Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Parosz

    tag

    válasz Lirion #49 üzenetére

    Pixont, ami egy kicsit jobb, mint a szifon.

    Igen kamerában jobb nem is kicsit. Minden másban :(

    [ Szerkesztve ]

  • Ulkesh

    őstag

    válasz Lirion #49 üzenetére

    "Mellesleg ez is jól mutatja, hogy mennyire értéktelen kacat az iPhone, ha a 4 gigát is elvennék, akkor maradna egy 5-10$-s alapár, az már megfelelő lenne a telefonért."

    Ezeken a hozzászólásokon jót tudok mulatni.
    5-10 dolláros ár az iPhonért, ja..
    Mennyi is most az forintban? 2054 Ft.
    Ennyiért vegyél Nokia 1209-et ([link])
    Bár az is 10 eFt.

    Egyszerűen döbbenet, hogy ennyire nincs realitás érzéke az embereknek.
    Aki szerint drága az iPhone, az vegyen a T-től N95-öt 139.000 Ft-ért, az tuti nem drága. :W

    "És akkor mi van? Most válság van mindenhol, jön a karácsony, teljesen logikus lépés lenne egy olcsóbb modell piacra dobása."

    Az új gyártósorok beüzemelése, csomagolás változtatása stb. többe kerülne mint 100 dolcsiért adni a 8 GB-ost a karácsonyi szezonban.

    "de most pl. ingyen lehet elhozni Pixont, ami egy kicsit jobb, mint a szifon."

    Ezt ugye csak rossz viccnek szántad???
    A kameráján kívül ugyan mi az amiben jobb lenne? Főleg, hogy a Pixon csak egy "buta"telefon.

    "bővíthető memóriája van"

    Jó is az, így plusz pénzért vehetsz bele memóriát, amit jó esetben soha többet nem veszel ki belőle.

    "nem kell buzi itunes átrakni zenéket"

    Helyette kell Samsung Studió, vagy mi amivel feltöltheted.
    Aki képtelen átlátni egy iTunes egyszerűségű szoftvert, annak persze tényleg jó egy ilyen buta eszköz, ahol csak átszórsz mindent, aztán ember legyen a talpán aki átlátja az összevissza másolt zenéket, képeket és videókat.

    "navigálni meg ugyanúgy nem lehet egyikkel sem, hiába van gps."

    Miért ne lehetne? A navigációnak feltétele, hogy pofázzon az eszköz, útvonalat tervezni és lekövetni meg a GMaps is tud. (Az más kérdés, hogy van már navigációs szoftver iPhone-ra is, bár csak amerikai térképekkel.

    [ Szerkesztve ]

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz Lirion #54 üzenetére

    "Bizonyára, jó drága lehet a csomagoláson egy számot kicserélni."

    Menj el egy nyomdába és kérdezd meg mennyibe kerül kicserélni egy betűt egy újságban :)
    pedig az csak pár 10 ezres példányszám :)

    Egy gyártósort átszervezni szintén nem 10 fillér.

    "Az N96 kerül annyiba,"

    Az N95 8 GB is annyiba kerül, ha nem kötsz hűséget velük.

    "Vagy mégis, ki tudja. Lehet, hogy lecserélném egy idő után a telefont egy jobbra, újabbra és mondjuk nem akarnám a cuccaimat felmásolni gépre, aztán megint vissza a telefonra, hanem csak betolnám a kártyát és kész."

    Egy gyártó két különböző készüléke sem kompatibilis ennyire, nemhogy esetleg egy más gyártó készüléke. Ne haragudj, de ez az indok kicsit izzadtságszagúra sikeredett. :)

    "Egyébként miből gondolod, hogy kell a másoláshoz samsungos program?"

    Csak tippeltem, mert eddig ahány Samsungos mobilja volt kollégáknak, mindhez kellett.
    Megnézve az oldalát ehhez is ott a letöltéseknél a PC Studio.

    "Hogyan tudom a telefonnal készített fényképeket a PC-re másolni?

    A szükséges szoftver a www.samsung.hu oldalról letölthető a "Támogatás" menüponton belül a "letöltéseket" választva. Itt ki kell választani a telefon típusát. Ekkor megjelennek a készülékhez tartozó leírások, s kissé fentebb egy szürke mezőben megtalálja a "szoftver" feliratot. Erre kattintva megjelennek a telefonhoz tartozó szoftverek, köztük a PC Studio PIMS, vagy a PC Studio 3.

    Ez a szoftver kezeli a képeket és

    hangokat, azaz ennek segítségével tudja az telefonról a gépre, illetve a

    gépről a telefonra menteni az adatokat.

    USB-s adatkábel esetén az USB driver letöltése is szükséges."

    Én inkább maradnék az iTunes-nál :) (ennél még a Nokia PC Suite-ja is jobb).

    [ Szerkesztve ]

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Parosz

    tag

    válasz Lirion #52 üzenetére

    Miben másban nem jobb?

    SMSt kezeli A szifon chatszerű sms kezelése magasan fölötte áll mindennek. Pompásan átlátható, felhasználóbarát, jól néz ki, nem kell keresgélni a bejövő-kimenő mappákban hogy "ezt most mire válaszoltam", "vagy mi is volt még a pontos kérdés", mert minden ott van egy lapon.

    MMS-t Az előzővel se használtam

    van benne telefonkönyv, naptár A szifonban is csak ott sokkal dizájnosabb :K

    bővíthető memóriája van Nekem jó a beépített ha gyors az átvitel, márpedig az. Meg most külön vegyek kártyát?

    nem kell buzi itunes átrakni zenéket, filmeket, támogatja alapból a divx és xvid videokat Ha az asztali gépre való divxeket viszi röccenésmentesen, akkor ez valóban előny, de úgy nagyon eszi a memóriát, meg az is bosszantó hogy a képpontok negyedét látom csak a kisfelbontású kijelző miatt, ezért élvezeti értéke csekély, emiatt én ezt a funkciót nem használnám.

    lehet vele felvenni videot, van rajta segédfény Igen ez kamera, ezt már megbeszéltük h ebben a Pixon jobb.

    sokféle virtuális billentyűzet: Bőven elég egy, ha az JÓ, márpedig az iPhoné amelett hogy nagyon jól használható még szép is :K

    "fém burkolat," Az iPhonon legalább igazi krómacélből van a keret, ami sokak szerint így is túlságosan csillog-villog. A Samsungnál meg krómozott müanyag van. Az iPhonnak semmi gond az anyaghasználatával. Üvegből van az, ami a Samunál plexi..

    cserélhető aksi, rádió Hogy lötyögjön a hátlap? A rádió tényleg hiányzik, de a netrádió legalább nem sutyorog ;)

    A navigáció pedig nagyon profi az iPhone-on Van gyalogos, tömegközlekedéses és autós útvonaltervezés is az új szoftban. Használni meg gyerekjáték :K

  • Ulkesh

    őstag

    válasz Lirion #59 üzenetére

    "Ilyen telefonos program van a SE-hoz, de csak ahhoz kell, hogy a telefonmemoriába mentett dolgokat tudjam átmásolni, memkariról fájlátvitel módban nem kell semmilyen program, se driver és szerintem lehet fájlátviteli módot választani a pixonnál is és akkor nem kell program."

    A leírása szerint kell hozzá.
    Persze biztos lehet hackelni, de alapból ez kell hozzá.

    De mint írtam teljesen értelmetlen a két készülék összehasonlítása, mert nem egy kategória. Az egyik smartphone, a másik meg csak egy sima mobil.

    Majd a Nokia új Touch-os modelljeit érdemes majd hasonlítgatni, bár a videók alapján a sebességben még mindig van mit fejleszteni a Nokiának.

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz Lirion #60 üzenetére

    "Ami az iphone-ban van, megvan a pixonban is"

    - Nagyfelbontású és méretű kijelző?
    - Gyors proci?
    - Gyors GPU?
    - Gyors és könnyen használható GUI?
    - Gyors böngésző?
    - Használható mail kliens?
    - Jól kezelhető zenelejátszó?
    - Alkalmazásokkal bővíthető Unix operációs rendszer?

    "üveggel a kijelző előtt meg használhatatlan lenne a resistive kijlező"

    No igen a resisitive kijelző újabb negatívum. (Mégis mi a fenének ehhez a készülékhez cerka?)

    [ Szerkesztve ]

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Parosz

    tag

    válasz Lirion #60 üzenetére

    Azért mert egyes szám első személyben írtam, még objektív dolgokról volt szó.
    Én nem használnám = nincs értelme, haszontalan dolog
    A dizájnról lehet objektíven beszélni, hisz ha szavazást indítanánk az UI szépségéről, tuti a szifon nyerne..

  • Ulkesh

    őstag

    válasz Lirion #64 üzenetére

    "- Nagyfelbontású és méretű kijelző? Van."

    240x320-as QVGA kijelzőt ma már nem nevezhetném nagy felbontásnak, sőt.

    "- Gyors proci? Bizonyára van, videokon, tesztek szerint gyors."

    Proci sebességet nem tudom, de a szoftverét nem mondanám gyorsnak, legalábbis a videók alapján kifejezetten lagol a cucc.

    "- Gyors GPU? Passz."

    No az nincs benne.

    "- Gyors és könnyen használható GUI? Van."

    Háát, egyrészt nem mondanám sem gyorsnak, sem könnyen használhatónak.

    "- Gyors böngésző? Van."

    Használtál már NetFront böngészőt??? Minden csak nem gyors :)

    "- Jól kezelhető zenelejátszó? Van."

    Igaz csak videón láttam a zenelejátszó szoftverét, de ott kifejezetten a gagyi jelző jutott eszembe róla. (Kinézet, kezelhetőség)

    "- Alkalmazásokkal bővíthető Unix operációs rendszer? Ez meg nevetséges feltétel, de alkalmazásokkal bővíthető a pixon is."

    A java appleteket és widgeteket légyszíves ne számítsuk ide, mert az lenne a nevetséges.

    [ Szerkesztve ]

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz Lirion #68 üzenetére

    Ez elég szánalmas hozzászólás volt szerintem. :(((

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz Lirion #70 üzenetére

    "Unalmas már, hogy szerinted mindenben az iphone a legjobb és mindig megpróbálod megmagyarázni, hogy ez így van még akkor is, ha nem."

    Ezzel az a gond, hogy gyakorlatilag nem is írtam az iPhone-ról semmit.
    Éppen te vagy az aki kényszeresen mindent ahhoz akar hasonlítani.

    Ha az említett Pixont a G1-hez, vagy bármelyik Symbian, vagy WinMo mobilhoz hasonlítod, akkor is le lettél volna hurrogva, mert mindenáron egy sima mobilt akarsz összehasonlítani egy smarttal, ami hülyeség.

    Ha meg már iPhone.. A Pixon egyetlen érdeme a kamerája, de ugyanmár mond el, szerinted aki tudatosan választ egy iPhone-t, HTC Touch HD-t, vagy hasonló készüléket, azt hol érdekli a parasztvakító 8 Megapixel? Az lesz a legutolsó szempont, hogy milyen kamera van benne.

    "mert jobban meríti az aksit (ahogy Parosz írta a divx és xvid támogatásra...)."
    A divx egyébként engem sem érdekel, mert így is úgy is lekonvertálom a filmet felbontásra, mert nem pazarlom a helyet a háttértáron (függetlenül attól, hogy milyen készülékről is van szó).

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz Lirion #95 üzenetére

    "Még jó, hogy a legtöbb mai telefonban van egy roppant hasznos fájlkezelő"

    A Symbian mobilokban is csak olyan van, ami a saját mapparendszerén belül látja a dolgokat (Persze külsős alkalmazásokkal Symbian-on ez megoldható, bár megnézem azt, aki pár ezer MP3-at a mobilján mozgat egyik mappából a másikba :) )

    "persze az iphone-nak nincs szüksége, mert az nem fájlokat kezel, ahogy azt te még régebben megfogalmaztad."

    Pontosan, az iPhone ugyanúgy dokumentum központú rendszert használ, mint a PalmOS.
    Igazából még egyszer nem merült fel, hogy szükségem lenne rá, pedig az állításoddal ellentétben van rá file manager alkalmazás.

    "Ezt magyarázd azoknak, akik a c905-t hasonlítják az innov8-hoz"

    Az ugyanúgy marhaság.

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz Lirion #97 üzenetére

    "Nah, ez új nekem, akkor majd szólok a SE-nak, hogy az UIQ telefonjaikon a fájlkezelő mindent lát, ami a mem kártyán van, változtassák meg gyorsan, mert azt a symbian nem láthatja. "

    Elnézést, Symbian esetén a Series60-as készülékekre gondoltam, sajna mára a Symbian igazából csak ezt a rendszert jeleni, mióta az UIQ fejlesztése megszűnt és nem készül rá több eszköz.
    Az UIQ fájl kezelője valóban a teljes rendszert látja.

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz Lirion #107 üzenetére

    "Jahogy csak t-mobile van itthon, értem én, a vodát meg pannont már meg se nézzük, nehogy kiderüljön már, hogy mennyi telefont lehet ingyen meg 20 ft-ért elvinni két éves előfizuval. Arról meg én nem tehetek, hogy a T drága, így jár, aki oda megy hozzájuk."

    Már ne haragudj, de lényegtelen hülyeségeken lovagolsz.
    Nem az a lényeg, hogy 9000 Ft, vagy 0 Ft az említett Nokia, hanem az, hogy szerinted az iPhone ugyanannyit ér, ami egy falrengető baromság. (De nyugodtan hozhatsz példát, hogy melyik smartphone-t adja ingyen, vagy 10.000 Ft alatt bármelyik magyar szolgáltató. De írhatsz olyat is ami 2 év hűséggel olcsóbb mint az iPhone /27.990 Ft/)

    "Nekem pl. bőven elég, a számítógépet nem a napi teendőim megszervezésére használom, backupot a telefonom meg tud magától"

    Vagyis nem használod ki a készülék teljes lehetőségét, vaohhh, mintha erről írtam volna.
    "Vagy neked elég, ha összevissza rámásolsz pár zenét és videót, de a névjegyzéket és a naptárat, meg egyéb dolgokat el is felejthetjük?"

    A legtöbb ember a napi, heti teendőit nem a mobilon pötyögi be és a névjegyzéket sem elsősorban ott menedzseli, no meg jó pár alkalmazás van még ami szinkronizál a desktop változatával. Ha neked elég az amit a mobillal elérsz, az a te dolgod.

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Parosz

    tag

    válasz Lirion #107 üzenetére

    Azért a havi 18000ezerért 600 percet, 3Gb-ot és több száz sms-t kapsz!!
    Miért olyan nehéz ezt felfogni??
    Senki nem kényszerít erre a csomagra. Ha te csak 100 percet beszélsz egy hónapban akkor 80 ezerért elviheted és a havidíj csak 2500 FT. Így kerül legtöbbe előfizuval.

    Vagy ha 300 percet 2Gb-al akkor havi 10 ezer és úgy ugye 30e a készülék. A 130ezres dominós ár az pont az olyan embereknek való, akik saját pénztárcájuk ellenségei.

    [ Szerkesztve ]

  • Ulkesh

    őstag

    válasz Lirion #113 üzenetére

    "Igazad van, a telefonon nem lehet a naptárba írni semmit, még billentyűzete sincs"

    Gondolom nem érthető a különbség a lehetőség és a teljes lehetőség között számodra.
    Elég sok embernek gáz a mobilon pötyörészni, főleg, ha nincs qwerty, de ha van akkor is egyszerűbb az asztali gép naptárába jegyzetelni, főleg, ha ezeket más kollegákkal is meg kell osztani.

    "Már megint ferdítesz és még hazudsz is, mert a baromságaidat tényként más személy véleményeként állítod."

    Igen, ez a vélemény egész pontosan a Tied volt:

    "Mellesleg ez is jól mutatja, hogy mennyire értéktelen kacat az iPhone, ha a 4 gigát is elvennék, akkor maradna egy 5-10$-s alapár, az már megfelelő lenne a telefonért."

    "Nokia 6210 navigator 1 ft 2 évvel vodánál (ez ingyennek számít a kerekítés miatt ugye), htc touch diamond 19980, samsung omnia 29970."

    És még én ferdítek :))

    2 év hűséggel és 2 év tarfaváltási hűséggel (ahogy az iPhone-t is kapod 27.990-ért):
    Nokia 6210 - 36.990 Ft
    HTC Diamond - 49.980 Ft
    Samsung Omnia - 69.990 Ft

    Az általad írt árak a D kategóriában vannak ami 2 év hűséget, 2 év tarifaváltási hűséget és egyedi elbírálást jelentenek (ez általában már legalább 2-3 éves előfizetéses szerződés és havi 15-20 eFt-os havi forgalom után jár.)
    Szóval akkor ki ferdít itt?

    [ Szerkesztve ]

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz Lirion #120 üzenetére

    "Fejezd már be a hazudozást, ha nem tudsz vmit minek kell mindjárt ideköpni vmi ostoba fantazmagóriát? Még ahhoz sem veszed a fáradtságot, hogy utánanézzél:"

    Ha nem tudsz valamit, akkor nem kéne így csapkodnod.

    Leírtam, hogy mi a D kategória, ha nem hiszed hívd fel az ügyfélszolgálatot és ne csinálj magadból végképp hülyét.
    Én 6 éve vagyok a Vodánál és nem vehetem igénybe a D kategóriát, mert nincs akkora a havi forgalmam.

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

Új hozzászólás Aktív témák