Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hintalow

    senior tag

    Jópofák, de azért kíváncsi lennék mennyire hatékonyak.

    A nagy robotizálást és munkanélküliséget szerintem érdemes még egy oldalról vizsgálni:
    a fejelett országokban (és mivel minden ország erre törekszik, így hosszútávon szerintem mindenütt) a népesség csökken, mert egyre kevésbé jellemző a nagy család. Még a köztudatban "nagyonsokanvannak" hírű Kínának is 20-30 éven belül súlyos demográfiai gondokkal kell szembenézni, mert a társadalma rohamos öregedésnek fog indulni az egykepolitika miatt, de az ottani fiatalok szerintem anélkül sem nagycsaládban gondolkoznak egyre szélesebb körben.
    Lehet ezt felfogni egyfajta "válaszreakcióként" a megváltozott életritmusra, társadalmi felfogásra, de szerintem mire eljutnánk egy kritikus szintre a munkanélküliséget tekintve, a népességnövekedés visszafordul(hat) de legalábbis megáll.

    Lehet szídni a médiát, a társadalmi trendeket, de vajon mivel hatékonyabb megállítani a szaporulatot? tiltással, kényszerítéssel, büntetéssel, vagy inkább elérni, hogy a nép ne akarjon robbanásszerűen növekedni, mert "nem menő".... :U

    [ Szerkesztve ]

    Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

Új hozzászólás Aktív témák