Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Enclave

    aktív tag

    Amennyire én tudom, pci-e x16-ba ilyen cuccokat nem lehet pakolni!

    A magyarázata igen egyszerű:

    A pci x16-os slotok csak vga-knak vannak fenntartva, így ha valaki egy ilyen hw-t akar berakni, akkor a bios inicializálás során a video memória/video bios területre másolódik az ssd bios-a, ami biztosan érdekes grafikai teljesítményt eredményezne, ssd lévén :D

    Forrás:
    Több alaplap kézikönyvében a pci x16 bővítőkártyák magyarázata (bővítés menete) és SLI-CF rész apróbetűs...
    (sajnos most hirtelen nem tudom,h. hol láttam, csak annyi rémlik,h. lga1155ös lap könyvében volt, (talán Asus?) és egy külföldi Gigabyte lga1366-os topikban is ez volt a vita tárgya...)

    Az x1-es slot-ok az más tészta, mivel azok nem vga-nak vannak fenntartva...

    Én magam sokat nyomoztam ezt a témát, mivel egy raid kártyát néztem volna a legalsó pci-e slotba ami fizikailag x16-os, elektronikusan viszont x4-es, tehát a kártya belemenne, csak nem működne... :U (gondolom az itt említett ssd és raid kártya hasonlóan működhet,ha mind2 pci-e-s csatlakozókkal rendelkezik...)

    Ám ha esetleg valakinek van valami konkrét, esetleg életszerű tapasztalata lenne ezzel kapcsolatban, az ne tartsa magában, legalább megtudom,h. lehet-e pci-e raid kártyát és ilyesmiket pakolni "mezei" (tehát nem szerver-workstation-stb hanem "otthoni") lga1366 és lga1155-ös lapokba a maradék-nem vga-t elfoglaló x16-os pci-e slotokba... (raid kártyát nem akartam fölösbe venni csupán egy próba miatt)

    Viszont ha nem lehet "mezei" alaplapokba pakolni, akkor mégis milyen lapokba lehet ilyen cuccokat pakolni, ha nagyvállalati megint kizárva? :F

    [ Szerkesztve ]

    Semmi sem állandó, csak a változás.

Új hozzászólás Aktív témák