Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pingüino

    senior tag

    válasz Samott #40 üzenetére

    Azért a fogyasztásban nem csak a gyártástechnológia van benne.
    Két azonos egyszálas teljesítményű prociból az AMD-nél már most magasabbak az IPC-k, viszont alacsonyabb frekvencián működnek, ez csökkenti a fogyasztást.
    Viszont a chiplet design mellett az IF meg növeli a fogyasztást.
    Szóval nem egyszerű az összehasonlítás.

    Hogy meg kell-e nekik is csinálni, az meg attól függ, hogy végül hogy sül el ez a kékeknél. Lehet, hogy lesz belőle valami értelmes implementáció, akkor nyilván nekik is lépni kell, de jelenleg nem úgy tűnik, hogy megérné a befektetett pénzt és energiát.
    Sokan, köztük én is, csak úgy látnánk potenciált a heterogén cpu design-ban, ha az oprendszer kompromisszumok nélkül lenne képes kezelni a különböző képességű processzorokat. Az meg jó esélyel nem most lesz.

    Én konkrétan már korábban is mondtam, hogy szívesen látnék egy x86+ARM párosítást, de az még nagyobb munka szoftver oldalról. Igazából az Intel ezzel most am kockáztat. Megcsinálják az első fecskéket, hogy a szoftverfejlesztőknek számolniuk kelljen a dologgal. Ha számolni is fognak, akkor jó, de akkor is elment 1-2 generáció a levesbe, ami működik is, meg nem is. AMD-nél viszont a chiplet-ezés miatt pillanatok alatt tudnak reagálni, ha szoftver oldalról megoldódik a dolog.
    Ha viszont a szoftverfejlesztők nem lépnek, akkor az Intel bukik vele.

Új hozzászólás Aktív témák