Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • access_denied

    senior tag

    válasz rudi #33 üzenetére

    Újrafogalmazom.

    Ha egy házba mATX alaplap is belefér, akkor abba a házba semmi értelme nincs mini ITX alaplapot tenni. Nincs az az ITX alaplap amelyik több szolgáltatást nyújtana egy mATX alaplapnál.

    Szerintem igenis hátrány a 2 memória modul, a bővíthetőség elvesztése, de persze el tudom képzelni, hogy valaki komplex, bővítést nem igénylő rendszert hoz össze.

  • access_denied

    senior tag

    válasz rudi #51 üzenetére

    Elolvastam újra, de egyre inkább nem áll össze a kép.

    Egy mai modern, korszerű asztali gépet úgy lehet összerakni, hogy alig jön belőle hang a ventik szinte alapjáraton futnak. Venni egy ITX alaplapot befogadó házat ami nem is ITX méretű, majd ezt vízhűtéssel megspékelni, ez nekem nagyon nem áll össze.

    Ugyanekkora házba befér a mATX alaplap, a kevesebb pedig sohasem lesz több.

    Ezt a mondatodat nem tudom értelmezni:

    "Ha viszont kell a két nagyobb radiátor, a 25 centi fölötti VGA és egy batár táp, akkor minitorony méretben csak egy Mini-ITX-es alaplap mellett fogsz elférni. "

    A táp mérete (nem házba integráltról beszélünk) standard, minden házban ugyanannyi helyet fog foglalni. VGA-ból a méretet a vásárláskor el tudod dönteni. Hogy ezek alatt mekkora alaplap van... lehet az az extrém eset amikor az ITX-el nyersz pár centit, de az abszolút nem standard. ITX ház vásárlásakor szerintem már megvan a VGA, alaplap, stb., hűtés és ezután vesszük meg azt a legkisebb házat amibe ezt bele lehet gyömöszölni.

    Ez a ház nagyobb (!) mint az ATX alaplapot is befogadó -szerintem hibátlan belső elrendezésű - házam. Nonszensz. Be se férne a mostani helyére. Ezt semmivel nem lehet megmagyarázni.

    A HDD elhelyezése is katasztrofális, semmilyen hűtést nem kap a front ventiktől.

    [ Szerkesztve ]

  • access_denied

    senior tag

    válasz rudi #55 üzenetére

    Az első gondolataiddal abszolut egyet értek, nincs azzal baj, ha valaki el akar térni a megszokottól. Egy dolog viszont lényeges, legyen értelme a változtatásnak, legalábbis abban a témában amiről itt most szó van.

    Pontokban válaszolok én is.

    1. Kb. 4 cm-el keskenyebb és ugyanilyen mély, magas a Zalman ZM-Z1 házam (ATX).
    2. A komoly hardver ebben is elfér, a két radiátor nem hinném.
    3. Jó eséllyel igazad van.
    4. A 20 cm széles házban egy Be Quiet Pure Rock CPU hűtő elfér. Ez nem tudom, hogy magasnak számít-e (155mm), mindenesetre nincs hangja és kellő hatékonysággal hűt. Nem tudom, hogy hol van az a határ amelynél a méret és a hatékonyság még arányban lenne.
    Manapság 1db alaplap, processzor, VGA, HDD, stb. nem kíván 500W-nál nagyobb tápot, ezek pedig standard méretűek (pl. FSP 550W).

    Valóban nem építettem ITX házat, de volt kellően szűk mATX házam, amit soha nem kívánok vissza. Értem mire akarsz kilyukadni, viszont - szerintem - nagyon speciális példát hoztál fel a vízhűtéssel. Egy mai (nem 130-140W-os) processzor jobb léghűtéssel szinte némán hűthető. 4690K processzorom nem tudom úgy meghajtani, hogy a CPU hűtőt halljam.

    De legyen jogos az érvelésed, aki vízhűtéssel operál annak jó alternatíva lehet ez a ház.

    HDD. Már csak azért is jobb hűteni, mert nem fűti fel a ház belsejét. Ha egy HDD-n keresztül megy a szellőztetés, akkor az ki is kerül a házból, ergo bent sem lesz melegebb. Azt nem tudom, hogy mi a jobb egy HDD-nek, az is lehet, hogy melegben jobban bírják, de ennek ellentmond az összes 7*24-ra, vagy 5x9-re tervezett szerverek kialakítása, melynél a HDD-k is megfelelő szellőztetést, légáramot kapnak. Ezek a 15k rpm HDD-k úgy 20 fok körüli üzemre vannak tervezve és évekig bírják megállás nélkül. Hogy hol az igazság, azt nem tudom, de ez némiképp ellentmond a Fractal statisztikájának.

    Visszakanyarodva, egy nem szellőztetett HDD vezérlőjén a chip-ek égetően forróvá tudnak válni, ez pedig bőven több mint 35 fok. Persze HDD nélkül is van élet...

    Nekem sokkal többet számít pl. az, hogy legyen 4db memória foglalatom. 2*8GB van most és még simán el tudok képzelni ugyanennyit a jövőben. Ha szükséges, be tudok tenni PCI tuner kártyát. Hűtve van a HDD-m úgy, hogy szinte nincs hangja a gépnek. Annyira szellőzik a ház és annyira nem melegszik fel, hogy rá tudom zárni az íróasztal ajtaját. Persze lehet, hogy 100MHz-el, vagy többel is lassabb a processzor, mintha vízzel hűteném, de ez ilyen teljesítmény mellett "hidegen hagy" :).

    Ne érts félre, a jót is meglátom. Tudom, hogy mi az igényes és ez a ház az (a HDD hűtése akkor is szálka marad). Viszont nem csak az ára miatt, elképesztően szűk réteget szólít meg, és ennek adtak - szerintem jogosan - többen is hangot.

    [ Szerkesztve ]

  • BigFoote

    csendes tag

    válasz rudi #55 üzenetére

    Belefér 2 nagy radiátor, de minek (Ha jól látom a te gépedben is csak egy van, és nem látom, hogy mitől lenne valaha mégegy - mit hűtene?)
    .
    Azt megadom, hogy egy radi kellhet a CPU-nak, ha valaki szereti ezt a kompakt vízhűtéses dolgot, de kompakt vízhűtéses VGA-kon szerintem nincs nagy radiátor, csak kicsi. Tisztességes épített vízhűtés, amihez kellhetne a két nagy radi, meg ebbe sem fér be.
    De tegyük fel belezsúfolod az épített vizet, a miniITX miatt ugye SLI-d vagy CF-ed nem lesz, tehát nincs is nagyon mit két radiátorral hűteni, egy VGA-t és egy darab CPU-t elvisz egy 280-as radi de ha nagyon finnyás vagy, akkor közé teszel egy 140-est.

    A 4-es pontod amúgy szerintem önmagában ellentmondás: vagy magas CPU hűtőt akarsz, vagy vizet és 280-as radikat. De azt aztán tényleg nem tudom elképzelni, hogy egy magas CPU hűtőt és két radiátort használsz mi a három alkatrész amit hűtesz? CPU, VGA és Sör?

    Pont az a mini ITX lényege, hogy a "komolyabb" HW-t föláldozod a méret oltárán (csak 1VGA-d van csak 2 memória modulod, nincsenek PCI bővítőhelyeid PCI-os SSD-re, itt a "komoly" HW-ként a vérpistik epénisz növelő HW-ére gondolok, amihez kellhet két nagy radi) - ez amúgy jó dolog lehet. De ebben az esetben van egy olyan házunk ami nem hozza azt az előnyét a mini ITX-nek hogy kicsi, de nem nagyon lehet bele "komoly" HW-t tenni, mert egyszerűenj kevés hozzá a MiniITX-en a PCI slot.

    Ennek a háznak szerintem egy előny van - ezért én megértem hogy valaki ezt veszi - nagyon-nagyon szép (bár ez szubjektív dolog), de ez pont nem a mitx mivoltának köszönhető.

    (Építettem már mini ITX-es konfigot - Elite110-be NAS-t és Phantex Evolve ITX-be játék gépet, ebbe minden belefér, ha akarod víz is, két radiátorral és mégis 230 mm x 375 mm x 395 mm úgy, hogy jól szellőzik és a kábelmanagement is megoldott).

Új hozzászólás Aktív témák