Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Malák

    aktív tag

    válasz Tigerclaw #18 üzenetére

    bocsi a lassú válaszért, elég sok dolgom van :)

    Pedig pont az a célja a Microsoftnak, hogy ne a többi gyártóhoz hasonlítsd. Az árazással is azért vannak így elszállva, nyilvánvalóan adhatnák olcsóbban is a cuccaikat.

    Éppen ezért nem a piac letarolása a cél, hanem az, hogy prémium márkaként gondolj a Surface-ekre és ezáltal egyébként a Microsoftra is.

    Amúgy egyetértek, szerintem is olcsóbban kéne adni a gépeket meg a kiegészítőket, én csak azt mondom, hogy szerintem miért viselkednek úgy, ahogy.

    A Surface studio sikerét nem az ára korlátozza be, hanem az, hogy nem a felhasználó rakja (a világ legjobb kijelzője) mögé a saját igényeinek megfelelő (asztali, vagy hordozható) számítógépét. Így borzasztóan bekorlátozzák a használhatóságát azokra, akiknek KELL 28" rajzolni, de elég 4 mag. Ha jól tudom, ez jövőre fog változni.
    Ha féláron lenne (mint pl. nálam, hihi) akkor sem vennéd meg, pedig 2000$ környékén már reálisan hangzik nem? (csak a kijelző legyártása kerül annyiba egyébként...)

    A Surface Go-t én nem tartom jó gépnek, de idővel még vállalható géppé is válhat. Jelenleg senkinek sem ajánlom, mert jobban megéri egy (használt/új állapotú) Pro 4-et venni, árban majdnem ugyanott vannak. Persze hogy jónak tűnik az ár, ha 400$-ért akarsz gépet venni. Egyébként a minősége rendben van a gépnek, kijelző, hangszóró, összeszerelési minőség, rendszer stabilitás stb.
    De szerintem hiba volt 1.6GHz procival kiadni, 2.5-3-ig lazán boostolhatna, még ki se esne annyira a TDP keretből, viszont használhatóvá válna. A melegedés se lenne gond, ahogy a nagyobb testvérekben sem az. Az alap konfig is minimum 6GB RAM-ról indulhatna.

    AMD is 2020-ra várható, ezek az átállások nem olyan gyorsak, hogy gondolnak egyet aztán mást gyártanak. Persze addig még sok minden történhet és lehet, hogy végül nem kapjuk meg. Én úgy tudom, hogy jelenleg úgy áll a helyzet, hogy lesz AMD opció.

Új hozzászólás Aktív témák