Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Joci10

    őstag

    válasz schawo #260 üzenetére

    Szerintem...
    Eddig volt egy CPU, fix TDP-vel. A turbó úgy működött, hogy ezen fix TDP érték figyelembevételével szabályozta (emelte vagy csökkentette) az 1 vagy 2 mag teljesítményét, ha a többi nem volt használatban (vagy legalábbis ezt publikálták leegyszerűsítve). Ehhez mérten lehetett számolni hűtési rendszerekkel, és felesleges volt egy 120W-os hűtőt rárakni egy 65W-os procira.
    Most az van, hogy veszel egy X TDP értékes proci, ami már nem fix TDP-s, de erről nem szóltak. Így lehet olyan rendszer, ahol emelt TDP-vel tesztelnek, meg olyan is, ahol alap TDP-vel gépet építenek - de a gyártó (Intel) szerint mindkettő jó; vagyis teljesen jogtalanul szidod (vacakolod le) a Medion-t (és társait). Vagyis nem a Medion (és a hozzá hasonlóak) 'lassítják' a procit, hanem a többiek 'gyorsítják', ami jelen helyzetben ilyen korlátozott értelemben engedélyezett (bár kérdéses, hogy ha ez tuningnak minősül, akkor erre vonatkozik-e a garancia - ha meg nem számít tuningnak, akkor meg hogy lesz megkülönböztetve a tuningos emelt TDP-s proci, a gyári értékes emelt TDP-s procitól). És mint említettem, nem is az a baj, hogy új TDP rendszerbe (állítható) helyezik a procijaikat, hanem hogy nem szóltak róla, hogy lehessen tudni, hogy az eddig fix teljesítmény most már nem fix, hanem bizonyos más dolgoktól függ.
    Szerintem... :)

Új hozzászólás Aktív témák