Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #65388800

    törölt tag

    válasz Bali27 #17889 üzenetére

    Felhő is tudja zavarni a GPS jelet.

    Én arra gondoltam azért talál nehezen jelet mert nem a vevő a rossz hanem a szoftver nem tudja kezelni a 3 fajta műhold jeleit.

    GPS (amerikai)
    Glonass( orosz)
    Beidou (kínai)

    Mind a 3 fajta műhold jeleit tudja venni, de úgy tudom az amerikai és az orosz műhold máshogy határozza meg a pozíciót. Androidon be lehet állítani milyen műholdakat lásson, de itt nem láttam még ilyet :(

    Itt van egy leírás is róla:

    "Egyes műszerforgalmazók esetenként azt tanácsolják GPS+GLONASS vevőiket alkalmazó ügyfeleiknek, hogy ha nagyon lassan vált a lebegő pozíció fixre, vagy ismert pontra mérve túl nagy az eltérés a mért és az ismert pozíció között, akkor kapcsolja ki a vevőn a GLONASS jelfeldolgozást (vagy egyszerűen csak csatlakozzon GLONASS korrekciót nem sugárzó mount pointra)."

    "A magyarázat a GPS és a GLONASS rendszer működési módja közötti különbségben keresendő. A GLONASS frekvencia felosztású (FDMA), míg a GPS kód felosztású (CDMA) többszörös hozzáférésű rendszer. Leegyszerűsítve ez azt jelenti, hogy a GPS rendszer esetében mindegyik műhold azonos frekvencián sugároz holdanként más-más kódot (CDMA), míg a GLONASS esetében a kód azonos, viszont a frekvencia minden műhold esetében más (FDMA)."

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák