Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BobTail

    őstag

    válasz Polarstar #7723 üzenetére

    Pár hónapja én is felvetettem itt is, és twitteren is a dolgot, de érdemben nem történt semmi... vagy nincs rá igény, vagy nincs aki megcsinálja, vagy nem lehet :O Pedig engem is érdekelne, hang nélkül 720p-ben is jó dolgokat lehetne csinálni...

  • Dhampir

    félisten

    válasz Polarstar #7723 üzenetére

    A gyakori kérdések honlapján az alábbiakat olvastam, aláhúztam amit érdekesnek találtam:

    A filmek, videók, játékok mozgóképét állóképek gyors egymás után vetítésével/megjelenítésével állítjuk elő. Az fps azt mondja meg, hogy másodpercenként hány állóképből áll az adott mozgókép. (FPS = frames per second, azaz képek száma másodpercenként.) Ha ez az érték túl alacsony, akkor a mozgás darabos lesz. Nagyjából 24 fps az, amit már a szem folyamatos mozgásnak lát.

    A filmek szinte kizárólag ekkora fps-sel kerülnek rögzítésre, de manapság vannak, akik ezt az értéket keveslik, pedig kb. 100 évig mindenkinek megfelelt, és már ez is folyamatos mozgást jelent. Az ennél nagyobb fps filmek esetén nagyon zavaró hatást kelt, amit a legtöbben "szappanopera"-hatásnak neveznek. Ez azt jelenti, hogy a mozgás túl folyamatos, és a filmek emiatt úgy néznek ki, mintha valaki egy olcsó kézikamerával vette volna fel a forgatást. Vannak, akik mégis emellett a nagyobb fps mellett érvelnek, mondván, hogy több az állókép, ezért közelebb van a mozgás a valóságoshoz. A probléma csak az, hogy ez pusztán az elmélet. A gyakorlatban a film rögzítése és vetítése egész máshogy történik, mint ahogy a szemünk a valóságot mutatja. Azoknak, akik ezt a teljesen téves érvet hangoztatják, valójában csak annyit kéne csinálniuk, hogy körülnéznek, majd összehasonlítják ezt az élményt azzal, amit a magasabb fps-ű filmek nyújtanak. Egyből látni fogják, hogy a magasabb fps nem a valóságosabb látvány irányába tett lépés.

    A számítógépes játékok esetében már más a helyzet. Ott egész magas fps-ek is előfordulnak, de ott azért nem szokott zavaró lenni, mert a számítógép képelőállítása megint egész más, mint ahogy a kamera rögzíti a valóságot.

    Forrás

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák