Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BiP

    nagyúr

    válasz Dany007 #20 üzenetére

    (#19) anulu: engem nem zavar az interlace-elt megoldás sem, az otthoni tévém is ilyen, nincs vele bajom. (csak kellő távolságból kell nézni, hogy ne csússzanak szét a sorok)
    És bár szemüveges vagyok, a 3D szemüveg pont elfér alatta, ahogy a mozis szemüvegnél is (meg otthonra vettem egy csiptethető 3D lencsét is, azzal még kényelmesebb).

    (#20) Dany007: 3D vakságról szó sincs, de valahogy a moziban sem látom fejkapkodósnak a 3D-t. Valamivel jobb, mint az otthoni tévén, de ez gondolom inkább a nagy vászon miatt van. A legtöbb film (főleg az utólagosan kézzel csinált 3D-s filmek) olyan, mintha különböző síkok lennének csak, de ami jól meg van csinálva, ott jó tud lenni a 3D. De inkább csak a vászon síkja mögöttinek érzem. Ami a néző felé nyúlós effekt, azt is látom, hogy kifelé akar jönni, de mintha nem eléggé, a legtöbb esetben inkább csak homályos. Sosem éreztem még úgy, hogy el kéne kapnom a fejem, vagy valóban az orrom előtt lenne a cucc.

    De lehet, hogy meg kéne nekem is nézni az IMAX-ben valami ilyesmi direkt erre kihegyezett dokumentumfilmet. Eddig csak az Avatart meg a Prometheust láttam imaxben, de egyik sem volt fejkapkodós.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák