Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #72042496

    törölt tag

    válasz Fücsök007 #51 üzenetére

    Az Alder Lake kapcsán azért kíváncsi leszek, hogy tényleg augusztus-szeptember lesz-e belőle, illetve ezután mennyi idő kell majd hozzá, hogy normális árakon legyen kapható. :)

  • carl18

    addikt

    válasz Fücsök007 #51 üzenetére

    Na bár igaz a 10 nanométer volt amire már nagyon régóta várunk, januárban jön a Rocket Lake-S ha az jól sikerül abból már ki lehet deriteni van-e oka félni az AMD-nek.

    Alder Lake-S már szeptember körül jönne? akkor valóban sietnek és nem akarnak lemaradni semmiről. Mondjuk tény nekünk fogyasztóknak ez jó, mert ha véletlen nagyot ver az a Golden Cove mag a Zen 3-ra akkor még lehet itt jövőre árverseny.
    Persze az árverseny még távol van mert most a készlethiány sokkal jellemzőbb a piacra.

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • Robitrix

    senior tag

    válasz Fücsök007 #61 üzenetére

    A dolog így nem igaz. Vegyük a renderelást. Ha van 8 magom vagy van 10 magom azért nem mindegy. Pont annyival lesz gyorsabb, mint amennyivel többet tud elvégezni a plusz két mag. akár gyors akár lassú. Mondjuk van egy képem, ahol 1024 darab kis részletben kell elvégezni a renderelést. Mondjuk a nagy teljesítményű mag amig legenerálodik a kép elvégez 32 kép részlet elkészítését. Ha mondjuk mellé kap pár lassabb magot is. legyen mondjuk 4 darab. ami csak 16 képrészletet tud kiszámolni ugyan annyi idő alatt. akkor végül nikor véget 4*16 képrészlettel leszek előrébb, Pont annyival, amennyit a plusz magok elvégeznek. Így a 8 gyors +4 lassú magot használó proci gyorsabb lesz, mint a csak 8 gyors magot tartalmazó. Persze ehhez olyan erőforrás ütemező kell a rendszerbe, ami nagy teljesitmény igénynél nem a lassú magokat akarja preferálni a parlagon hagyott gyorsabb magokhoz képest.
    Az androidos 8 magos telefonom is ilyen valahol. 4 lassú mag kb 1,6 Ghz 4 gyorsabb mag ami elvben képes 2,16 Ghz-re Ezekből egy magot használva elérhető a 2,36 Ghz
    De valahol ilyen a 9900K is mondjuk elméletben összes magot terhelve 4,7 Ghz az elérhető órajel. De egy magon képes 5 GHz-et is elérni. Szóval rengeteg múlik a rendszer erőforrás ütemezőjének képességein. Szóval bővn volna még mit megtanitani az erőforrás ütemezöknek a hatékonysághoz. Amúgy nem csak a windows esetében. Persze azért fejlödnek az erőforrás ütemezők is a háttérben. Egy mai win 10 erőforrás ütemezőjének képességei köszönő viszonyban sincsenek már a 5-6 évvel ezelötti erőforrás ütemezővel. És vélhetően egy 3 év múlva kiadott windows verzió erőforrás ütemezője is hatékonyabb lesz, mint a mostani.

Új hozzászólás Aktív témák