Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #40935168

    törölt tag

    válasz KaiotEch #9 üzenetére

    Skynet, Mátrix, bla bla.

    A lényeg, hogy lesz egy sereg szegény munkanélküli nulla pénzbevételes paraszt, akiket kordában tart egy kb. ugyanekkora sereg androiddal a felső 1% oszt jónapot.

    Na, ha ilyen utópia vár az emberiségre, akkor inkább egy 3. VH, legalább a Föld is fellélegzik kicsit ettől a beteg kártékony fajtól aztán majd termel egy új civilizációt, hátha nekik majd jobban megy..

    Szar ügy. Én vágyom a robotkiszolgálásra, de nem a mai emberi erkölccsel vagy lelki fejlettséggel fejletlenséggel, mert ez kontroll, kényelemnek beállítva, nem előrejutás egy szebb jövőbe..

  • #40935168

    törölt tag

    válasz wednesday #50 üzenetére

    +1.

    Sokkoló és én sem kívánom, de attól még megoldás. A lehető legrosszabb, nyilván. De ... attól még megoldás sajnos. Mert a társadalomból hiányzik a bátorság, az összefogás, tömeges szinten. Mindenki vágyja, de senki nem csinálja. Hátakkormeg.

    Belegondolt abba már valaki, hogy az Apollo űrprogram (gyk. Holdraszállás) összes számítási kapacitása ma elfér egy okostelefonon ? Hányszor is voltunk azóta ott ? És ma mire használja emberek lassan milliárdja az okostelót ? Like, Angry Bird, Instagramos csücsörítős selfie-k a selfie bottal és hasonlók, közben a magánélet már nem magánélet, a pénzt lassan biztonságosabb párnában tartani, mint a bankban, ... (ez itt a további n+1 súlyos probléma helye) .. de erre magasan tesz mindenki..

    Szóval itt nagy baj lesz szerintem (törvényszerűen "kell" lennie valaminek, ami felébreszt többmilliárd Csipkerózsikát a mély alvásból). A fejlődés ciklikus. Ki kell takarítani a szobát, ha át akarjuk rendezni. Lassan beérett a világ a nagytakarításra. Sokan mondják, hogy ez már rég zajlik és csendes (lesz) nem durr-szerű, de én úgy gondolom, jobb hirtelen túlesni rajta.

    Semmit nem tanult az emberiség a múltból. Sem Hiroshima-ból, emberek százezreinek iszonyú fájdalmából, sem az észnélküli VH-s gyötrelmekből, szenvedésekből, se semmiből, sőt, megkockáztatom, hogy a mostani generáció butább, mint valaha, mert az agymosás is (tv, mobil, média-beetetés) is hatékonyabb, mint valaha. :((( Eltűntek az igazi értékek. Egy értékek nélküli világ pedig szimplán pusztulásra van ítélve.

    Mielőtt vesz az ember egy új iPhone-t, elgondolkodtató, hogyan élnek még emberek a bolygón.

    Szóval én híve vagyok az újra beszántásnak, egy nagy legyakása a bolygónak, egy fasza kis terraforming és akkor talán jöhetnek az értelmes emberek az ufo-városokkal, a pazar zöld természettel, összhang, utópia, örülés. Akár 7 milliárd is, inkarnálódjon újra minden lélek, ha akar, mert a technológiák a rendelkezésünkre állnak lassan, amivel mindenki jól jár, a természet is, mi is. De most lehet fel kéne ébrednem, kezem a bilibe nagyon belelógott sajna..

    Szomorú, hogy így akarunk mi emberiség, ilyen "állapotban" költözni a Marsra a közeljövőben. Szerintem a mai "civilizált" ember a dinoszauruszok után a következő irdatlan nagy "epic fail".

  • #40935168

    törölt tag

    válasz tlac #52 üzenetére

    Na hát Te ott már semmit nem érzel, ellenben kilépsz kis időre a földi létből, átértékeled kis életed, mennyi mindent szalasztottál el, amit elterveztél leszületésed előtt - és leszületsz újra, megpróbálni ismét, jobban csinálni ezúttal. Sokaknak végső fal a fizikai halál, nekem nem. De ez már hit kérdés, azon meg nem szabad vitatkozni, éljen mindenki úgy, ahogy. (Hite szerint) :D

    Az emberiség a bolygó rákfenéje, ahogy Smith ügynök is mondta. Nem látom értelmét. A természet egy egyensúlyi állapotban létező rendszer. Az ember mint olyan, csúnyán kilépett ebből.

  • #40935168

    törölt tag

    válasz Cathfaern #57 üzenetére

    Nem rosszak az érveid, el is fogadom őket.

    Egyetlen dolog lehetett volna mégis - mint értelme - a további Hold misszióknak: a technológia nem állt meg, a félvezetőipar irdatlant ugrott azóta, kb. a következő misszó mehetett volna egy XT alapú számítógépnyi kapacitással, amin mi még anno Netwars-oztunk CGA kijelzőn a poligonokkal-vonalakkal, következő misszió már egy 486-os számítógép lett volna (képletesen) számítási kapacitásban, sokkal precízebb pályakalkulációkat, manővereket és ki tudja mit engedve, az utánakövetkező misszió már Core2 Duo-nyi kapacitással repült volna fel, nem beszélve arról, hogy a földi szimulátorokban maguk az űrhajósok mekkorát fejlődhettek volna a Silicon Graphics-al párhuzamosan, például a Hold sötét oldalára landolás, aminek ma a térképe megvan a NASA-nak és kb. semmibe sem kerülne egy profi 3D szimulátorban oda jutni... Battlefield-ezünk, FarCry-ozunk itthon, kőkemény technológiát használva az apróért megvett videokártyáinkban .. az emberiség maga meg ül mint a tök a sötétben és megfélelmítve qssolva várja az eOn számlát hó végén.

    Lehetne rég modellezni egy tök önellátó kutatóbázist, a Földinél egyhatod annyi gravitáció hosszútávú hatását a szerves élőlényekre (és főleg ránk, emberekre), a kommunikációbeli problémákat (intra/internet és latency, amire a NASA létre is hozott egy latency-tűrő protokollt), satöbbi. Ehelyett fejlesztik a Földön, nem túl sok real-life tapasztalattal a marsi expedíciót, amit el is indítanak, mire nekem kihullanak a fogaim.

    Valahogy nem áll össze, ennek mi értelme. Most mondhatnék vadabbat is antigravitációról és egészen vicces költségekről is (egy űrjárművet illetően), de tényleg ne menjünk bele, milyen technológia lapulhat vmi nagyoneldugott helyen bizonyos emberek kezében.

    Ha földi, olaj alapú ésszel gondolkodok: ha belegondolok, mi irdatlan ultrabrutál tőke összpontosul ma egyes cégek kezében, csodálkozom, hogy a NASA nem iNASA már rég.. De ha a mai olajipari konglomerátumok összeállnak pár ezer tonna üzemanyaggal évi 1 Holdig kilövéshez, nem hiszem, hogy nagyon megéreznék ezt a számaikban.

    Vagy a Holdon fűtőanyagot, nukleárisat, bármilyen egyebet felhalmozni az onnan távoli űrbe kilövésekhez, az is egy ok lenne.

    Inkább érdek van emögött szerintem, nem technológia és nem is gazdasági okok.

    A Wikipedia szerint az Apollo program költsége 109 milliárd dollár volt (2010-es dollár árfolyamon kalkulálva), míg az Apple értéke 2012 Aug 20-án, tehát alig később, már 624 milliárt dollár volt, ma pedig 700 milliárd feletti. [link] Oké, ez a teljes vállalat értéke, nem cash-flow és nem olyan lóvé, amit elkölthet akármire a cég csak úgy, de jelzi a nagyságrendeket.

    Ha mondjuk egy Jobs, egy Page, egy Gates és egy Zuckerberg leülnek pár évvel ezelőtt az asztalhoz, hogy na gyerekek, kenjünk meg pár szenátort az apróból + akkor dobjuk össze amink van, már rég hülyére fejlesztett Wall-E-k sepregetnének a Holdon, vagy akár a Marson is, tök más körülményekből vizsgálva saját bolygónkat, a Földet, stb.

    Érceket importálni ezekről tényleg nem ma fogunk (sőt, amúgyis hülyeség lenne, mert mire odajut a technikánk, a szénhidrogén-alapú energia és a világ mesterségesen fenntartott energiaéhsége kvázi történelem lesz csak, jó esetben).

Új hozzászólás Aktív témák