamortizálódik - üzleti gépeknél sokszor még 4-5 évesen is bőven megüti a használható szintet az akku.

    Komoly support jár a gépekhez, visszamenőleg és előre is több generációnyi operációs rendszert támogatnak - ha veszel egy konzumer laptopot akkor jó eséllyel lesz hozzá WIN10 támogatás és csók. Drájver frissítések nagyon ritkák.
    Ehhez képest az általam most épp használt Lenovo X220-hoz 2016 decemberében még volt BIOS frissítés és több generációnyi egyéb driver frissítés (2011-es modellről beszélünk)
    Van hozzá akkumulátor menedzsment - emiatt is bírják sokkal sokkal jobban az üzleti gépek akkumulátorai.

    Egyébként utoljára egy Dell Inspiron N5010-et javítottam és dobtam egy hátast, hogy mekkora hányás a gép minden szempontból.
    Ugyan ott alaplap hiba miatt kellett szétszednem atomjaira, szó szerint atomjaira a gépet - de megnyugtatlak, hogy ha a HDD-t kellett volna cserélnem, vagy a nyomorult CR2032-es gombelemet ahhoz ugyanennyire szét kellett volna szednem..
    Belül minden tejfölösdoboz minőségű műanyagból,szinte szétszedhetetlen - majd összerakhatatlan törős, roppanós katasztrófa volt egy csomó (fontos) helyen gagyi ragasztás - huhh le voltam döbbenve, hogy mekkora trágya a gép.
    Ja és menetrendszerűen lettek alaplap hibásak 2,5 -3,5 éves korukra de tipikusan a garancia után 1-5 hónappal később kuka.
    A három éves gép zsanérjai már nagyon csúnyán lötyögtek - pedig egy olyan fickóé volt aki épp csak kesztyűt nem vett a gép használatához..:)

    És még lehetne ragozni oldalakon keresztül a kérdést.
    (Illetve fogom is mert lassan eljutok odáig, hogy írjak a témáról egy szösszenetet, de nyilván nem komment formájában:)

    Marcel

  • Khelben

    nagyúr

    válasz w.miki #109 üzenetére

    Laptopszalonban is találsz egy csomó használt gépet, laptopsystem.hu, notebooksystem.hu is ezzel foglalkoznak. Ésatöbbi.

  • Chaser

    titán

    válasz w.miki #109 üzenetére

    most is vannak fenn kb új gépek majdnem listaar feleert a szalonnál, érdemes nézelődni
    egyebkent ott a notebook topic, sokszor el lett mit és honnan érdemes
    az emberek csak kérdezni szeretnék, keresni nem ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák