Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gerbaudhu

    tag

    válasz Dr.Marcus #772 üzenetére

    A billentyűhangos recsegést nekem is csinálja, biztosat nem tudok mondani, igazából csak tippem van rá: Ugyebár a görgetésnél (bármelyik menüben, nem csak a tel.könyvben) begyorsul egy pár mp után, ha nyomva tartod a gombot. (Régebbiekben ez a funkció nem volt, e51-ben legalábbis úgy rémlik még nem, ott csak egy lassú görgetés volt folyamatos gombnyomásra is). Szerintem a hang, amit a billentyűk megnyomásához rendeltek, hosszabb, mint az az idő, ami alatt "le kéne végig játszania", de mivel nagyon gyorsan pörget, kénytelen "elharapni" a hang lejátszása közepén és ezt recsegéses hanghatás kíséri. Szóval a jelenség létezik, de én úgy nézek rá, hogy olyan rohadt gyors telefonom van, ami a hangsebességet is legyűri!!! Nem hibának, inkább képességnek tartom, de mivel tíz év mobilozás alatt még nem használtam olyan üzemmódot, ahol egyáltalán be lett volna kapcsolva a bill.hang, így engem nem zavar a jelenség.

    Nem egészen ide tartozik, de erről a hang dologról jutott eszembe: én először akkor éreztem át, mekkora poén oprendszer ez a symbian, mikor a 3650-esem (azóta is féltve őrzöm) memóriáját bújva rátaláltam egy "nosound.wav" fájlra, ami lényegében kb 3 másodperc némaság volt. Igazából nem emlékszem már, hogy a néma üzemmódot valósították meg vele, vagy a kamera hangját lehetett ezzel "elnémítani". minden esetre érdekes megoldás.

    Még valami. Akku üzemidős élményem: Kevés WLAN, némi GPS, 3G hálózat bekapcs, napi min 1 óra zene max hangerőn, és így bírta majdnem 7(!!!) teljes napig. Kellett az aksinak több, mint egy hónap, hogy "beérjen" de most reggel még egy pálcikával el merek indulni vele. Jó választás volt, pedig E51-ről tértem át és nagyon nem voltam biztos a dolgomban...

Új hozzászólás Aktív témák