Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Puma K

    veterán

    válasz DraXoN #43 üzenetére

    A játék mellett nyitva hagyok ezt-azt témánál maradva nálam anno 16GB-nyi memória mellett nem ritkán láttam 15,9GB-nyi RAM használatot... na mondom ez így nem jó, mert akkor a lapozófájlt tekergeti ami meg a C-n avagy a rendszer meghajtón van...

    Bővítettem 32GB-ra majd mikor 17 meg 23 GB-os RAM használatot láttam, akkor megnyugodtam, hogy ez a téma részemről letudva :D

    Ha nem megy valami videóbirizgáló program, akkor elég ez a mennyiség számomra, ha meg megy akkor kevés :( :D

    Javaslatom: bővíts te is 32GB-ra! :K :B

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz DraXoN #45 üzenetére

    Rossz vonal? A HEDT az High End DeskTop, azaz csúcs asztali proci. A szerverekbe ott a Xeon, ez a "mindenből a legjobbat" kategória, leginkább játékra, pénzesebbeknek. Még a Workstation kategóriára is külön "méghighabb end"procit kreáltak, 64+ magokkal, csak nem nagyon kellett senkinek.

    A mostanában divatos turbó is arról szül hogy 1-2 mag kap nagyobb órajelet, elvégzi a melót aztán huss pihenni. Mert gazdaságosabb mint X magot folyamatosan táplálni delejjel. Ebből nem az jön le hogy a magszám a messiás, az órajel meg a gonosz. :)

    "A PCIE sávok növelése szintén költség"
    Ja, de ez high-end, pénzes vevőknek. Mire fizessen luxusprofitot ha nincs benne semmi? Aki ilyet vesz, az többet akar mint a teszkós dömpingcucc, 4K@120Hz és hasonlók, videokártyából akár kettőt is megvesz hozzá.

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz DraXoN #48 üzenetére

    Azzal hogy nincs alternatíva, köteleznek rá. Hiába akarom csak a 4 csatornás RAMot meg a 64 PCIE-t, adják a rahedli magot, ami csak arra jó hogy az órajel garantáltan a béka segge alatt legyen.

    Oké hogy befogják a GPU-t, de abból is csak 1 van, az SLI-t "rábízzák" a fejlesztőre, az meg beint hogy foglalkozzon vele akinek 2 anyja van, ergo nem lesz. Ha meg lekezelné driverből, akkor ingyen nyereség. Oké hogy +100% GPU nem +100% teljesítményt jelentett, de legalább 30-40%-ot lehetett vele tolni a teljesítményen, most meg megy a lehetőség is a kukába. És emellé még foglalkozzon a CPU dolgaival is. Max pasziánsz közben.

    A HEDT egy fullosabb i7-nek indult, pénzes vásárlóknak. Most ebből maradt az a vékony szegmens aki valamilyen speciális melóra használná, de ez nyilván jóval kisebb tábor mint az aki tolná mondjuk a raytracet fullHD helyett 4K-ban. Na azok nem fogják megvenni, mert 3 GHz-nál viszontlátás, gémelni kevés, hogy a kieső piacot feltölti-e az a pár ember akinek 64 mag alatt nincs élet, azt nem nagyon hinném.

    A fizika nem kényszeríti pisztollyal a gyártót hogy minimum 24 magot tegyen egy prociba. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák