Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PistiSan

    addikt

    válasz zef #14 üzenetére

    Én úgy vagyok ezzel, ha asztali gép, akkor pont nem érdekel hogy 1 szál, vagy 2 szál vezeték megy a monitorhoz, a régi procid is simán meghajtaná a HEVC/H265 videókat, nyilván nem minimális cpu használat mellett.
    Tényleg van értelme azért cserélni, hogy a proci az idő 90%-ában 10% alatt fusson?

    Idén vettem egy Intel NUC-ot, N3150-el, ott pl fontos hogy tudjon videót IGP-ből lejátszani, szoftveres lejátszáshoz lehet gyenge lenne nagyobb felbontáson.

    Én még nem aggódom a HEVC/H265 videók miatt, mire elterjed szerintem több év fog eltelni, a mai napig sokan nyavalyognak a videó kölcsönző oldalon, ha felkerül 1-2 nem DVD lejátszó kompatibilis film. Mire többségben HEVC/H265 filmeket fogsz tudni nézni, szerintem megint cserélni fogsz egy konfigot.

    Nekem még régi Phenom II X4 955 procim van, mivel már nem játszok, bőven kiszolgálja az igényeim, nem tervezek váltani még évekig. A következő lapomban pedig VGA sem lesz már, IGP elég arra amire én használom.

  • Vistaboy

    veterán

    válasz zef #14 üzenetére

    "Aztán ha lenne végre nem csak demó HEVC/H265 tartalom, azt is minimális CPU használat mellett le tudja játszani az IGP DXVA-val."

    Akkor minek vettél mellé egy GTX 1070-et? Dísznek? :U

    Viccen kívül, rajongóként elég sok animét nézek, melyek között már szép számmal akadnak H.265 (HEVC) kódolással készítettek is, ezért aztán tapasztalatból mondom, hogy a lejátszásukhoz bőven elég egy jó pár generációval korábbi gép is. Nekem pl. simán vitte még a 2160p felbontásúakat is az "őskövület" i7-3770, pedig nem mai darab már. Oké, mellette van egy GTX 980 is, de ha nem lenne, szerintem FullHD-ben még akkor is lehetne nézni az animéket, ha 4K-ban nem is.

    Hogy ON is legyek: Szerintem is az a helyzet, amit fentebb páran már említettek. Pusztán csak arról van szó, hogy minimális teljesítménynövekedésért nem érdemes több százezret költeni a gépre, mikor a régi is ugyanúgy jó mindenre, esetleg egy új VGA kell, és kész. Akinek már van egy négymagos procija - mindegy, melyik generációból -, egy jobb kártyával párosítva elboldogul a legújabb játékokkal is. Vagy vesz egy konzolt.

    Aki mindig cserélget, véleményem szerint csak az e-péniszét akarja növelni, mert már nem tudja mire költeni a pénzét. Tisztelet persze a kivételnek, akik valóban munkára használják - videószerkesztés, kódolás, grafikai tervezőmunkák, stb. -, de véleményem szerint a többség, akinek már GTX 1080 SLI és/vagy egy Intel Core i7-6950X dohog a gépben, mind csak amiatt vették meg, mert futotta. Máskülönben minek dobnának ki tripla árat pár % teljesítménynövekedésért? :U

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

Új hozzászólás Aktív témák