Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lirion

    addikt

    marchellow: "jobban örülnél, hogy ha a 4GB memória valós értékével csökkentenék az árát, ami kb. 10 dollár?"
    Látom nem érted a probléma okát. Próbáld meg fordítva nézni, hogyha a 4 gigás 100$, akkor szerinted mennyire korrekt dolog ugyanazt a készüléket +4 gigával kiadni 200$-ért? Mellesleg ez is jól mutatja, hogy mennyire értéktelen kacat az iPhone, ha a 4 gigát is elvennék, akkor maradna egy 5-10$-s alapár, az már megfelelő lenne a telefonért.

    asadasad22: "mennyibe kerül a "200 dolláros" 140ezer forintba"
    Az nem baj, hogy a 100 meg 200$-os ár is két éves szerződéssel van? A 140k forint meg kártyával, hűség nélkül. A telefonhoz választható díjcsomaggal meg nem fizetsz törlesztőrészletet, bárhogy is próbálják ezt sokan bemagyarázni, ott a szolgáltatásért (hívás, sms, net) fizetsz, ráadásul Ikon csomagban nagyon is jutányos árat.

    Ulkesh: "Ez 100% hogy kacsa.A sima iPhone esetében is pár hónap után megszüntették a 4GB-os modell árusítását."
    És akkor mi van? Most válság van mindenhol, jön a karácsony, teljesen logikus lépés lenne egy olcsóbb modell piacra dobása. Vennének olyanok is így iphone-t, akik nem tudnak/akarnak 200$-t adni érte.

    vehement69: "de még így is az egyik legemberibb csomag, amihez a T-Mobile Magyarország jóvoltából közöm volt/amiről eddig tudok"
    Valóban, de vodafone multimedia csomagjai még jobbak, mint az ikon csomagok. Igaz, azokhoz nem jár iphone, de most pl. ingyen lehet elhozni Pixont, ami egy kicsit jobb, mint a szifon.

  • Lirion

    addikt

    válasz gerilee #50 üzenetére

    "Magyarul 240.000 Ft-ot fogsz a T-nél hagyni akkor is ha nem használod a telefont, ellopják, összetörik, stb. "
    Azért azt meg kéne már érteni, hogy nem a telefonért hagy ott 240.000 Ft-t, hanem 9600 percért (25 ft-s átlagdíj mellett ez 240k), 48 gb letöltés (72k) és 4800 sms (hálózaton belülre relax 500-ban 23 ft egy sms, tehát ez 110400 ft), Ha vki ezt kihasználja, az kurvára nincs lehúzva, átverve, aki meg tudja, hogy nem használja ki a csomagokban foglalt perceket, adatot, sms-eket és ennek ellenére előfizet, az szimplán hülye. De még ekkor sem a telefonért hagyja ott a pénzét.

    Parosz: Miben másban nem jobb? SMSt kezeli, MMS-t is, van benne telefonkönyv, naptár, ami kirakható a standby screen-re, bővíthető memóriája van, nem kell buzi itunes átrakni zenéket, filmeket, támogatja alapból a divx és xvid videokat, lehet vele felvenni videot, van rajta segédfény, sokféle virtuális billentyűzet, nem csak egy, fém burkolat, cserélhető aksi, rádió, nincs benne multitouch és kisebb a kijlezője, navigálni meg ugyanúgy nem lehet egyikkel sem, hiába van gps.

    [ Szerkesztve ]

  • Lirion

    addikt

    válasz Ulkesh #53 üzenetére

    "Az új gyártósorok beüzemelése, csomagolás változtatása stb. többe kerülne mint 100 dolcsiért adni a 8 GB-ost a karácsonyi szezonban."
    Bizonyára, jó drága lehet a csomagoláson egy számot kicserélni.

    "az vegyen a T-től N95-öt 139.000 Ft-ért"
    Az N96 kerül annyiba, ami szintén túlárazott, de azt mindenki tudja is és nem próbálják megmagyarázni, hogy de nem és hogy szuper a telefon, mert nem az.

    "Ezt ugye csak rossz viccnek szántad???
    A kameráján kívül ugyan mi az amiben jobb lenne? Főleg, hogy a Pixon csak egy "buta"telefon."

    "Jó is az, így plusz pénzért vehetsz bele memóriát, amit jó esetben soha többet nem veszel ki belőle."
    Vagy mégis, ki tudja. Lehet, hogy lecserélném egy idő után a telefont egy jobbra, újabbra és mondjuk nem akarnám a cuccaimat felmásolni gépre, aztán megint vissza a telefonra, hanem csak betolnám a kártyát és kész. Meg esetleg később, ha mégse cserélek telefont, de kéne több hely, egyszerűen bővíthetem.

    "Helyette kell Samsung Studió, vagy mi amivel feltöltheted."
    Vagy elég egy egyszerű kártyaolvasó is.

    [ Szerkesztve ]

  • Lirion

    addikt

    válasz Ulkesh #53 üzenetére

    Egyébként miből gondolod, hogy kell a másoláshoz samsungos program? Semmilyen tesztben nem olvastam erről, te már próbáltad talán? Vagy csak úgy gondolod, hogy kell hozzá?

  • Lirion

    addikt

    válasz Ulkesh #56 üzenetére

    "Az N95 8 GB is annyiba kerül, ha nem kötsz hűséget velük." Dominoval az iphone is 135k, ennyiért inkább n95.

    Ilyen telefonos program van a SE-hoz, de csak ahhoz kell, hogy a telefonmemoriába mentett dolgokat tudjam átmásolni, memkariról fájlátvitel módban nem kell semmilyen program, se driver és szerintem lehet fájlátviteli módot választani a pixonnál is és akkor nem kell program.

  • Lirion

    addikt

    válasz Parosz #57 üzenetére

    Neked ugye iphone-d van? Amúgy meg nem a saját és mások szubjektív véleményét fogalmaztam meg azzal, hogy jobb, hanem objektív értékelést, ennél fogva olyan indoklás, hogy "én nem használnám" nem elfogadható, sem pedig az, hogy dizájnosabb. Ami az iphone-ban van, megvan a pixonban is (kivéve multitouch és wifi), viszont van nagyon sok minden, ami a pixonban van, viszont nincs az iphone-ban.

    "Az iPhonon legalább igazi krómacélből van a keret"
    Igen, a hátlap meg szar műanyag és repedezik, üveggel a kijelző előtt meg használhatatlan lenne a resistive kijlező, de egy védőfolia megoldja a karcmentességet, de hát bele kell kötni, mert miért ne..

  • Lirion

    addikt

    válasz Ulkesh #62 üzenetére

    - Nagyfelbontású és méretű kijelző? Van.
    - Gyors proci? Bizonyára van, videokon, tesztek szerint gyors.
    - Gyors GPU? Passz.
    - Gyors és könnyen használható GUI? Van.
    - Gyors böngésző? Van.
    - Használható mail kliens? Van.
    - Jól kezelhető zenelejátszó? Van.
    - Alkalmazásokkal bővíthető Unix operációs rendszer? Ez meg nevetséges feltétel, de alkalmazásokkal bővíthető a pixon is.

  • Lirion

    addikt

    válasz Parosz #65 üzenetére

    A dizájnról lehet pont a legkevésbbé objektiven nyiltakozni, hiszen minden embernek saját izlésvilága van.
    "Én nem használnám = nincs értelme, haszontalan dolog" - ez a szubjektív véleményed, de az senkit nem érdekel, hogy az egyén mit használ és mit nem, amikor azt kell értékelni, hogy melyik tud többet adott kategóriában. Egy 70-80cm képátlójú hdtv is sokkal jobb, mint egy 20 centis kis tv, még akkor is, ha bélának egy 3x3 méteres szobájába kell tv, ahova neki értelmetlen és haszontalan lenne a nagy képátlójú.

  • Lirion

    addikt

    válasz Ulkesh #67 üzenetére

    Tudod hogy szól a mondás az engedésről meg a szamárról, na én most inkább engedek, részemről a téma lezárva.

  • Lirion

    addikt

    válasz Ulkesh #69 üzenetére

    Unalmas már, hogy szerinted mindenben az iphone a legjobb és mindig megpróbálod megmagyarázni, hogy ez így van még akkor is, ha nem. A kérdéseidre adott válaszaim igazak, nem feltétlenül olyan jó a felsoroltakban, mint az iphone, de ez nem von le az értékéből, főleg, hogy rengeteg másban jobb, de lehet akármit írni, úgyis megmagyarázod, hogy az fölösleges, sőt még rossz is, mert jobban meríti az aksit (ahogy Parosz írta a divx és xvid támogatásra...). Hát így inkább befejezem a vitát.

  • Lirion

    addikt

    Ulkesh:
    "Ez alapból nem szokott működni, mert a legtöbb mobil a saját mapparendszere alapján dolgozik és azon kívül nem fogja megkeresni a médiatartalmat."
    Még jó, hogy a legtöbb mai telefonban van egy roppant hasznos fájlkezelő, amire persze az iphone-nak nincs szüksége, mert az nem fájlokat kezel, ahogy azt te még régebben megfogalmaztad.

    "Ha az említett Pixont a G1-hez, vagy bármelyik Symbian, vagy WinMo mobilhoz hasonlítod, akkor is le lettél volna hurrogva, mert mindenáron egy sima mobilt akarsz összehasonlítani egy smarttal, ami hülyeség."
    Ezt magyarázd azoknak, akik a c905-t hasonlítják az innov8-hoz, kkthxbai.

    Peat;)
    "olyan tulajdonságot emel ki amiről nincs információ. (kell-e program vagy sem). "
    Mobile-review-n van teszt, ott írják, hogy lehet mass storage üzemmódban simán másolni, nem kell program.

  • Lirion

    addikt

    válasz Ulkesh #96 üzenetére

    "A Symbian mobilokban is csak olyan van, ami a saját mapparendszerén belül látja a dolgokat"
    Nah, ez új nekem, akkor majd szólok a SE-nak, hogy az UIQ telefonjaikon a fájlkezelő mindent lát, ami a mem kártyán van, változtassák meg gyorsan, mert azt a symbian nem láthatja. ;]

  • Lirion

    addikt

    válasz Ulkesh #99 üzenetére

    "Értem. Akkor mostantól elismerem, hogy nektek van igazatok."
    Azt ismerd el, hogy félremagyarázol, hogy neked legyen igazad. Fájlátvitelről volt szó, zenék, képek, filmek felmásolásáról a kib@szott memoria kártyára, nem szinkronizálásról, de nem bírod megemészteni, ha nem neked van igazad, inkább nyomod tovább a baromságokat arról, hogy "ha az adott készülék tudását ki akarod használni, akkor szükséged van a gyári programra". Ha nem tetszik, hogy más gyártó értelmesen meg bírja oldani, hogy ne kelljen egy rohadt program sem ahhoz, hogy átrántsak rá fájlokat, akkor írjál petíciót az almának, hátha meghallgatnak.

    "Köszönöm, hogy rávilágítottatok ezekre a fontos dolgokra, ez tényleg illik a ph! fórumaiba és legfőképpen szakmailag teljesen korrektek...."
    Elég vicces lenne egy hasonló lista arról, hogy tőled mit lehetne tanulni, főleg, ha még jól el is túlozzuk a dolgot. Mellesleg csak úgy szólok, hogy igen-igen sok telefon van a piacon, amit ingyen el lehet hozni ugyanolyan feltételekkel, ahogy az iphone-t lehet 200$-nak kb. megfelelő pénzért, dehát ferdíteni kell, meg előfizus árakat kell független árakkal összehasonlítani, mert az úgy fair, ugye?

    [ Szerkesztve ]

  • Lirion

    addikt

    válasz Ulkesh #104 üzenetére

    "Rád is vonatkozik, ha nem tetszik, fordulj a Samsung-hoz, én csak azt írtam, amit ott olvastam, egyetlen betűt nem változtattam, direkt beidéztem a szöveget"
    Erre meg már írtam, hogy a mobile-review-n tesztelték és fájl átmásolásához nem kell program. Olvasd vissza, ha úgy gondolod, hogy a "nem kell hozzá buzi itunes" szövegrészemben (amiből indult a 'kell-e program vagy sem' vita) volt bármi említés is szinkornizálásról, backup készítésről és rájösz, hogy nem volt, csak fájl másolásról volt szó, ahhoz nem kell program, de te magyarázod, hogy szinkronizálás meg ilyen funkció meg olyan. Csak azért is neked legyen igazad...

    "Gondolom az 5-10 dollárt előfizetéses árra mondtad, erre fogtam magam és megnéztem mit kapsz a T-Mobile-tól ennyiért itthon."
    Jahogy csak t-mobile van itthon, értem én, a vodát meg pannont már meg se nézzük, nehogy kiderüljön már, hogy mennyi telefont lehet ingyen meg 20 ft-ért elvinni két éves előfizuval. Arról meg én nem tehetek, hogy a T drága, így jár, aki oda megy hozzájuk.

    "Nem ferdítettem."
    Hogy a viharba ne ferdítettél volna, nem ég le a bőr a pofádról, mikor ilyeneket elküldesz? Hogy lehet összehasonlítani egy DOMINOS árat egy 2 ÉVES HŰSÉGŰ HAVI 18000 FT-OS árral??? :Y Hát mi ez, ha nem ferdítés? Ha fair akarnál lenni, akkor leírnád, hogy az említett nokia 9900, míg az iphone 8gb 134990 ft, de te inkább megmásított a valós dolgokat és leírsz olyanokat, hogy az említett nokia árát előfizetéssel értik az olvasók és be is nyelik a kamut, ha nem néznek utána a T oldalán.

    "Vagy neked elég, ha összevissza rámásolsz pár zenét és videót, de a névjegyzéket és a naptárat, meg egyéb dolgokat el is felejthetjük?"
    Nekem pl. bőven elég, a számítógépet nem a napi teendőim megszervezésére használom, backupot a telefonom meg tud magától is menteni, program nélkül a névjegyzékről, naptárról szépen a memoria kártyára. Szoftfrissítésnél is így csináltam és semmilyen adatom nem veszett el. Hoppá. Na erre mit lépsz?

  • Lirion

    addikt

    válasz Ulkesh #111 üzenetére

    "Vagyis nem használod ki a készülék teljes lehetőségét, vaohhh,"
    Igazad van, a telefonon nem lehet a naptárba írni semmit, még billentyűzete sincs, arra csakis a gép szolgálhat, amivel szinkronizlni kéne a telefont, én kérek elnézést, mekkora hülye vagyok, hogy azt hittem, hogy a telefonon készített naptár bejegyzéseim valósak. Most már hála neked tudom, hogy nem azok, mert azt a gépen lehet csak elkészíteni. Mint ahogy azt is tudom most már, hogy amit backupot a telefon ment a memoira kártyára szintén csak kamu fájl, mert azt is a gépen kell elkészíteni, értem én.

    "A legtöbb ember a blablabla"
    Ne nyilatkozz már mások nevében, sokszor bebizonyítottad, hogy hamis információkat írsz, nem kéne még ilyenekbe is beleugranod. Vagy ha nem bírod ki, hogy ne tekints mindenkit hasonló igényűnek, mint amilyen te vagy, adj egy piackutatásról szóló linket, ahol ez a fő témakör, vajon az emberek hol menedzselik a névjegyzéket meg a napi teendőiket.

    "Nem az a lényeg, hogy 9000 Ft, vagy 0 Ft az említett Nokia, hanem az, hogy szerinted az iPhone ugyanannyit ér, ami egy falrengető baromság."
    Már megint ferdítesz és még hazudsz is, mert a baromságaidat tényként más személy véleményeként állítod.

    "De írhatsz olyat is ami 2 év hűséggel olcsóbb mint az iPhone /27.990 Ft/"
    Nokia 6210 navigator 1 ft 2 évvel vodánál (ez ingyennek számít a kerekítés miatt ugye), htc touch diamond 19980, samsung omnia 29970.

  • Lirion

    addikt

    válasz Ulkesh #115 üzenetére

    "Az általad írt árak a D kategóriában vannak ami 2 év hűséget, 2 év tarifaváltási hűséget és egyedi elbírálást jelentenek (ez általában már legalább 2-3 éves előfizetéses szerződés és havi 15-20 eFt-os havi forgalom után jár.)"
    Fejezd már be a hazudozást, ha nem tudsz vmit minek kell mindjárt ideköpni vmi ostoba fantazmagóriát? Még ahhoz sem veszed a fáradtságot, hogy utánanézzél:

    "B", "C", "D" kategóriákra vonatkozó feltételek: A készülékek 2 éves hűségnyilatkozat aláírásával, 1 éves tarifamegtartással választhatóak. A díjcsomag váltás másik előfizetéses tarifacsomagra az akciós készülék megvásárlásától számított 12 hónapon belül nem lehetséges. Az első évben történő tarifacsomag váltás, illetve a szolgáltatásnak az előfizető oldalán felmerülő okból történő szünetelése, korlátozása, felbontása esetén 39.990,-Ft kötbér fizetendő (utóbbi esetekben a kötbér a feltételes kedvezmény összegén felül fizetendő).
    D kategória:
    Vodafone Fix 12000 Vodafone Fix 15000 Üzleti FIX 10000 Üzleti FIX 12500 Üzleti FIX 15000 Üzleti FIX 30000 Üzleti FIX 50000 Európa tarifa Vodafone Presztízs Vodafone Presztízs Fix Vodafone Internet 10G6 Vodafone Multimédia 15000 Vodafone Multimédia 15000 onnet

    A teljesség miatt még hozzáteszem, hogy a 27990 ft-s iphone 3g relax 500-ban havi 11500 ft (500 perc), míg a voda fix 12000 (havi 630 perc), az európa tarifa pedig 3123 Ft. Ezek valóban havi 15-20 eFt-os havi díjak.

    A többi mellébeszélésedre inkább nem reagálok, élj nyugodtan a saját kis képzeletvilágodban és hidd el bátran, hogy amiket leírsz, igazak.

  • Lirion

    addikt

    válasz Ulkesh #121 üzenetére

    Ha mondjuk elolvastad volna, amit írtam, akkor látnád, hogy rosszak az infomrációid a D kategóriát illetően.
    Mellesleg bátyám igénybe vehetett D-s csomagot úgy, hogy magányszemélyként új előfizető lett, na most akkor hogy is van ez?

Új hozzászólás Aktív témák