Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz PuMbA #713 üzenetére

    WDDM-re rájöttem azóta.

    Windows Vista and newer versions of Windows also follow this rule, but with one exception: they don't display a warning message if the company signs their own driver.

    In other words, no warning will be shown even if the driver hasn't gone through WHQL, so long as the company issuing the driver has attached a digital signature, verifying its source and legitimacy.

    In a situation like that, even though you won't see a warning, the driver wouldn't be able to use a "Certified for Windows" logo, or mention that on their download page, because that WHQL certification hasn't happened.

    Szóval az nem a WHQL-t jelenti és az Intel írta a PDF relese notes-ben hogy nincs signature és lehet hogy vinnyog, de mint fentebb idéztem, nem vinnyog ha aláírják ők.

    Windows Compatible Products List-ban 4th gen HD Graphicsnál régebbit nem találtam.

    Ellenben egy pár Fermi nVidia ott van. Ami durvább, hogy WDDM2.0 teszteken is ment át, igaz kevesebbet tud mint egy Intel 6th gen. De ugye azt tudtuk, hogy nVidia tervezte, a basic DX12 támogatás Fermire lett szabva, aztán meg feladták mert nincs értelme.

    Úgyhogy én továbbra is nyugodtan állítom, hogy az egy Win7-Win8.1 WDDM1.3 driver, ami legacy státusza miatt nagyon súlyos hibákra kap javítást csak. Legalább működik, nagyon játszani meg úgy se kell vele.
    De alapvetően nem lenne rossz, ha minden DX11-es cuccnak lenne rendes W10 drivere (nem az nV-n vagy AMD-n múlik), HD4000 2012-es, ráadásul a komplett BayTrail chipset is Gen7. Ergo a régebbi Win8-as tabok ami nekem is van, az is csak a kompatibilitás miatt támogat Win10-et.

    Win10-re azt írják WDDM1.0 DX9 kell neki, ami ugyanaz a Vistával, azért ez közel sem lehet optimális már. Ha szerencsém van ki tudom majd próbálni, Athlon 64x2+GeF FX5600 kombóval.

    Azt tudom, hogy egy GeF7600 legutolsó drivere megy 10-en, pedig nem kompatibilis.
    Azt is, hogy a DX10-es Quadrok meg GeForce-ok WHQL tesztelt, kritikus esetben néha frissített drivert kapnak. Csak azok közt meg a HD4000 közt van néhány év.

    Úgyhogy az a helyzet, hogyha valaki rendesen akarja az Intel HD-t W10-zel, akkor minimum Haswell. A többi csak örülj ha működik jeligével megy.

    Intelnél meg az 1 év az a mainstream support szokott lenni, aztán átteszik legacyba. Nem is nő már a driver verzió, te is visszanézheted. Nagy lustán javítanak pár bugot, pedig még mindig nagyon gyakoriak a képhibák, renderhibák Gen7.5 előtt főleg. Meg a black screen bug se volt rossz...
    Ehhez képest nV még akkor is adja a profilokat az új játékokhoz mikor már nem sok értelme van, és kész drasztikusat húzni, ami nem is mindig sikerült. Volt valamelyik nyáron egy driver a 330 körül, ahol borult a bili sokaknál, de tényleg gyorsabb lett GT650M-en, személyesen teszteltem.

    Aztán még ami szopás lehet, ha HD4000 mellett van dGPU és dual graphics, akkor nem tudom mi van. Ha még régebbi akkor meg főleg. Mikor a dGPU még támogatott lenne, de az IGP már nem. Saját laposomban csak HD4000 van, GT650M mellett meg Haswell.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák