Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geri Bátyó

    őstag

    válasz lezso6 #56 üzenetére

    + bozont
    A Fujitsu valóban LED-es és az EIZO még CCFL, de van a cégnél NEC is LED világítással, ami például tényleg jó, pedig az sincs kalibrálva. Minden esetre a Fujitsu-t is be tudtam állítani, még ha nem is ment könnyen. Viszont korábban CCFL-ből is láttam olyat, ami nagyon hideg volt. Ráadásul nem is gyártó függő.

    A pixelméret pedig valóban lehet gond. Volt olyan kollégám, aki azért kapott 24"-os FHD-t, mert a 22"-os használatakor állandóan hunyorgott és folyamatosan fájt a feje, pedig amúgy teljesen jó volt a monitor.
    Engem például inkább a nagyobb pixelek zavarnak. Állandóan homályosnak látom a képet és nem tudok rendesen ráfókuszálni. Az EIZO-m 22" 1920x1200 és legfeljebb egy 24-25" WQHD-re cserélném, ott hasonló a pixelméret.

    A 19"-os CRT-ket 1152x864-ben használtam, az volt a kényelmes. Az utolsó ilyen monitorom ezen a felbontáson 115 Hz-en frissített, úgyhogy nem volt bajom vele.

    [ Szerkesztve ]

    "Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

Új hozzászólás Aktív témák