Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vj0c1

    aktív tag

    válasz danih #13 üzenetére

    Ha jól olvastam, akkor évente fognak moziba dobni 3D-sen 1-1 SW részt.

    Én speciel holnap nézem majd az Arénában barátnőmmel, de már most csak rosszalló cikkeket, véleményeket olvasok róla. Mindenesetre ha 3D téren nem is lesz nagy szám, én akkor is örülök neki, hogy újra moziban láthatom, itthon sajnos nincs lehetőség rá, sem technikailag(van egy 21,5 colos TFT-m, meg a gépre kötve egy még 2005-ben vett JVC házimozi-szett), sem a szomszédok, családtagok miatt.
    Mindössze az 1900 ft-os mozijegy árat sokallom valahol, és nem is értem miért egyezik meg egy IMAX 3D-s film jegyével, amikor ott elvileg még ennél is jobb minőségben vetítik a filmet(javítsatok ki ha tévedek). Azt addig értem, hogy abban az 1900 ft-ban benne van a 150 ft-os 3D szemüveg ára is, de így sem kellene szerintem megegyeznie az IMAX 3D-ssel. Aztán ki hogy gondolja, lehet csak én sokallom ennyire.

    "Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

  • vj0c1

    aktív tag

    Mi tegnap láttuk barátnőmmel az Arénában 16:15-ös kezdéssel. Mondanám, hogy igyekszem nem spoilerezni, de igencsak kétlem, hogy volna itt bárki is, aki most látná először a filmet úgyhogy...
    A 3D hatásról röviden tömören annyi, hogy szinte semmi. Itt-ott foltokban lehetett érezni valamit az előtérben, de szerintem, és barátnőm szerint is nagyon ritka volt, mélység egyszerűen nuku :/ Maga a film is halk volt egész végig, de ez már mellékes a kettővel odébb horkoló ürgével együtt :D. A digitális Yodát viszont jó volt mozivásznon látni, de összevéve ahogy előre féltem is tőle, sajnos csalódás volt (ne mondja Lucas, hogy 3D, mert sajnos nem az!). Ugyanazt a "hatást", amit itt-ott produkált a film, egy otthoni mezei vörös-cián szemüveggel+powerdvd-vel el lehet érni szerintem, aztán cáfolja meg valaki, ha gondolja. :)
    Nem, mintha nem néztem volna meg szívesen a Star Wars-t, de nem 1900 Ft-ért, amikor fényévekre volt az IMAX3D-s élménytől (még ha a képe alapból kisebb is ugye), mind látvány, mind hangzás téren, az áruk viszont egyezik. Itt-ott még át is érződött a dübörgés a szomszédos, azaz elvileg az IMAX-es teremből :D (mi a 15-ös teremben néztük, ami pont mellette van).
    Az megint más tészta, hogy a film alatt, ha 20-szor nem mászkáltak ki emberkék, akkor egyszer sem, plusz a vége táján az Obi-Wan+Qui-Gon vs Darth Maul csata nyitójeleneténél néhány igazán lelkes SW fan (vagy ott dolgozó beöltözött emberke) gondolt egyet, és bekapcsolták a játék lézerkardjaikat (kövezzen meg aki szerint fénykardnak kell mondani :D). Lehet, hogy nekik poén volt, és ez hozta a feelinget, de én speciel a filmet szándékoztam nézni, nem őket. :)

    [ Szerkesztve ]

    "Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

  • vj0c1

    aktív tag

    válasz kmisi99 #19 üzenetére

    Nem akarom elvenni a kedved, de attól tartok egyrészt a bármilyen adathordozón később kiadott verzió sem lesz egyáltalán 3D-s, másrészt a vörös-cián verzióval sem mennél szinte semmire (tudom mert nekem is volt, ki is dobtam).

    "Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

Új hozzászólás Aktív témák