Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dave™

    veterán

    válasz btudos #9025 üzenetére

    Már múltkor kérdeztem, hogy mik azok az előnyök, ami miatt most jobb vétel a 8S, mint a Lumia 800. Mondtad a natív kódot, meg a sebességet, ha jól emlékszem. A natív kódot még nagyon kevés app használja ki, és mivel egy hónapja sem létezik a platform, nem holnapra fog változni a helyzet. Pl. hiába lett megígérve, a Skype sem került integrálásra a rendszerbe, szimplán azért, mert nem készültek el vele időre. Tudom, hogy alkalmazásként is integrálódik, de még az is csak béta, pedig házon belül van... A sebességről: mért adatok alapján 10x különbség van a 800 meg a 920 között. Videón nézve viszont messze nincs ekkora difi, néhány alkalmazásnál valóban van szignifikáns különbség, a többinél meg mondjuk 1-2 mp. között. És a 920 a leggyorsabb telefon jelenleg, csúcskategória. Pár hónap alatt nem lesz annyi natív kódos alkalmazás, ami miatt önmagában a WP8 lenne a nyerő. Nincs túl sok értelme addig erre fejleszteni, amíg a WP7-es alkalmazásokat mindkét rendszer futtatja, és előbbiből sokkal több van. Szóval kapsz valamivel nagyobb sebességet (két mag, de messze nem olyan gyors, mint a 920, tehát a különbség is kisebb lesz a javára), alapból 4G tárterületet a Lumia 800 16-jához képest (SD-vel bővíthető persze, de erre csak multimédia tartalom mehet, ha jól emlékszem), és bukod vele az összes Nokia szoftvert, cserébe kapsz pár használhatatlan HTC-set. A funkcionális bukás a szoftvereknél nem kompenzálja a WP8 pár darab újdonságát szerintem. De ha nem így látod, akkor sorold fel a többiek kedvéért, hogy miben tud a gyakorlatban többet a WP8, ami miatt nem éri meg L 800-at venni a 8S helyett.

    Itt a videó, az első alkalmazásnál van a legnagyobb különbség, és még van azon kívül 3-4, ahol jelentős a lemaradás (+2-5 mp), a többinél meg nem sokkal lassabb. És ez nem 1GHz dual core, mint a 8S. Meg nem is 512MB ram. Szóval nem vagyok meggyőzve a sebesség oldaláról, emiatt biztosan nem mondanék le a Nokiáról.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák