Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Zirowe #148 üzenetére

    Sziasztok, sikeresen megérkezett a router, már ki is próbálgattam rajta különböző openwrt-ket.

    Lenne egy-két kérdésem.

    Az alap cél az lenne, hogy a nyaralóba hétvégente a mobilnetet kiváltsam wifree megosztással.

    1. Felraktam Suste bb alapú fw-jét, töröltem pár dolgot, és a wpad még pont felfért, kis szabad hely is maradt, de sajnos ugyanabba a problémába futotta, mint frap, hogy nincs net. Alap cc-t felrakva wpaddal azonnal van kapcsolat ugyanazokkal a beállításokkal.
    Erre a problémára azóta se lett megoldás?
    Mert szívesen használnám a fullos bb fw-t..

    2. Ha mégsem jön össze a bb, akkor marad a cc, ebből próbáltam az of modems and men verziót, amiben szintén elég sok minden benne van alapból, de érdekes módon miután scanneltem a wifi hálózatokat és csatlakoznék, megakad az első ablaknál és nem megy tovább. Mindegy, a sima openwrt oldaláról származó cc telepítése után van picivel több, mint 4mb, a kérdés az, hogy wpad, transmission és az ext kezelő/formázó megfér-e ennyiben, illetve miket kellene pluszban telepíteni?
    Vagy esetleg vki már készített hozzá egy majdnem fullos cc fw-t?

    3. Alap cc-vel kábellel jön viszonylag rendesen a wifree (bár lehetne picit gyorsabb vagy stabilabb, ugyanott tablettel közvetlenül csatlakozva kijön a max sebesség, ami 10mbit/s), de ha wifivel próbálok csatlakozni, akkor megakad az "ip kérése" résznél. Router átrakva 192.168.2.1-re, dhcp be van kapcsolva (kikapcsolva is próbáltam, ugyanaz), mi lehet a gondja?
    Illetve mit érdemes még beállítanom?

    Amúgy pöpec kis cucc, viszont miután megrendeltem, rá pár napra rendeltem egy GL.iNet 6416A-t, főleg azért, mert 16mb memóriája van és elvileg elég egyszerűen lehet rá külső antennát szerelni.

    Előre is köszönöm a segítséget. :R

    [ Szerkesztve ]

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

Új hozzászólás Aktív témák