Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    válasz Renok #1 üzenetére

    ebben csak az a gáz, hogy az Nvidia féle megoldás egy szabványos Dx 12 RT re épül innentől a fejlesztőnek nem a hardvert kell ismernie hanem az API-t amire portolja és azt ismeri . Erre a nyílt DX 12 Ray-Tracingra pedig mindegyik gyártó olyan hardveres megoldást nyújt, amilyet akar. Tehát pont elég humbug a cikkben említett dolog, ennek csak akkor lenne értelme ha direkt egyetlen hardverre akarnának optimalizálni, mondjuk a az nvidia RTx sorozatra, de annak meg nem sok értelme van akkor ha AMD másfajta megoldást hozott volna a navival vagy Microsoft módosítja az RT imlementációt a Windowsban.
    Most pont hogy nyílt lapokról van szó, Microsoft feldobott egy labdát és mindhárom gyártónak lehetősége van / lett volna rá megoldást hozni. Most azt hogy ezt nem teregeti ki Nvidia szerintem nem túl nagy gáz...

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • Predatorr

    őstag

    válasz Renok #1 üzenetére

    Nem, az erősen AMD-szponzorált ízesítésű bevezető után én nem is olvastam tovább. Az RTX köszöni szépen, remekül dolgozik akár 4k-ban is (ja, hát 120FPS nincs). Hogy miért propagálják bizonyos helyeken ennek ellenkezőjét, találja ki mindenki.

    "Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz Renok #1 üzenetére

    Majd úgy 100 év múlva ha valaki kitalál rá valamilyen erőforrást nem igénylő csodamódszert.

    Jeneleg a legerősebb vga-k örülnek hogy épphogy ki tudnak szolgálni egy 4K@60Hz monitort, a jelenlegi grafikai szinten. De már integet a 8K, meg közben nagy hípe lett a 120Hz, az SLI-t közben kivégezték, szóval a várható felbontás és freki növelés is elvisz még 2-3 vga generációt, és akkor még nem is javítottuk a grafikai szintet. Pedig azt se ártana, a "retina" displayen már minden látszik, az is hogy még mindig elég lowpoly kockákból áll össze a kép, kéne részletességet növelni. Miközben a réjtrész meg fullHD-ban is épp csökkenteni akarja ezt, hogy egyáltalán elbírja szaggatás nélkül, nem hogy 120 Hz meg ilyenek... Messze van még ennek az ideje, persze ha ez lesz az új hípe, akkor ezt fogják tűzön-vizen átvinni, majd lesz a 320x200 ismét divat. :D

Új hozzászólás Aktív témák