Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    válasz Peat;) #642 üzenetére

    Erre csak ezeket az eredményeket tudom mutatni. [link] a gyári Founders idleben 34 celsius, terhelve 74. EVGA idle 22, terhelve 60 celsius.
    Részletes infó a linken , mind pedig a véleményük. EVGA az egyik legjobb gyártó, figyelnek az ilyen dolgokra.

    M@rdel (#643 ) : Szerintem Euróval számolj.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Peat;) #645 üzenetére

    Nézd. Itt az egyik dupla hűtős Gíga kártya tesztje. [link] 4 Db load alatt az előnye és terhelve 11 Celsiusszal melegebb.
    Melyiket választanád.? ( IDLE-t direkt nem írom, mert arra van ezer program, hogy beállítsd a fordulatszámot magadnak.)
    40 Db-71 Celsius
    43 Db- 60 Celsius.
    Az MSI megoldása már jobb , valóban halkabb,( -7 Db) de ez sem éri el az EVGA hűtését hőfokokban.(33 -65 celsius)[link]

    ÉN biztos, hogy az utóbbit. Van nagyon sok kamu dupla-tripla hűtés a piacon ami nagyon parasztvakítós, csak éppen fele annyit nem ér, mint egy jól elhelyezett, megfelelő bordával ellátott akár egy ventilátoros változat. ÉN például azt vártam volna, hogy ez a Gíga halkabb és hűvösebb. de ez halkabb és forróbb.
    Egyértelműen tudna jobb lenni a dupla ventis megoldás, ha úgy lenne elhelyezve és rátervezve a kártyára, ahogy kell, ettől függetlenül a leghűvösebb most az EVGA egy ventis változata, és nem is a leghangosabb. Erős középmezőnyben van hangilag és az élben hűtésileg.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Peat;) #647 üzenetére

    Hát összevethetőek, mivel a referencia founders edition ugyan azt az értéket mutatja., Ott vannak a tesztek. az értékek, pont azért linkeltem be őket.
    Igazából egy hűtés legfontosabb mérőszáma a hatékonyság. Se az MSI se a Giga nem tudta ezt a hőfokot elérni azonos fesz mellett. A másodlagos dolog a hang ami az MSI és az EVGA között 6 ,5 Db a giga és az EVGA között pedig 4 DB. az a 7 decibell +7 fokot jelent idleben és plusz 6 fokot load alatt.Jelenleg a leghűvösebb kártya az EVGA a maga kis egy ventijével, ebből pontosan az jön le amit leírtál, hogy a légszállítást és a hűtőbordát ők használják a legjobban ki. AZ hogy 960 topikot végigkövetted, nem azt jelenti, hogy tudod milyenek az EVGA kártyák.
    Az , hogy a tapasztalatról beszélsz, hát én 8 éve csak EVGA kártyát használok és ez az egyik gyártó a 2 közül a világon , akinél még lehet 10 év gyári garanciát kapni. [link]és az eddigi kártyáikon is remekül oldották meg a hűtéseiket.Ez nem véletlen.
    Tehát a lényege a dolognak, hogy igen, igazad van, számít a hang de az hogy 40 Db vagy 43 nem mérvadó - 11 fokkal szemben, sőt még a 38 se a 43 decibellel szemben. Ha szerinted az MSI 2 légkavarós kártyája hatékonyabb, akkor nem lenne melegebb. (MSI 43 %- 1140 fordulaton mint az EVGA hűtése 45% 1250 fordulaton)
    Mind2 kártya jó és hűvös, pár decibel nem számít én úgy gondolom, akinek a hang számít akkor az a pár fok sem amivel melegebb az MSI.( egyébként meg lecsökkented az EVGA ventilátorának a fordulatát és kicsit magasabb hőfokkal halkabb kártyát kapsz, vagy ugyan ez fordítva az MSI -nél)
    De az , hogy valaki ránézésre dönt egy hűtésről az viszont hülyeség. nem az számít hány légkavaró van egy kártyán, hanem a hatékonyság. Nézd meg a 480 topikot és csodálkozz ott milyen gányolások vannak a CF verzió hűtése miatt.[link]

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Peat;) #650 üzenetére

    Egyetértek.Én sem vitának szántam, csak azt tudom, hogy ennek a gyártónak milyen a hozzáállása. Én azt tudom, csak amit olvasok a tesztek alapján és amit tapasztaltam 8 év alatt.
    43 decibell nem túl hangos, de 1000 fordulatra lecsökkentve ez a légkavaró is 40 decibell alá és 65-70 fok környékére saccolható. Szerencsére ma már van erre jó pár progi, hogy Te variálhasd.
    Nézted amúgy a kezdőlapot?[link] Látod ott a duplaventis 1060 kártyát? :DDD
    megkapja a teljes nyákú az ACX dupla hűtőt. Hát azzal mínuszban lesz az 1060 szerintem hőmérsékletben és hangban.. 970-karimon most is az van .

    H3gam (#649) : Így van. Én csak is tőlük veszek, nekem a 970 elszállt, de az én hibámból, mert vizet kapott. szerencsére cserélték szó nélkül. A 10 év gari már nagyon régóta él náluk EU szinten is.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Peat;) #663 üzenetére

    A gyárilag emelt órajelün van rajt a plusz hőcső.( SC verzió azaz SuperClocked) A teszt első lapján ott van, hogy az alapórajelest ( 1506 Mhz) tesztelték, nem pedig az 1607 Mhz Sc verziót. Valószínűleg azon van Backplate is ami a simákon nem szokott lenni, csak az SC verziókon ( igazából csak dizájn )

    Pár napon belül fent lesz a duplaventis, 2 verzó. Alul ott van már róla az infó. Halk lesz és hűvös . :)

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Peat;) #663 üzenetére

    Link lemaradt, bocs.[link]

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • TommyGun

    őstag

    válasz Peat;) #695 üzenetére

    Ez szerintem baromira nem törvényszerű amit írsz. Az agyonhúzott OC verzióknál a gyártó vállalja hogy azokon az órajeleken a garancia végéig sőt azon túl is üzemképes a kártya, míg egy nem OCsen ez nincs garantálva. És ez nagy különbség. Ez jóval több mint afterburnerbe szarakodni szerintem. Nekem az r9 270x-em PL egyszer cserélve lett mert beszart rajta a komplett hűtés, a csere amit kaptam tök ugyanaz volt bios minden, és jobban lehetett húzni mint a régebbit pedig 1 hónappal előbb gyártották. Mondjuk nem szoktam sose semmit húzni, nekem megéri a felárat a jobb, kinőttem már a csúszka tologatásból.
    Mellesleg elég ritka, hogy az OC Gaminges kártyák és a sima referencia órajelen ketyegők ugyanazt a hűtést kapnák. Sőt ez nem igazán jellemző azért. És valjuk be mit érsz egy sima verzióval ha nincs rjta olyan hűtés ami kibírja azt a tuningot, és visszavesz az órajelből? Akkor KB nem is lett meghúzva...OCsen azért garantálva van hogy az ahűtés olyan is amilyennek lennie kell...oké ez sem fekete fehér de azért na...
    Meg aztán gpu és gpu között is van különbség, 14 nanométeren olyan elképzelhetetlen hogy két azonos gpu között van különbség az egyik csak 1850mhz-et tud max ketyegni míg a másik 1900on is vígan sikít? Szerintem amik 1900on pörögnek már könnyen lehet hogy válogatott darabok, vagy legalábbis nehezen tudom elképzelni hogy legyártanak a ref órajelnél 100-150mhz-nél nagyobb órajelen ketyegő kártáyát anélkül hogy egyáltalán megnéznék hogy az bírni is fogja. Nyílván az NV több zsét is kérhet, nem hinném hogy a custom gyártókon múlna csak mennyire tudják megrángatni a gpu-kat. Az a 14 nanométer az szerintem nem olyan hogy ott minden egyforma és hibátlan...egy egy waffer ami kijön a gyártósoron biztos vagyok benne hogy van olyan ami jobb mint a többi, jobb a kihozatal etc....és azokból lehet az über drága OC gaming X faszom verzió és az NV garantálja a gyártónak azt a refhez képest stabil plussz 100-150mhz-et...

    [ Szerkesztve ]

    "Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

  • TommyGun

    őstag

    válasz Peat;) #697 üzenetére

    Elegánsabb lett volna ha vmi linkel próbálsz meggyőzni arról hogy tévedek, mert ez a lenézős megállapítás nem győzött meg :)

    "Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

  • TommyGun

    őstag

    válasz Peat;) #700 üzenetére

    Lényeg a lényeg vettem egy MSI Gaming X-et 1060 6GB-ot.
    Boostal 1999Mhz-en tolja magát felmegy olyan 66-67 fokra, baromi jó a hűtése. Úgy voltam vele refet nem veszek mert az az 1 ventis hűtés engem nem győzött meg. 100k felé mozog a kicsit OCsített asus meg Gigabyte is, (de ezekben ha jól láttam 2db hőcső van MSIben meg 4) az MSI meg elvileg az egyik legjobb hűtéssel volt +5k, (talán az asus strixnek jobb a hűtése a 3 ventivel 4 hőcsővel de az egy 30 centis brutalika) így emelett döntöttem de nem bántam meg. 60C-ig be sem kapcsolnak a ventik, valóban rohadt jó a hűtése, halk, úgy érzem megérte.

    "Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

Új hozzászólás Aktív témák