Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dilikutya

    félisten

    válasz Kansas #12 üzenetére

    Steam-es CoD részekben szerencsére pont nincs semmi DRM magán a Steam-en kívül. Első nap törhető, ez tény, de szerintem ez az eladásokat pont nem zavarta. Most nem tudom, mióta a Battle.net-re költözött, mi védi, nekem a WWII volt az utolsó, amivel játszottam, ezek a jövős marhaságok nem izgatnak. CoD World at War single része bizonyosan jobb amúgy, mint a WWII, ráadásul maga a játék is kommersz blockbuster létére elég véresen tálalja a háborút, van vérfürdő, leszakadó, lerobbanó testrészek.

    Az eleve csóró kitétel így ebben a formában nem igaz, nyilván pontos adatok nincsenek, de azért torrenten látni olykor a nem múködő (vagy nem tudja hogy kell használni) törésekre reagálóknál, hogy nem csóró Tesco Celeron procis gépük van.

    Azért nem rosszak ezek a mai másolásvédelmek annyira, volt rosszabb, pl. a SecuROM. Jó, nem kéne, hogy lassítsák a futást, a Capcom-ot sem értem, minek raknak a Denuvo mellé még mást is. Úgyis fel fogják törni, most is megtörtént, és igazából a saját szarjuk vérzett el előbb, nem a Denuvo. A Denuvo azért tud valamit, nem jellemzők vele a 0day törések.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • Dilikutya

    félisten

    válasz #52931072 #13 üzenetére

    Igazából játékra is van ma már megoldás, a Sony, a Microsoft, az EA, a Ubisoft is kínál előfizetéses modellt, pár €, és az elérhető kínálatból azzal játszol, amire időd van. Hátránya, hogy a kínálat oda-vissza változik, pl. a Microsoft kivette a GTA V-öt a Gamepass-ból (bár amilyen hosszú játék, érdemesebb egyszeri 10-15€-ért megvenni).

    Film/zene stream ugyanilyen, sok dolog fent van, de bármikor kikerülhet az elérhető kínálatból, és csak annál marad meg, aki megvette, nem csak előfizetőkényt nézte/hallgatta. Zenei oldalról egyébként sokkal jobb a helyzet, a friss megjelenések mindig bekerülnek mindenhova, de a régiek is szépen másznak fel, kivéve persze, ha olyan kiadónál vannak a jogok, ami jogutód nélkül ment a süllyesztőbe. Na meg persze a demók, szerzői kiadások, de az más kérdés. Filmnél ez rosszabb sokkal, ott nagyon nincs az, hogy minden mindenhol elérhető. És itt is bőven van olyan, amikor problémás a jogtulajdonos kérdése, van ami a VHS korszak óta nem is jelent meg sehol, de egyes filmek DVD/BD megjelenése sem jelenti azt, hogy az mehet utána streamszolgáltatóhoz is. Mondjuk ez elég rétegigény, többnyire 70/80/90-es évek akció-, horrorfilmjeiről van szó.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • Dilikutya

    félisten

    válasz Kansas #43 üzenetére

    Azért szerintem a Witcher eladásai nem mérhetők egy Call of Duty-hoz képest.
    Az meg nem akkora valami, hogy aki megvette az alapjátékot az összes DLC-vel, annak GOTY lesz belőle, ami ugyanaz, mint az alapjáték plusz a DLC-k. :)
    A CDPR nem egy csodatévő jófej valami, és többet is töltenek le belőle torrenten, mint a Steam-en kívüli Call of Duty részekből. :)

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • Dilikutya

    félisten

    válasz Fitzgerald #48 üzenetére

    Mondjuk ez a vásárlók hibája, akik minden fost megvesznek már elővételben, aztán kamilláznak, hogy a sokadik patch után is szar.

    Cyberpunk 2077-es is fényesre izélte mindenki, aztán a Ps4 verziót mégse lehetett még vagy félévig megvenni, miután kikerült a Store-ból.

    [ Szerkesztve ]

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Új hozzászólás Aktív témák