Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tornas

    őstag

    válasz Graphics #43 üzenetére

    Ahogy olvastam a tesztet, az OTP-je miatt kapcsolt le 80 %-os terhelésnél, ami lehet akár "szándékos" tervezés is. Főleg ha 5 év gyártói garancia is van rá. :)

    A HARDOCP teszt a ZT 650 W-os verziót vesézi ki. Nem tudom, hogy a 750-esnél is ez lenne-e.

    A benne lévő Yate Loon, 14 cm-es venti fordulata 2800 RPM és 140 CFM-es légszállítással bír. Nehéz lenne ennél nagyobbat beletenni...

    Azért én kíváncsi lennék arra, is hogy alacsonyabb üzemi hőfokon (jól szellőző ventivel rendelkező PC-vel) kibírta-e volna a 8 órás stressz-tesztet?! És arra is, hogy a venti fordulata mennyi volt, amikor lekapcsolt?! Mert ha az OTP nincs összehangolva rendesen a venti vezérlésével (pl. nem forgott nagyobb vagy akár max. fordulattal akkor, amikor kellene neki), és / vagy a tápegység hűtését is alul-méretezték (pl. kisebbek a hűtőbordák a kelleténél), akkor az már "tervezési hibát" is jelenthet.

    Egy biztos, aki ilyet szeretne / tudna venni vagy ezt nyeri / kapja ajándékba, akkor annak egy jó szellőzésű PC házba (ami ráadásul, nem árt ha alsó-tápos elrendezésű) kellene beleraknia, hogy minél alacsonyabb hőfokon használja.

    Ez a "kis" kompromisszum csak arra jó, hogy hűvösebb üzemre kényszerítse a felhasználót (feltéve, hogy utánajár és elolvassa a tesztet róla, mert ha nem... ;] ), ami a teljes PC hosszabb élettartamát is jelentheti, annak minden komponense számára.

    Mindenesetre vannak ennél jobb vételek is... :K

    U.i: az APFC tekercsét nem tudom, hogy minek tokozzák be?! :F Végül is, ez is egy melegedő komponens. A Chieftec iArena-nál is láttam ezt a megoldást.

    [ Szerkesztve ]

    "Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

Új hozzászólás Aktív témák