Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peat;)

    veterán

    Kiadták és azonnal ott a kézzel fogható előnye, egyértelmű előrelépés. HTPC/kis ház de hangra érzékeny gamereknek nagyon jó választás és szokás szerint nem kell várni a spéci hűtésre hanem azonnal a kínálat részét képzik. Kb így kell vga kártyát piacra dobni.

    ON

    [ Módosította: Oliverda ]

  • Peat;)

    veterán

    válasz MZperX75 #373 üzenetére

    Azt kéne felfogni hogy a fogyasztásnak nem csak az áram vonatkozásában van pozitív hozadéka. A hűtés sokkalta könnyebbé válik amely által jelentősen kulturáltabb gépeket lehet összerakni. Egy elfogadható, nappaliba is beillő htpc már könnyedén összerakható úgy hogy nem jár jelentős hanggal és még teljesítmény is párosul mellé. A gyerekszobában nem gond a rusnya pc, de ha felnő az ember és nem tart külön szobát erre, vagy nem csúfít el egy szobát a pc-vel akkor próbálja minél helytakarékosabban és esztétikusan megoldani a dolgot. A trend ebbe az irányba tolódik, a steam pc--ből ha lesz valami akkor már most ki lehet hirdetni melyik gyártó jön ki belőle jobban.
    Nekem egy nagyobb fajta htpc házam van, abból is a tesztek szerint az egyik legjobb hűtési megoldású, ami gyári ventikkel sem hangos állítólag. Első bekapcsolás után mindkét házhűtőt azonnal kukáztam, a visszafogott fogyasztású i5-re a házba berakható legkomolyabb megoldást választottam és 7850 helyett 660-as vga-t vettem az MSI gyártó jobb hűtési megoldása miatt. Ezek mellett lett egy minőségi gépem, ami közel sem olyan kicsi mint amit eredetileg szerettem volna.

    Az hogy most ezt az nvidia érte el vagy amd nem kéne figyelembe venni, a fogyasztáscsökkenésnek normális teljesítmény megtartása mellett mindig minden körülmény között nagy előnye van.

    Sinesol: A választás és euro árfolyampárhuzamod finoman szólva sem állja meg a helyét. A térség piaci alakulása és szemforgató vitézünk kamatpolitikája eredményezte a mostani árfolyamot, a bizonytalanság választástól függetlenül már állandóvá vált ebben az országban. Most meg egy lefutott választás következik, erre nem kell semmit sem áraznia a piacnak.

    [ Szerkesztve ]

  • Peat;)

    veterán

    válasz Mirman #578 üzenetére

    Én a hűtés minősége alapján választanék kártyát, mert azt nehéz garanciáztatni ha berreg néha néha, nehéz mit csinálni ha nem jól hűt vagy kicsit hangos mert az nem garancia dolog, nem vagy nehezen cserélhető, de mivel mozgó alkatrész ez a leghajlamosabb a hibára. Ez tudja okozni a legtöbb idegességet, amire sokszor tehetetlen a tulaj.

    Ha elfér akkor duplahűtés jobb szerintem, hang alacsonyabb még ennél a kártyánál is, lehet tuningolni ahogy csak akarod, gépházban is jobban mozgatja a levegőt.

    A 660-as nvidia szériára az Asus és MSI készítette a legjobb duplahűtést, most az Asus nem olyan jó, az MSI jobb a teszt szerint. A Gigabyte-nál a 660-as szériánál voltak ventilátorproblémák, amikor rendben működött akkor nem volt azzal sem baj, a bordája még jobb is volt mint a többié. Én a PH! teszt alapján megint MSI-t vásárolnék. Egy ventiset csak helymegkötés esetén. Kis házba is jobb a két ventis ha befér, csináljon csak huzatot!

    [ Szerkesztve ]

  • Peat;)

    veterán

    válasz dragonfx #596 üzenetére

    Zotacnak olvass utána, irtó hangos hűtéseket szoktak csinálni, lehet hogy 750-en már jó, de én utánajárnék.

  • Peat;)

    veterán

    válasz Abu85 #599 üzenetére

    "Az eddigi eladások alapján egyébként egyelőre mindenki örülhet." - leszámítva a játékosokat akik megjelenéskor vásárolták meg az új konzolokat. Szerintem meg ez a legfontosabb. A legjobb, időtállóbb játék konzolra a BF4 jelenleg. Ez max annak jó aki fél az elején fél megvenni a gépet, nehogy valami szériahibája legyen, mert sok mindenről nem marad le. A teljesen logikátlan túlkereslet viszont nagyon jó játékokat vetít előre, de aki sorban állt, idegeskedett, netalán nagyobb árat fizetett a hype miatt hogy minél előbb nála legyen.. az lehet nem annyira örül. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Peat;)

    veterán

    válasz Abu85 #602 üzenetére

    Azért nem örülnék mert nincs értelmes játék rá, a bf4 bughalmaz lett, a watchdogs elcsúszott, ahogy pár másik cím is, amik megjelentek exkluzívok azoknak leginkább a játékelemeket tekintve voltak komoly bajai, nem jött semmi átütő siker. Tehát akik plusz energiát fektettek be hogy legyen premierkor konzoljuk eddig mondhatni hogy nem nyertek semmit ezzel, max akkor ha ezt megelőzően semmilyen gépük nem volt.
    A gamer vásárlóbázis nem vett volna ilyen konzolokat ennyire megőrülve, ezeket nagy részt behülyített emberek vásárolták meg. 6 évig volt konzolom, leginkább azokon játszottam, a nintendo wii és az x360-am is mutatott olyat amit a pc akkoriban nem, valamilyen elemben. Az új cuccok ezzel még adósok, a régi konzolokra izgalmasabb címek jelentek meg a közelmúltban.

    A konzolok iránti keresletet nem magyarázza a szolgáltatás minősége és kínálata egyik új konzolnál sem, ezt bátran le merem írni, aki ennek ellenkezőjét állítja annak szimplán kimaradt az ezt megelőző összes konzolgeneráció az életéből.

    A 8-9 éves életciklust éppen hogy eléri majd az x360 és ps3. A mostani konzolokra ne vetítsük rá az előző generáció időtállóságát, mert az csak egy tippelésre adhat támpontot, semmi másra. Most hogy nem veszteséggel, vagy minimális veszteséggel árulják a gépeket a gyártók semmi okuk arra hogy hosszú életpályát futtassanak a jelenlegi generációval. Ha elér egy olyan szintre a fejlődés ami jelentős előrelépést enged meg akkor az egyik gyártó meg fogja lépni, különösen a 4k-s kijelzők miatt. Azon azért elég meredek lesz az xbox one 720p-900ps felbontása.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák