Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz cog777 #594 üzenetére

    Akinek annyira alternatíva kéne az már rég felrakta volna a Win10-et és nem problémázna. Ha meg durciból linuxra akarna váltani, azt eddig is megtehette volna, a Win7 helyett. Vajon miért nem tette? :D

  • Tin

    veterán

    válasz cog777 #594 üzenetére

    te komolyan elhiszed, hogy majd a google hozza el a nagyvállalati szektorban a jövőt? a desktop vonallal még talán egyet is tudnék érteni, ha képes a google, vagy bárki más értelmes office programcsomagot és rendes nagyvállalati integrációt az asztalra tenni, de a szervertermékekben... hááát, nem tudom. az alapvető gondom inkább a szakemberhiány, mert nem attól lehet megoldani egy helyzetet, hogy jön valaki, és kattint hármat, vagy követ egy telepítési leírást, hanem azzal, hogy a szakértő tényleg szakértő, és egy adott problémára tud megoldást adni a rendelkezésre álló kelléktárból. szóval itt elég fontos a szakembergárda, az pedig nem 1-2 év alatt nevelődik ki.

    az ms fikázását meg meg tudom érteni, mert tényleg iszonyat bénázások mennek, de ez nem csak az ms hibája, hanem minden más cégé is: egyre fogynak a szakemberek, és egyre nagyobb utánpótlás kéne, ami nincs. valószínűleg te is tudnál olyan történeteket mesélni, amitől a fél fórum haja égnek állna, hogy XY multicégnél micsoda bénázás megy, és hidd el, messze nem csak az MS háza táján. az más kérdés, hogy a nagyvállalatoknál általában MS termékek vannak, így azt lehet fikázni, akkor is. ha mondjuk nem is ő tehet róla (hanem mondjuk egy gagyi beszállító, aki elvállalja az office upgrade-et).

    Ezzel teljesen egyetertek. Akkor van problema ha egy termek elavultatasa nagyobb koltseget okoz a fogyasztoi lancban. Ha a termek keszitoje hirtelen teljesen mas iranyt szab meg es azt mondja hogy az eddig hasznalt termek marpedig elavult, akkor nem biztos hogy a fogyasztoi lanc minden szereplojenek oszinte lesz a mosolya.

    erre lehet az a válasz, hogy platformot cserélsz, de nem fogsz. amúgy, tudod mi pénz folyik el a szar szakemberek miatt, akik nem képesek a működő rendszerek üzemeltetésére, migrációjára, vagy éppen a rendszerek továbbfejlesztésére? vagy amiatt, hogy a vállalat menedzsmentje egyszerűen nem érti az IT helyét és jelentőségét a céges folyamatokban, ezért szigorúan üzleti alapú döntéseket hoz olyankor is, amikor mást kellene mérlegelni?

    írtam feljebb: ez csak még rosszabb lesz, ahogy egyre nő az igény a szakemberre, és nincs utánpótlás, normális meg végképp. lesznek, akik konkrétan rengeteg pénzt fognak bukni amiatt, hogy kicsinyesen, alultervezett IT büdzsével mennek neki a jövőnek, és sakál módjára ordibálnak, hogy sz@r minden, de közben csak egyre drágul. mert hiány van.

  • peti_s

    addikt

    válasz Dr. Akula #593 üzenetére

    "De, 1. támogatást megírni, 2. ha még most kezdik el telepíteni új hardverre, annál tovább fognak nyafogni a folytatásért. Majd 3 év múlva is lemegy ez a mostani sírás, akkor a "miért nem kapunk LTE supportot, ha a nagy cégek igen" lesz soron. És minél hamarabb elfogy a Win7 tábor, annál hamarabb át lehet lapátolni a fejlesztőket Win10-re."

    Semmilyen támogatást nem kell megírni. Így is fut, köszöni jól érzi magát, a biztonsági frissítések pedig továbbra sem CPU függőek. A többi pedig mind szokásos feltételezés tényként tálalva tőled, a megszokott formában, színvonalon.

    "Már a Metroért se sír senki, pedig a Win8 jobban külöb9z9tt a 7-től mint a 10. Mindig az aktuális Windows van a soron, az a "szarabb" mint a "régenmindenjobbvót", majd lemegy ez a hiszti is, fogtok ti még a Win10-re mint messiásra emlékezni, csak egy új Windows verzió kell hozzá. :D"

    Továbbra sem régen minden jobb voltról van szó, de ezt is már többször kifejtettem, újra ugyanazokat a köröket futjuk, én már unom.

    "Aztán miért? Mert valami szarul megírt driver miatt 1%-kal lassabb nála mint Win7-en? Erről is az MS tehet, ugye? A Win10 nem lassabb mint a Win7. Talán gyorsabb is. A drivereket meg a hardvergyártókon kell számonkérni, ez már Win7-nél is így volt."

    Volt szerencsém HDD-vel, és SSD-vel is több W10-s gépet is használni, HDD-vel lassabb. Gyorsabban feláll a rendszer, de a használat közben lassabb.

    "Te milyen piackutatásból tudod hogy 100 millió ember fog Ryzent/Kabyt venni és azon véletlenül se újabb oprendszert használni, mint a Win7?"

    Ez már komolyan értő olvasás teljes hiánya, az idézett mondat egy zárójeles résszel folytatódik: "biztonsági frissítés nélkül hagyni több mint 100 millió felhasználót felelőtlenség. (Most az XP-s felhasználókra gondolok.)"
    Esetleg olvassa fel neked valaki?

    "Ha annyira előre gondolkodik az a cég, akkor 1. miért nem spájzol be pár Skylake konfigot (esetleg a mostani kihullókból rak félre néhányat), 2. miért nem fejleszti át a programot Win10-re? 3 év múlva hova lesz a nagy előre gondolkodás? Akkor is ugyanitt fogtok tartani, csak már Ryzen előtti hardvert lesz nehezebb beszerezni, mintha most elpre gondolkodott volna."

    Fel fogjuk tenni az új biztonsági frissítéseket, az új hardverre ne aggódj.

    "Ehhez képest ki tudja hány hsz-en keresztül erőltetted hogy olvassak el még párszor valami hsz-t, ami szerinted úgy szerntírás ahogy van, közben meg fake kamu..."

    Abban a hszben az állt, hogy a biztonsági frissítés nélkül hagyott gép kockázat. Valóban kockázat, de ezt később egy másik hsz-edben már beláttad, így felesleges volt ezt újra előhoznod.

    "Szerintem ezt nálad jobban tudja az MS jogászhadserege. Az meg hogy te hogy szeretnéd értelmezni a törvényt, nem releváns. Ha gondolod, perelj, én ehhez hozok popcornt. :D"

    Ezt majd megteszik helyettem felkészültebb, a jogi környezetet ismerő emberek. Kiderül majd mi lesz, idő kérdése.

    "Én igen, csak te nem. Neked vannak egyéni elképzeléseid a jogrendszerről. De majd biztos perelsz, és akkor a PH főoldalon fogja hozni a hágai bíróság döntését..."

    Nem szándékozok perelni mint az előbb is írtam, szerintem lesz majd más aki ezt megoldja.

    (#599) Dr. Akula, továbbra is kivárást javaslom, kétlem hogy ennek ilyen egyszerűen vége lesz.

    (#600) Dr. Akula, hidd te is baromi viccesnek magad, hiányos idézet volt, a felfogási képességetek hasonló szinten van.

  • mzso

    veterán

    Kapják be. Előbb nem ártana, kipofozni a win10-et használhatóra, mielőtt erőltetnék. Amikor kipróbáltam csak szoptam vele: a hang pattogott bármit csináltam, a szünetelve hagytam a média lejátszót befagyott a kép, ha véletlenül sikerült kifogyni a memóriából akkor nem a legnagyobb memória használatú alkalmazás lett kilőve, hanem merevre fagyott a rendszer, ráadásul a frissítéseket (amik több dolgot tesznek tönkre mint javítanak) sem lehet kikapcsolni.
    Emellett a régi windows játékok kompatibilitása még szarabb lett mint volt, mert b@sznak kipofozni a kompatibilitási módot. Röhejes módon hobbi programozók a saját idejükben jobbat csinálnak mint a Microfost.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz peti_s #595 üzenetére

    Nyilván nem lepődtem meg ezen a kijelentésen sem, hiszen egyesek szerint a 7-es mindenben jobb és mindenben veri az újabb Windowsokat. Csak az a helyzet, hogy tapasztalja ám az ember jócskán az ellenkezőjét is. ;) Egyébként az újabbaknak a telepítése is gyorsabb valamivel. Egy HDD esetében meg a 3,5" | 7200 RPM modelleknél beszélhetünk igazán teljesítményről, illetve azok valók leginkább OS alá. A többi, az 5400-as típusok eleve lassúak. A telepítés meg pl. egy USB 3.0 pendrive + SSD esetén baromi gyors. Ja, USB 3.0, azt a kicsike nem szereti... :D

    Azon cégek, illetve azon helyeken, ahol ~ 13 év alatt nem tudták megoldani az átállást, azért kicsit elgondolkoztató...Viszont, ha további frissítésekért kuncsorognak és hajlandók fizetni is érte, akkor nem meglepő, ha az MS is megfontolja. De egyébként az sem, ha ezt nem kapja meg mindenki, hiszen mások nem fizetnek érte. Illetve rájuk és elvileg mindenkire az általános szabályok, vagyis az alapvető életciklus vonatkozik.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    Amúgy remek példája ez a topic is annak, hogy 2-3 emberrel vagy accounttal milyen remekül szét lehet trollkodni egy témát. Az értelmes érvek és gondolatok felsorolására mindig ugyanaz a demagóg, hazud, téves, csúsztatott válasz érkezik, amivel nem lehet mit kezdeni. Ha aznap már 10x megcáfolták őket, masnap előről kezdik az egészet.

    "árnyékokkal harcolunk" ahogy mondta egyik szabadságellenes harcosunk, hát valóban. Sötétségben nincsen árnyék, bármilyen butaság megengedett.

    S a legszebb az egészben, hogy véleményként demagógiát terjeszteni, céges margetingkampányt folytatni mindenütt megengedett. A butaság ellen pedig ésszel nem lehet küzdeni, erővel pedig nem szabad. Sőt, mivel ők rutinosabbak, esetleg még kommunikációs tréning is van nekik erre, ha hivatásosak, az ő eszközeikkel ügyetlenebbül élve a moderáció is hamarabb utoléri azt aki vitatkozni próbál velük.

    Persze az enyém is csak egy vélemény. Tények és józan ész nem számít.

    Ráadásul a trollok rejtése sem megoldás, mert ha elrejtjük a kommentjeiket, akkor a teljes topic kiürül, mivel ügyesen beleszövik magukat minden beszélgetésbe. Az értelmesebb kommentek után gyorsan gyártanak pár tucat csúsztatást és ismértlést, hogy elsüllyesszék őket.

    Szóval én is feladom itt, győzött a butaság. Gondolom ezt a kommentet már személyes sértésnek fogják venni és töröltetik, ahogy más esetben is megtörtént már ez, hm azt hiszem ugyanazokkal a résztvevőkkel.

    Arra a kérdésre természetesen nem kaptam választ, hogy milyen személyes érdekük fűzödik a kampányukhoz. Pontosabban trollkodás és csúsztatás jött egyenes válasz helyett.

    [ Szerkesztve ]

  • peti_s

    addikt

    válasz King Unique #605 üzenetére

    A Vista SP2-től lett nagyon jó, ami a 7 előtt jött ki pár hónappal, tehát 8 éve tudnák a cégek egy igazán jó OS-re lecserélni az XP-t. A közel 10%-s elterjedésből kiindulva, sokan nem akarják még mindig lecserélni (fogalmam nincs ebből mennyi a cég, és mennyi a home user), de tény ami tény, több mint 100 millió XP-s gép nagy része biztonsági frissítés nélkül egy komoly veszélyforrás mindannyiunk számára.
    A 10 telepítési sebességével semmi gond nem volt, mondjuk a frissítési lehetőség amit felajánlott nem ment végig, pedig kíváncsi lettem volna rá. Megállt a csík, 5 óra múlva is ugyanott volt. Friss telepítéssel semmi gond nem volt, a frissítések nagyságrendekkel gyorsabban felmentek 10-re, bár a 7-t jobban tudtam használni frissítés telepítés mellett. Ha csak a teljesítményt nézzük, nálunk jelenleg a legrégibb gépek 3. generációs i3-k, i5-k, 7200-s WD HDD-vel, ezeken miután feltettük az szokásos programokat, a 10-s HDD-vel érezhetően lassabb lett mint a 7.

    (#606) azbest, csatlakozom, nekem erre nincs több időm.

    [ Szerkesztve ]

  • Tin

    veterán

    válasz azbest #606 üzenetére

    :)

    Amúgy remek példája ez a topic is annak, hogy 2-3 emberrel vagy accounttal milyen remekül szét lehet trollkodni egy témát. - ezzel egyetürtünk, de ez csak nézőpont kérdése.

    ha valaki véleménye különbözik a tiédtől, az nem feltétlenül demagóg, hazud, téves, csúsztatott, mint ahogy a 10x megcáfolták őket is csak abból a szemszögből látszhat így, ahol te ülsz..

    lehet azt gondolni, hogy véleményként demagógiát terjeszt valaki, vagy céges margetingkampányt folytat, de meg lehet vizsgálni annak lehetőségét is, hogy ez az ő véleménye. ami szerinted lehet, hogy butaság, ami ellen pedig ésszel nem lehet küzdeni, erővel pedig nem szabad, de amíg ő energiát fektet abba, hogy megértse, amit mondani akarsz, és azt, hogy mire alapozod, akkor nálad is illene megtisztelni a másikat azzal, hogy nem butázod le, és nem gondolod, hogy ők rutinosabbak, esetleg még kommunikációs tréning is van nekik erre, ha hivatásosak. mert nem azok. olyanok mint te, csak ellenkező véleménnyel.

    Persze az enyém is csak egy vélemény. Tények és józan ész nem számít.
    így van, és de, számítanak a tények és a józan ész is. de annak értelmezését már emberek végzik, és miközben az én szemszögemből a te megszólalásaidat nem értem, te fordítva vagy ezzel. ilyenek az emberek:)

    Szóval én is feladom itt, győzött a butaság.
    semmi sem győzött. te továbbra is azt hiszed, amit eddig, én pedig szintén. nem történt más, minthogy két nézpont találkozásánál nem jutott egységre a két fél.

    a kérdésedre sajnos nem tudok választ adni, mert nekem semmilyen személyes érdekem nem fűződik hozzá, hogy ez legyen a véleményem. a véleményem a saját gondolataimra, életkoromból fakadó tapasztalatomra támaszkodva alakítottam ki.

  • Polllen

    nagyúr

    válasz peti_s #573 üzenetére

    Azt csak azért kérdeztem, mert nekem elsőre logikusabb megoldani a felmerülő hibát, mint lecserélni a Windows-t.
    Pl az első upgrade úgy sikerült, hogy a modern appok nevei eltűntek, a technikai nevük volt a start menüben, elég rossz belépő volt és csak win 10 szűz install oldotta meg. Nem raktam vissza win 8.1-t, mert a nyílt bétát használtam előtte dualbootban & tudtam, h tud ez normálisan is működni.

    Amúgy azt megértem, h ha már megszokták, egyszerűbb nekik azzal. Én ezért évekkel ezelőtt átszoktattam a családban mindenkit linuxra, ahol nincs win only specifikus igény. Ők elégedettek, h működik, én megörülök, h negyed annyi karbantarási és tanácsadási dolgom van velük.

    Kb csak játék gépeken maradt win.

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz peti_s #603 üzenetére

    "újra ugyanazokat a köröket futjuk, én már unom"
    De azért csinálod...

    "Volt szerencsém HDD-vel, és SSD-vel is több W10-s gépet is használni, HDD-vel lassabb. Gyorsabban feláll a rendszer, de a használat közben lassabb."
    Itt nagy bajok vannak... Vinyóról gyorsabban bebootol??? Te hány millió rpm-en pörgetted azokat a tányérokat? De a HDD vs SSD ott jött be nálatok hogy a Win7 úgy lett gyorsabb a Win10-nál hogy előbbi SSD-ről, utóbbi HDD-ről futott. Esetleg lehetett volna floppyról is futtatni a Win10-et, hátha mégjobban sikerült volna lassítani. Ha már magától nem akar.

    "Ez már komolyan értő olvasás teljes hiánya, az idézett mondat egy zárójeles résszel folytatódik: "biztonsági frissítés nélkül hagyni több mint 100 millió felhasználót felelőtlenség. (Most az XP-s felhasználókra gondolok.)"
    Esetleg olvassa fel neked valaki?
    "
    Örülök hogy végre bevallod hogy olvasni se szokad amire reagálsz. Nekem már feltűnt mondjuk enélkül is. Sírsz itt 100 millió magárahagyott, szerencsétlen, árva kis Win7 userről, akik mind Ryzent meg Kaby Laket használnak (a Win7 tulajok biztos már előre megkapták, még kifejlesztés előtt). Osztán honnét jöttek ki ezek a számok? Tekintve hogy még szinte meg se jelentek, de te máris 100 milliós táborról tudsz. Ami még nem is a teljes, hanem csak azok a mazohisták, akik Win7-el akarják sanyargatni magukat. Szóval, honnan az infó? Mert ugye nem azt akarod bemesélni hogy az összes Win7 usernek Ryzenje és Kabyja van? Azt azért remélem csak sikerült elolvasnod valahol hogy a többieket nem érinti a Win7 frissítés letiltás.

    "Ezt majd megteszik helyettem felkészültebb, a jogi környezetet ismerő emberek. Kiderül majd mi lesz, idő kérdése."
    Megmondom én neked: annál több eszük is van, minthogy drága ügyvédi és eljárási költségekbe verjék magukat egy borítékolhatóan biztos bukta ügyében.

    "Fel fogjuk tenni az új biztonsági frissítéseket, az új hardverre ne aggódj."
    Akkor meg mit sírtok?

    "hidd te is baromi viccesnek magad, hiányos idézet volt, a felfogási képességetek hasonló szinten van."
    Bár csak a tiéd is hasonló szinten lenne, nem értetlenkednél itt folyamatosan.

  • haxiboy

    veterán

    válasz Mercel #3 üzenetére

    Inkább az a botrányos hogy OSX-et szeretnél rakni a gépedre, ami legálisan csak Apple termékekre érhető el.

    Nem tudom kinek mi a problémája a Windows 10-zel, jaj kikapcsolhatatlan frissítések (kikapcsolható), de miért baj ha frissül? A legtöbben akik nyavalyognak a windows update miatt, a telefonos topikban ugyanezt teszik mert "miért nem jött még a legfrissebb android az én telefonomra, vagy jaj nem adnak ki több frissítést".

    Amíg tök ingyen frissíthettél nem kellett, most meg meg kell venni? Volt rá 1 éved kipróbálni, és nem, ne mondjátok azt hogy az undorító csempés start menü miatt van, mert $3 akciósan egyébként meg $5 a start 10 ami teljes mértékben kárpótol, sőt, még többet is tud mint az eredeti win7-win10 start menüje, ha ennyit sajnáltok a PC-re költeni akkor hardverre minek költötök?

    Vagy az a probléma ha frissíted az OS-t kilövi az aktivátort? ;]

    [ Szerkesztve ]

    Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

  • dabadab

    titán

    válasz Tin #581 üzenetére

    "hogy a Microsoft úgy döntött, hogy a Windows 7 nem támogatja az új processzorokat. és nem ad rájuk frissítést.
    miért ne dönthetne így?
    "

    Már megint ezek az alternatív tények. :U

    A Microsoft úgy döntött, hogy kifejezetten támogatja ezeket a CPU-kat W7-en: konkrétan azzal, hogy direkt nem engedi ezekre telepíteni a frissítéseket. Ez nem olyan dolog, ami magától megy, ezt direkt le kellett programozniuk, vagyis elmondható, hogy igen, támogatja a Ryzent.

    Az, hogy ezt hogyan csinálja, nagyon súlyos aggályokat vet fel, úgy versenyügyi, mint szimplán szerződésjogi kérdésekben.

    Ez érthető, vagy valahol elakadtál?

    (#613) haxiboy: "Nem tudom kinek mi a problémája a Windows 10-zel"

    Te most direkt nyomod a fullkretént? Elég sokszor le lett írva, hogy meglévő, munkához használt szoftvereknek vannak kompatibilitási problémái a W10-zel és mivel a cégeknek az a fontos, hogy a dolgozós szoftver menjen, nem az, hogy pont milyen OS legyen alatta, ezért egyelőre maradnak W7-en. És erre kurvára nem valid ellenérv az, hogy levérpistikézed multicégek komplett IT osztályát.
    Egyébként van még egy ennél is nyomósabb érv: igazából senkinek semmi köze ahhoz, hogy valaki miért akarja pont azt azt OS-t használni, amit használni.

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • peti_s

    addikt

    válasz Dr. Akula #611 üzenetére

    Na ez rövid lett. :D

    "De azért csinálod..."

    Igen, mert nincs igazad, és szándékosan csúsztatsz, amit nem hagyok szó nélkül.

    "Itt nagy bajok vannak... Vinyóról gyorsabban bebootol??? Te hány millió rpm-en pörgetted azokat a tányérokat? De a HDD vs SSD ott jött be nálatok hogy a Win7 úgy lett gyorsabb a Win10-nál hogy előbbi SSD-ről, utóbbi HDD-ről futott. Esetleg lehetett volna floppyról is futtatni a Win10-et, hátha mégjobban sikerült volna lassítani. Ha már magától nem akar."

    Ha az ember félre akarja érteni, valóban félre lehet, de szerintem egyértelmű hogy arról van szó, hogy HDD-n gyorsabb a W7, mint a W10.

    Ezt mondtam én: "Ez már komolyan értő olvasás teljes hiánya, az idézett mondat egy zárójeles résszel folytatódik: "biztonsági frissítés nélkül hagyni több mint 100 millió felhasználót felelőtlenség. (Most az XP-s felhasználókra gondolok.)"

    Ezt te: "Örülök hogy végre bevallod hogy olvasni se szokad amire reagálsz. Nekem már feltűnt mondjuk enélkül is. Sírsz itt 100 millió magárahagyott, szerencsétlen, árva kis Win7 userről, akik mind Ryzent meg Kaby Laket használnak (a Win7 tulajok biztos már előre megkapták, még kifejlesztés előtt). Osztán honnét jöttek ki ezek a számok? Tekintve hogy még szinte meg se jelentek, de te máris 100 milliós táborról tudsz. Ami még nem is a teljes, hanem csak azok a mazohisták, akik Win7-el akarják sanyargatni magukat. Szóval, honnan az infó? Mert ugye nem azt akarod bemesélni hogy az összes Win7 usernek Ryzenje és Kabyja van? Azt azért remélem csak sikerült elolvasnod valahol hogy a többieket nem érinti a Win7 frissítés letiltás."

    Komolyan nem tudod felfogni, hogy a 100 milliós szám az XP felhasználókra vonatkozik? Tényleg 9 éves általános iskolai képzés kéne.

    "Megmondom én neked: annál több eszük is van, minthogy drága ügyvédi és eljárási költségekbe verjék magukat egy borítékolhatóan biztos bukta ügyében."

    Nyilván a te jogi profizmusod alapján ezt ki lehet jelenteni, újabb feltételezés tényként tálalva, a színvonal újra adott. :D

    "Akkor meg mit sírtok?"

    Nem magam, magunk miatt, hanem azok miatt akik nem tudják megoldani. Én ha nem találnék kiskaput, ugyanolyan áldozat lehetnék, mint egy átlag dobozos W7 user.

    "Bár csak a tiéd is hasonló szinten lenne, nem értetlenkednél itt folyamatosan."

    Nyilván ez minden cég álma, sötét szemellenzős emberek, szerencsére nem talált ez most be.

    (#610) Polllen

    Szerencsére minálunk a családban a 7-el sincs semmi probléma. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Tin

    veterán

    válasz dabadab #614 üzenetére

    A Microsoft úgy döntött, hogy kifejezetten támogatja ezeket a CPU-kat W7-en: konkrétan azzal, hogy direkt nem engedi ezekre telepíteni a frissítéseket. Ez nem olyan dolog, ami magától megy, ezt direkt le kellett programozniuk, vagyis elmondható, hogy igen, támogatja a Ryzent.

    ezt ne haragudj, de nem értem. minden, amit le kellett programozniuk, hogy egy biztonsági frissítéssel a cpu azonosító alapján megszűri a jövőbeni biztonsági frissítéseket az ilyen azonosítójú cpu-k esetében.

    Az, hogy ezt hogyan csinálja, nagyon súlyos aggályokat vet fel, úgy versenyügyi, mint szimplán szerződésjogi kérdésekben.

    hát, lehet hogy felveti a kérdéseket, de azokat az ügyvédek majd megválaszolják.

    Ez érthető, vagy valahol elakadtál?

    érthető, és szeretem az összeesküvés-történeteket én is. de általában a helyén is kezelem őket.

    Egyébként van még egy ennél is nyomósabb érv: igazából senkinek semmi köze ahhoz, hogy valaki miért akarja pont azt azt OS-t használni, amit használni.

    múltkor valamelyik turbószakértő azt magyarázta nekem, hogy ha én veszek egy vps szolgáltatótól egy szervert, akkor bizony nekem a világon semmi közöm ahhoz, hogy az a szolgáltató milyen vason szolgáltatja nekem környezetet, mert az üzleti titok. na, ez a megnyilvánulásod is ehhez hasonló.

    nekem semmi közöm hozzá, hogy milyen OS-t használsz. a Microsoftnak viszont van, mert ő adja ki a frissítéseket.

    [ Szerkesztve ]

  • dabadab

    titán

    válasz Tin #616 üzenetére

    "minden, amit le kellett programozniuk, hogy egy biztonsági frissítéssel a cpu azonosító alapján megszűri a jövőbeni biztonsági frissítéseket az ilyen azonosítójú cpu-k esetében."

    Igen. Ez konkrétan terméktámogatás. Egyáltalán nem lett volna semmi szükség ezt megcsinálni, enélkül simán ment volna a frissítés.

    "és szeretem az összeesküvés-történeteket én is."

    Akkor olyan nagyon nem érthető, mert pont összeesküvéselmélet egy darab se volt benne.

    "hát, lehet hogy felveti a kérdéseket, de azokat az ügyvédek majd megválaszolják."
    "nekem semmi közöm hozzá, hogy milyen OS-t használsz"

    Oké, akkor tulajdonképpen mit akarsz itt a topikban?

    DRM is theft

  • Tin

    veterán

    válasz dabadab #617 üzenetére

    Igen. Ez konkrétan terméktámogatás.
    he?

    Egyáltalán nem lett volna semmi szükség ezt megcsinálni, enélkül simán ment volna a frissítés.
    ezt kétlem, ha éppen azért zárták ki azokat processzorokat, mert a leendő frissítések azt nem támogatják.

    Oké, akkor tulajdonképpen mit akarsz itt a topikban?
    elmondom a véleményem. ahogy te is.

    [ Szerkesztve ]

  • haxiboy

    veterán

    válasz dabadab #614 üzenetére

    Nem a full kretént játszok, tisztában vagyok vele hogy céges környezet teljesen más.

    DE! Céges környezetben nem a home vagy pro változatokat fogjátok telepíteni, hanem az entreprise-t, ami teljesen más tészta, más az életciklus, más a támogatás, ezekhez igényelhetsz egyéni támogatást is, persze jó pénzért.
    Nyilván a váltásnál általában többletköltség a betanítás, stb. de hosszú távon mindenképp kifizetődő.
    Persze ha egy 20 éves CNC gép vezérlőkártyájához csak windows 95 driver létezik nincs mit tenni. (mindig van mit csak nem feltétlen kifizetődő)

    A különböző szoftverek inkompatibilítása megintcsak a szoftvert fejlesztő "érdeme", én mióta programozással foglalkozok (kb 10 éve), nem sikerült olyan programot írnom ami -minimális módosításokkal- de ne futna a legmodernebb oprendszeren is.

    Ezért is jók a szolgáltatás alapú szoftverek, mert inkább fizetek havi vagy éves díjat, de frissen tartják (legyen ez Microsoft termék, Adobe Photoshop vagy akármi, ha valamit elcsesznek, kevesebb lesz az előfizető).

    Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

  • cog777

    senior tag

    válasz Tin #602 üzenetére

    Ha a google lepne a nagyvallalati szektorban az szep lenne. Elhozna egy komolyabb versenyt. Nem ertem miert nem lepi meg, tudasa az iszonyat sok szerver menedzseleseben szerintem megvan. Kis lepeseket latok csak toluk, most jelentettek be a vallalati hangoutot vagy mit..
    Amugy egyetertek a hozzaszolasoddal, boven vannak benazasok mashol is :D

    A szakember hianyt viszont a globalizmusra fogom. Egyre tobb es tobb ficsort kell beepiteni olcsobban mert kulonben a konkurrencia ellep - hozaallasra. A fogyasztoi szokasokat atalakitottak.. regen egy minosegi cuccot sokaig fejlesztettek, sokba kerult, viszont sokaig mukodott, elavulasi ideje nagyobb volt.
    Manapsag muszaj 2 evente elavulta tenni es hozni ujabb termeket.

    HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

  • peti_s

    addikt

    válasz haxiboy #619 üzenetére

    "Nyilván a váltásnál általában többletköltség a betanítás, stb. de hosszú távon mindenképp kifizetődő."

    Erről fogalmunk sem lehet még, főleg úgy nem, hogy pl. a mi esetünkben sem állja meg a helyét, tökéletesen ellátja a feladatát a 7, semmilyen kompromisszumra nem szorulunk. Lehet hogy van akinél igaz ez az állítás, de ez megint a túlzott általánosítás tökéletes példája.

    (#620) hanischz, IT téren a fejlődés pont hogy lassult. Kb. ugyanannyi idő telt el az XP megjelenése óta a 7-ig, mint a 7-től a 10 jelenlegi állapotáig, és jóval kisebb az ugrás a 7 és a 10 között, mint az XP és a 7 között. De ide vehetjük a Win95-XP közötti 6 évet is, mekkora ugrás volt.

    [ Szerkesztve ]

  • Tin

    veterán

    válasz cog777 #620 üzenetére

    nem úgy működik a dolog, hogy odamegyünk, és kivetítünk egy szép ppt-s, amiről majd a menedzsment úgy fog dönteni, hogy mindent lecserél ránk. ezt a google is tudja. és ne hidd, hogy ők annyira a profizmussal vannak összekötve a fejekben, mert az enyémben sem, pedig én még emlékszem, amikor indultak, hogy akkor mit hirdettek, és ezzel szemben most mit csinálnak. nyílt titok, hogy betáraznak minden adatot, szóval igen, ha multicégem lenne, nem valószínű, hogy megbíznék bennük jobban, mint az MS-ben. plusz, mindenkit rászoktatni az új szoftverekre, képzések, ügymenet-problémák... ki akarja ezt? senki.

    a szakemberhiány a képzés miatt van. már a válság közben is jöttek a figyelmeztetések, hány ember fog hiányozni pár, vagy tíz év múlva a piacról, ha nem tolják a képzést, és az állítás időközben valósággá vált. úgy fogy a szakemberek száma, hogy közben 2x-es növekedést is elbírna, és nem az új fícsörök miatt, hanem azért, mert egyszerűen minden területen kell szoftver, és egyre több. na most, ezt szűk határidőkkel, egyre gagyibb fejlesztőgárdával csináld meg jól, és hidd el, hogy a projekt közepén már a "csak legyen kész" is elfogadható lesz. aztán lehet utána azon sírni, hogy a szarul megtervezett, félig kitalált, és az üzleti oldal miatt félig rosszul specifikált rendszert kb újra kell írni (mert ez van), de ez már az ügyfél baja, főleg, ha erről előre tájékoztatva van.

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz peti_s #615 üzenetére

    "Igen, mert nincs igazad, és szándékosan csúsztatsz, amit nem hagyok szó nélkül."
    Akárcsak én se a te csúsztatásaidat. De én nem is durciztam hogy "nekem erre nincs időm/kedvem".

    "Ha az ember félre akarja érteni, valóban félre lehet, de szerintem egyértelmű hogy arról van szó, hogy HDD-n gyorsabb a W7, mint a W10."
    vs.
    "Nekem is X201-m van, SSD-vel, W7-el, fürge, azonnal csinál mindent. W10-el nem volt ilyen fürge HDD-vel"

    Amúgy ugyanolyan meghajtón se gyorsabb.

    Az XP-s felhasználókra se tudom milyen alapon gondoltál egy Win7 vitában. Eddig az volt a nyavajgás tárgya hogy még nem járt le a gariidő, majd ha lejár, akkor már nem rinyáltok. Az XP-nél már rég lejárt, és most azt hozod fel mint bizonyítékot???

    "Nem magam, magunk miatt, hanem azok miatt akik nem tudják megoldani."
    Azok már rég megoldották, nem sírnak.

    "Nyilván ez minden cég álma, sötét szemellenzős emberek, szerencsére nem talált ez most be."
    Ezért kéne tanulnod.

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz dabadab #617 üzenetére

    "enélkül simán ment volna a frissítés"
    Hát pont nem ez volt a cél. Hanem hogy a notórius nemfrissítők is motiválva legyenek.

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz peti_s #621 üzenetére

    "tökéletesen ellátja a feladatát a 7, semmilyen kompromisszumra nem szorulunk"
    És ez a továbbiakban is így lesz, ahogy eddig, ezután se leszel érintve. Ryzened eddig biztos nem volt, majd ha egyszer lesz, akkor meg veszel hozzá oprendszert is, nem a kukából túrsz egyet.

    [ Szerkesztve ]

  • Polllen

    nagyúr

    válasz haxiboy #613 üzenetére

    A windows 10 jelenlegi frissítési módszere gagyi.

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz Polllen #626 üzenetére

    Szerencsére a Win7-é sokkal jobb, mert azzal egész napot el lehet baszni mire befrissül a frissen újratelepített gép, míg Win10-nél csak alig pár percet...

  • Polllen

    nagyúr

    válasz Dr. Akula #627 üzenetére

    Írtam, hogy jobb a win7? Látom, hogy mit tolsz a többiekkel, velem ne kezd el. Némelyikőtök olyan mint egy gyerek, tolja ugyanazt, teljesen mindegy mit mondasz neki.

    Ugyanolyan fostalicska mindkettő, csak a win10-nél pluszba nekem kell külön a szolgáltatásoknál kikapcsolni az automatikus letöltést, mert elvették ezt a mezei felhasználótól.

    Annyi esze sincs a rendszernek, hogy ne ez kapja a legnagyobb prioritást és mondjuk ha stream-t nézek vagy ne adj Isten multizom, ne legyen élvezhetetlen, mert frissítést kell letölteni éppen. Kétszer is megszívatott és ezután kénytelen voltam átállítani, hogy csak jelezzen, ha van frissítés, majd letöltöm, ha van üresjárat nethasználatban.

    Illetve egy ma délutáni mellékzönge. Cpu-t cseréltem a gépemben i5->i3 és a windows 10 ezután nem indult el. Engedélyeznem kellett az intel igp-t a biosban (van dvga) és máris elindult. Ezután újra letilthattam. Szóval ha az az ára, hogy a win10 egyszer normális oprendszer legyen, hogy nem támogatják a win7-t tovább. Legyen. Van hová fejlődni.

    [ Szerkesztve ]

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Dr. Akula #627 üzenetére

    Ma már van rollup update csomag Win7-re, azzal ez 30 perc körül van a teljes frissítés friss telepítés után. [link]
    Igazából már az 1. csomag felrakása után rögtön talál frissítéseket a WU, a 2. csak egy nagy összevont update csomag.

    A héten jött egy nagyobb win10 frissítés, apám egyébként frankó laptopján a "kérem ne kapcsolja ki a gépet..." szöveg másfél órán át kint volt, mire végre leállt.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • Tin

    veterán

    válasz CPT.Pirk #629 üzenetére

    jááj most ebbe belemegyünk, hogy melyik gépen mennyi az update?

    nekem az asztali win10 5p volt, a frankó win10 laptop meg talán 15. a másik asztali win7 (5 éve lett telepítve) ugyanúgy gyors minden alkalommal, ahogy a másik két win7-es laptop is.

    a win10 telepítés az asztalira meg volt vagy 15p, nulláról. de mivel előtte egy win7 ment fel, az tovább tartott, de az arról win10 upgrade sem volt annyira hosszú, mint nulláról a win7.

    szubjektív tapasztalatokon ne akadjunk már le, mert szimplán hülyeség. kb ugyanaz a frissítési mechanizmus és az ahhoz szükséges idő mindkét rendszeren, és ez erősen függ a hardvertől.

    [ Szerkesztve ]

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz CPT.Pirk #629 üzenetére

    Na ja, már azt hittem én is megismétlődik a tavaly novemberi vagy decemberi tömeghalál... (ráadásul azt szoptam be amikor nem voltam otthon)

    Telemetriát is ki kell találnom hogy gyilkolom le, mert hiába kapcsolom ki mindenütt, akkor is pofátlankodik. Ma is elkezdett akadni a gép, egyből tudtam hogy compattelrunnert kell lelőni, tököm ki van már vele.
    Még a végén átnevezem az exét azt kész :DDD Jobbat már nem tudok.

    Ami még nagyon szar az UWP-s WU-ban, hogy a KB article sokkal nehezebben érhető el mint régen, valamint telepítés előtt nem tudom kiválasztani hogy mit akarok feltenni és a választható frissítések se léteznek, csak a NOD listájában)

    [ Szerkesztve ]

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Tin #630 üzenetére

    Nem azt írtam mennyi az update, hanem h. mennyi volt az az egy eset. Annak a gépnek nem volt ilyen baja eddig, ezért volt furcsa az a rettentő sok várakozás ami alatt ki tudja mit csinált. Csak egy példa volt, hogy ilyen is elő tud fordulni...

    quailstorm: ne foglalkozz vele, a cégnél tudják mire van szükséged. :)

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • Tin

    veterán

    válasz CPT.Pirk #632 üzenetére

    win7-nél sosem futottál még bele ilyesmibe? mert én igen. érdekes módon nálam a win10 "nagy" frissítéseivel nem volt még gond, de a win7-nél, és az elődeinél is jártam már úgy, hogy mentem volna haza, amikor elindult egy update, és fél óra szenvedés után inkább nyitva leraktam a gépet az anyósülésre, és hazaúton frissített be. ezer oka lehet ennek, többek között egy szarul megírt update csomag, amit - csak halkan jeleznék - ugyanazok az emberek írják mindkét oprendszerre. szóval ez nem windows 10 vagy 7 specifikus dolog, de még csak nem is Microsoft: járhatsz így ios-en és androidon is.

    [ Szerkesztve ]

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Tin #633 üzenetére

    Idehaza elkerültek ezek a gondok. A cégnél 8.1-en találkoztunk telepíthetetlen frissítésekkel.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • Tin

    veterán

    válasz CPT.Pirk #634 üzenetére

    de ez ugyanúgy igaz a szerveralkalmazások SP-jeire, és bármire, amit telepítesz. általában oké, néha beakad valami, és volt olyan is (pont 7-en), hogy képtelen voltam telepíteni egy frissítést, mert újraindulás után azt mondta, nincs ott, és megint telepíteni akarta. ilyenkor full törölni az egészet, várni vagy egy órát, amíg átnyálazza, hogy mid van meg, és utána rendbejön.

    a win10-be egyetlen dolog van elcseszve: ez az automatikus újraindulásos hülyeség. értem a szándékot, de én az a megoldást preferálnám, ahol elhalaszthatod az újraindítást mondjuk 3x, maximum összesen 48 órára. nem tudom, minek erőltetni ezt a dolgot, hiszen azon a 2 napon nem múlik semmi, ha meg utána indul újra egy figyelmeztetés után, hogy "van 10 perced kilépni", azzal nincs semmi gond.

  • arnyekxxx

    veterán

    válasz quailstorm #558 üzenetére

    akkor észreveszem hogy a boot és a shutdown mennyivel hamarabb megvan.

    passz, én a gép használatáról beszéltem, a bootot havonta max egyszer láttam a korábbi wineken is, a 10el sem érdekel 1 vagy 2 perc alatt indul be.

  • azbest

    félisten

    válasz Polllen #628 üzenetére

    "Illetve egy ma délutáni mellékzönge. Cpu-t cseréltem a gépemben i5->i3 és a windows 10 ezután nem indult el. Engedélyeznem kellett az intel igp-t a biosban (van dvga) és máris elindult. "

    Ezt sokan beszopjuk 10-zel. Pontosabban különféle "hibát", amik lekapcsolás és bekapcsolás után jelentkeznek 10 esetén. Az oka pedig a "fast startup".
    A gép lekapcsolása, majd bekapcsolása során valójában a rendszer egy része hibernálódik, hogy ne kelljen kivárni míg újra végrehajtja annak a dolgait.

    Amikor szerelés előtt lekapcsoltad a gépet, akkor megmaradt a futó rendszer egy részének állapota. Nekem is kellett egy plusz újraindítás, mikor i5-ről i7-re cseréltem a procit, mert addig a régit írta és nem látta a plusz magokat sem. A memória bővítésénél is lehet csak restart után jelenik meg a plusz.
    Ezen kívül vannak egyerek és billentyűzetek, amik nem működnek, bekapcsolás után, mert a fast startup miatt nem történik meg valamilyen számukra szükséges inicializáció. Pl genius i200-zaim is ilyenek. Usb eszköznél kihúz-bedug még éppen tud segíteni, de van akinél a laptop billentyűzet nem működik bekapcsolás után.

    Szóval, szerelés vagy ilyen misztikus hibák tapasztalása esetén érdemes kikapcsolni a fast startupot. Ja és ha több oprendszer van fenn, akkor is érdekes kikapcsolni, mert ha nem reboottal váltunk köztük, hanem kikapcs és másik indítása bekapcskor, úgy is történhetnek furcsaságok.
    Akkor elvileg megszűnnek az ilyen problémák, mivel nem csak reboot hanem sima indítás esetén is újra végrehajt mindent. Persze a win update hajlamos néha visszakapcsolgatni, pl amikor major update van, ami full win újratelepítést csinál valójában és nem migrálja át az új 10 kiadásra a rendszer beállításait.

    (#558) quailstorm
    win 10-ben jött be a memória tömörítés, ezért tud jobban menni kevés ramos gépen mint a korábbiak. Persze, sajnos ez a szolgáltatás is bugzott a régebbi 10 kiadásoknál, volt hogy megkergült és egy procimagot 100%-on pörgetett, miközben több giga ramot felevett a szolgáltatás. Mostanában már nem csinálja.

    [ Szerkesztve ]

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz arnyekxxx #637 üzenetére

    Én viszont naponta ki- és bekapcsolom, akár többször is, de mondom, én se akadok fel ezen csak megfigyeltem.

  • Polllen

    nagyúr

    válasz azbest #638 üzenetére

    Akkor már azt is tudom, miért kellett a másik usb portba dugott bill-t és egeret kihúzni, visszadugni, hogy működjön... :N

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • sad_Vamp

    őstag

    Ezt a Videót nézzék meg az okosok, egy volt MS dolgozó videója. Aztán esetleg beszélgethetünk tovább.... de a troll, troll marad...másokról meg beszélni sem kell ;)

    “When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

  • 8th

    addikt

    válasz Dr. Akula #627 üzenetére

    Egész napot? Ne viccelj már. Ősök gépét tegnap délelőtt telepítettem újra. Telepítést követően durván fél óra és rajta van az összes frissítés.

  • azbest

    félisten

    válasz sad_Vamp #641 üzenetére

    már volt [link] és le lett zsirbödönözve [link]

    (#644) PuMbA
    elképzelem, valaki már megint ott keres ellenséget ahol nincs :P

    [ Szerkesztve ]

  • PuMbA

    titán

    válasz azbest #638 üzenetére

    Képzeld, hogy pont 1 hete cseréltem az AMD FM2+ APU platformomat Kaby Lake LGA1151-re és mindenféle plusz indítgatás nélkül pöccre bejött elsőre a Windows 10, majd leszedtem az AMD és felraktam az Intel drivereket :) Munkahelyen is 3-4 hete egy Dell gép SSD-jét átraktuk egy HP gépbe és pöccre felállt a Windows 10 egyből, majd jöhetett a driver csere. Ebből nekem az jön le, hogy a Nálad feltűnő a misztikus hibák inkább a rossz alaplap BIOS miatt vannak mintsem a Windows 10 miatt :)

    [ Szerkesztve ]

  • Tin

    veterán

    válasz sad_Vamp #641 üzenetére

    ari, de van még, aki ezeknek a "kiugrott alkalmazottak" a véleményére ad? meg igazából mit is mond el? hogy a Microsoft direkt akarja kikényszeríteni a Windows 10 terjedését ezzel a módszerrel? szerintem nincs ember a topikban, aki ezt ne tudná.

    vagy volt még valami új infó a videóban?

  • PuMbA

    titán

    válasz azbest #643 üzenetére

    Én nem keresem, csak ráhúzol a fast bootra olyan hibákat, amik távolról sem biztos, hogy azok :)

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz 8th #642 üzenetére

    Majd legközelebb elhiszem. :D 2 hete telepítettem 0-ról egyet, mert nem volt image, 3-4 órát matyizott a frissítésekkel. Talál 200-at, aztán 1-et, aztán még 85-öt, stb...

  • azbest

    félisten

    válasz PuMbA #646 üzenetére

    A bizonyításnál egy nem működő példa elégséges a cáfolatra, ellenben egy működő példából nem lehet általánosítni a tökéletességet.

    A fast startup működéséből pontosan következnek az ilyen hibalehetőségek. Érted, nem a fast startup a hiba, hanem vannak körülmények, amikor figyelni kell rá, mert mellékhatása lehet a betöltés sebesség optimalizálásnak. A 25 millió google találat szerint néhány embernél előfordul a mellékhatás.

  • Tin

    veterán

    válasz azbest #649 üzenetére

    fast startup egy baromság, ahogy az összes ilyen hibernálós marhadás. semmi értelme egy ssd-s gépen. ki kell kapcsolni a francba.

    de ilyet amúgy nem csak a fast startup okozhat, hanem simán a bios is. már, ha mondjuk procicsere után nem volt cmos reset. mert ugye kell. vga csere után is. KELL.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák