Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #40935168

    törölt tag

    válasz wednesday #50 üzenetére

    +1.

    Sokkoló és én sem kívánom, de attól még megoldás. A lehető legrosszabb, nyilván. De ... attól még megoldás sajnos. Mert a társadalomból hiányzik a bátorság, az összefogás, tömeges szinten. Mindenki vágyja, de senki nem csinálja. Hátakkormeg.

    Belegondolt abba már valaki, hogy az Apollo űrprogram (gyk. Holdraszállás) összes számítási kapacitása ma elfér egy okostelefonon ? Hányszor is voltunk azóta ott ? És ma mire használja emberek lassan milliárdja az okostelót ? Like, Angry Bird, Instagramos csücsörítős selfie-k a selfie bottal és hasonlók, közben a magánélet már nem magánélet, a pénzt lassan biztonságosabb párnában tartani, mint a bankban, ... (ez itt a további n+1 súlyos probléma helye) .. de erre magasan tesz mindenki..

    Szóval itt nagy baj lesz szerintem (törvényszerűen "kell" lennie valaminek, ami felébreszt többmilliárd Csipkerózsikát a mély alvásból). A fejlődés ciklikus. Ki kell takarítani a szobát, ha át akarjuk rendezni. Lassan beérett a világ a nagytakarításra. Sokan mondják, hogy ez már rég zajlik és csendes (lesz) nem durr-szerű, de én úgy gondolom, jobb hirtelen túlesni rajta.

    Semmit nem tanult az emberiség a múltból. Sem Hiroshima-ból, emberek százezreinek iszonyú fájdalmából, sem az észnélküli VH-s gyötrelmekből, szenvedésekből, se semmiből, sőt, megkockáztatom, hogy a mostani generáció butább, mint valaha, mert az agymosás is (tv, mobil, média-beetetés) is hatékonyabb, mint valaha. :((( Eltűntek az igazi értékek. Egy értékek nélküli világ pedig szimplán pusztulásra van ítélve.

    Mielőtt vesz az ember egy új iPhone-t, elgondolkodtató, hogyan élnek még emberek a bolygón.

    Szóval én híve vagyok az újra beszántásnak, egy nagy legyakása a bolygónak, egy fasza kis terraforming és akkor talán jöhetnek az értelmes emberek az ufo-városokkal, a pazar zöld természettel, összhang, utópia, örülés. Akár 7 milliárd is, inkarnálódjon újra minden lélek, ha akar, mert a technológiák a rendelkezésünkre állnak lassan, amivel mindenki jól jár, a természet is, mi is. De most lehet fel kéne ébrednem, kezem a bilibe nagyon belelógott sajna..

    Szomorú, hogy így akarunk mi emberiség, ilyen "állapotban" költözni a Marsra a közeljövőben. Szerintem a mai "civilizált" ember a dinoszauruszok után a következő irdatlan nagy "epic fail".

Új hozzászólás Aktív témák