Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BalanceR

    addikt

    Vártam a tesztet, hogy majd jól leesik az állam, de nem így történt...
    Innovációk szempontjából korrekt a kütyü (USBhost, Extrém kamera ,HDMI...)
    De szerintem nem ütött akkorát, mint kellett volna...
    A legjobban a kamera részét vártam, de valahogy nem az igazi...
    Ha a Nokia akar még valamit ebben az világban, nagyobbat kellett volna alkotnia.
    Remek cucc, de szerintem egy éven belül lesz olyan androidos cucc, ami ugyanezeket az újdonságokat tartalmazza (ugye a HDMI már van Motorola XTben, és egy kis moddal az USBhost is megoldható bizonyos telóknál) és ebben az esetben a Nokia megint csak vánszorog a HTC/Samsung/Sonyericcson után...
    A Symbyan halott platform ez tény, de az S^3nak nem kell feltétlenül annak lennie.
    Egy kicsit több designal új felhasználói felülettel még lenne esélye...

    Maga a cikk jó lett, viszont hiányoltam egy pár dolgot:
    Komolyabb kameratesztet ( éjszakai vakus képek különböző távolságból, több beltéri kép...)
    A HDMI tesztet (pár film, képek TVn visszanézve, netezés a TVn...)

    [ Szerkesztve ]

    #Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

  • BalanceR

    addikt

    Vigyázat, hosszú, post, fárasztó kérdések... :DDD
    Sziasztok!
    Erősen elgondolkodtam egy N8 beszerzésén.
    Amióta van Android, nekem csak droidos telóim voltak,a Symbianról kb fogalmam sincs...
    Lényegében csak a kamera miatt váltanék...
    Elötte viszont kellene jópár infó:

    SW-oldal
    Wifi tethering van-e benne / megoldható-e?
    Van rá Gtalk chat kliens?
    Tudja-e szinkronizálni a Gmailes kontaktokat?
    Ven lehetőség több különböző Gmail fiók naptárával szinkronizálni a saját naptárát?
    VPN lehetőségek?
    Van rá valamilyen Air link lehetőség?
    (hogy ne kelljen kábel, wifin keresztül le tudom tölteni a képeket/zenéket/fileokat...)
    Flash támogatás valahogy megoldható-e?
    Flash videók lejátszása megoldható-e? (Vimeo/Indavideó...)
    Streamelt Videót lejátszik-e (mpg/mp4/wmv/rm/avi/m3t/playlist)
    Torrentkliens van rá?
    Mennyire bonyolult/veszélyes rápakolni a 30fps/folyamatos fókusz kameramodot?
    Nem hivatalos forrásból származó programok telepítése mennyire bonyolult?
    (droidon csak letöltöm, rádobom a kártyára, telepítem, azt kész... itt?)
    Van rá valamilyen jól használható böngésző?
    Google earth van rá?
    Hoccer fileküldő van symbianra?

    HW-oldal
    Van valamilyen típushiba, ami mindenképpen előjön majd?
    Használt készülék vásárlása esetén mire figyeljek?
    Mennyire megbízható? (fagyások, újraindulások...)

    Azt hiszem egyelőre enyni...
    Előre köszönöm mindenkinek a válaszokat! :R :R
    Az "olvasd el a XX hozzászólást", meg a "keress rá google-a" típusú válaszok nem biztos, hogy segítenek... :B

    [ Szerkesztve ]

    #Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

  • BalanceR

    addikt

    Köszi mindenkinek a villámválaszokat! :C :R
    A legtöbb dolog, ami létszükség nekem, az benne van...
    Az Air linkes kérdésem kifejtve:
    Olyan app, ami nyit egy HTTP/ftp protokollt a telón, és böngészőből látom a telefonon lévő fileokat
    ezeket letölthetem / feltölthetek újakat.

    A Gmailes naptár hiánya nagy gond, van több céges fiók, amit kolegákkal használunk megosztva... =( Nembaj,Androidos tábla marad, csak a telót cserélem....

    A használt készülék vásárlása esetén olyasmire gondoltam, hogy pl a legtöbb telóban az akku alatt van egy kis piros matrica, ami, ha víz éri, elszineződik, így tudja a szervíz, hogy beázott, itt ugye az akku fix, szóval az ilyesmit hogy tudom kiszűrni?

    A típushibán belül pedig valahol olvastam, hogy a kijelző hajlamos elszineződni, illetve sok a memóriachip-hiba ebben a modellben, ezeket meg tudja erősíteni valaki?

    A "khm neméppen tiszta" szoftverek telepítése valóban ennyire bonyolult? :Y

    #Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

  • BalanceR

    addikt

    Ismét köszi, az infóhalmazt!
    :C
    Már csak egy kérdés:
    Van valamilyen MOD/ Camera-app, amivel ki lehet hozni egy full manuál módot
    ISO/rekesz/zársebesség/manuál fókusz állítási léehetőséggel?

    #Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

  • BalanceR

    addikt

    válasz stewe780 #20318 üzenetére

    :R Fénymérést tudok állítani Spotra?

    #Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

  • BalanceR

    addikt

    válasz matyi19 #20351 üzenetére

    Hát...
    KB énis abban a cipőben járok, mint te...
    Kellene egy jó telefon, valami ütős kamerával,és nálam is az N8 játszik...
    Annyival nehezebb a helyzetem, hogy már jópár éve androidos vagyok...

    Neked azt kell mérlegelned, hogy mennyire fontos a brutál kamera...
    Mert most, hogy két napja nyomogatok egy N8at is, azt kell mondjam, a kamerán kívül szinte minden a HTC mellett szól...
    Android (HTC)
    -Gyorsabb
    -Jobb szoftveres ellátottság (több tízmillió program a marketen, még a nokiához "csak" párszázezer) Főleg durva játékokból van hiány a symbianon,pl N8on egy ilyen játék soha nem fog futni.
    -Jobb multitasking
    -Nagyobb személyreszabhatóság (szebb felület)
    -Jobb értesítési rendszer
    -Teljes értékű böngésző
    -nagyon jól hackelhető ( ha esetleg a gyártó már nem támogatja a telefont frissítésekkel, a Modderek biztos főznek rá valamit a legfrissebb létező ROMból, de akár linuxot is tehetsz rá)

    A Nokia mellett a kamera szól, de az nagyon, a fotó része simán hozza egy középkategóriás kompakt gép minőségét, a videó része pedig le is nyomja.
    Az akku is jobb a nokiában, a HTC, ha sokat nyomizod (és úgyis ez lesz :D) nem bír ki egy napot.
    Illetve az ingyenes , folyamatosan frissülő térképek is a nokia felé billentik a mércét...

    Ami vígasztalhat, hogy énsem tudok még dönteni, úgy, hogy a Nokia mellett nekem maradna egy androidod tábla is...
    Szerintem, mire eldöntöm, már kapható lesz a PureView, és akkor robban fel az agyam... :DDD

    [ Szerkesztve ]

    #Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

  • BalanceR

    addikt

    Jókis lavina indult el itt, pedig nem ez volt a cél, hogy fikázzuk a másik rendszert...
    Valaki segítséget/tanácsot kért a választásban, én csak arra válaszoltam...
    Nemhiszem, hogy ez a megfelelő topic kibeszélni a Symbian Vs Android témát

    Persze, hogy mindenki azt mondja jobbnak, amije van...
    Védi a falkáját...
    Olyasmi ez, mint a vallás, ahol, ha ő nem azt hiszi, amit én, akkor az hülye, és haljon meg!
    :O
    Maradjunk annyiban, hogy mindkettőnek van előnye/hátránya...

    Válaszok:

    (#20393) attis : Igazad van, tényleg annyi a valós, és valóban sok a szemét, de a lehetőségek bővebbek, frissebbek droidon, több a sz@ar, de a minőségi app is .
    OFF: miután a két gyökér beleszakadt a balatonba Hummerral, másnap már volt ilyen app, hogy át kell menni a balatonon Hummerral beleszakadás nélkül :W ;]
    Egy rakás kaki volt p progi, de sírvaröhögős..

    (#20395) imi290:
    Valóban, kikapcsolva nem ébreszt, de a WP/Bada/MeGo/LinMo/IOs/BBos/PalmOP, sőt még a Windows sem.
    Ez egy okos megoldás a Symbiannál, de megoldható Repülőmóddal minden egyéb rendszeren.

    (#20398) Lirion
    A jobb multitasking alatt azt értettem , hogy a programok valóban párhuzamosan futnak.
    Pl: Fut a navi, de jelez a teló, hogy mailem van, egy gombnyomás, és már olvasom, megnyitom a benne lévő linket,ami egy weboldal,benne flash videóval, amit megnézek, kimásolom az alatta lévő szöveget, beillesztem egy SMSbe,elküldöm , és ezek után a taskok között vígan válthatok, minden ott folytatja, ahol abbahagytam.
    Van androidon beépített task manager is, ami az utolsó 6 app között tud váltani. (hosszan nyomva a home)
    A 40-50 app kicsit sok, legyen 15-20, az reális, de a linuxban van egy nagyon jó megoldás:
    a minfree manager, ami figyeli az appokat, és ami nem az előtérben van, azt a memóriában tartja ugyan, de a processzidőt elveszi tőle, tehát nem lép ki, csak gyorsítótárazza, így energiát nem fogyaszt, de ha újra előveszed, ott folytathatod, ahol abbahagytad.
    A Jobb értesítés alatt a fejlettebb notofocation bart értettem, ahol egy helyen érsz el mindent, a menüben bárhol.

    (#20400) janek69 több ingyenes programmal is megoldható, az általad leírt probléma (pl tasker)

    Szerintem felesleges ezt a témát tovább boncolgatni, úgysem győzi meg az egyik fél a másikat (nem is kell)
    Mindenki használja azt, amit szeret, viszont ha valaki egyiket sem ismeri, mindenféleképpen vegyen kézbe egy picit mindkét rendszerből, mert anélkül nehéz lesz dönteni...

    [ Szerkesztve ]

    #Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

  • BalanceR

    addikt

    válasz MC Pite #20427 üzenetére

    "Első blikkes ránézés SEMMIRE sem mérvadó."
    Ezzel teljesen egyetértek, ezért nyomogatok egy N8at is pár napja...

    Desire-m nem volt, viszont a Streakemben majdnem 100%ig ugyanaz a hardver van...
    Az általad említett problémák nálam sosem jelntkeztek...
    Ez valószínűleg rom függő...

    Ami a flasht illeti a legújabb verzió atomstabil, én főleg mobilbankolásra, videónézésre használom, és ha váltok nagyon hiányozni fog.
    A két készülék/rendszer majdnem ugyanazt hozza.

    A játékok tekintetében megintcsak nagy hiányt fogok szenvedni, amikor N8ra váltok, nem létkérdés számomra, de ha úgy van, szívesen tolom telefonon,Nokiára is vannak ugyan jó játékok, de droidra több:
    A játék, amit linkeltem Tökéletesen fut Streaken, de szerintem desire-ön is.
    Csak egy pár példa, hogy mik futnak még :
    Shadow Guardian
    BackStab
    Counter Strike
    DeadSpace
    Nova
    9mm
    (ezeket végigvittem a dellemen, szóval szinte minden 1-2éves droidon mennek)

    Ami viszon kárpótol, az a remek képek lesznek, mert abban az N8 szerintem még 3-4évig nem talál droidos ellenfelt... :R :R :R

    #Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

  • BalanceR

    addikt

    válasz MC Pite #20439 üzenetére

    Indavideó/videa/vimeó ezek nem jöttek be n8on
    Mobilbankolás meg az credigen banknak flashes a beléptető oldala, és az átutalásis oldal is flash alapú...

    #Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

Új hozzászólás Aktív témák