Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Necroman_Mk2

    őstag

    Érdekesen hangzó elgondolás. Bizonyos játékstílusok, mint pl. a cső FPS, interaktív "mozi", autóversenyzés meg esetleg 2D platfromerek, esetében talán működik ez a dolog, viszont a többinél már kevésbé érzem megvalósíthatónak. Túl sok a lehetőség, túl sok a paraméter, és ha még multiplayer játékról is beszélünk, ott az emberi tényezők miatt végképp elszabadulnak a variációk kimenetelei. És oké, hogy az input lagra adott orvoslás ez, de vajon ha a predikció nem jön be, akkor az mennyire fogja megtörni a kliens oldalon a képet, azaz: mit vehet ebből észre a játékos?
    Amúgy többször leírtam már, de amikor még anno az OnLive-t próbáltam, az volt a tapaszataltom, hogy a 60 FPS-re lockolt játékok esetén, mint az autóverseny vagy FPS (konkrétan: DiRT, FEAR), érezni lehetett az input lagot, de egy 30 FPS-re belőtt, külső nézetes akciójátéknál (Batman, Darksiders) már nem éreztem a késlekedést, pedig a szerverek az óceán túloldalán voltak.
    És megint újra: miért a PC-t nyomatja a Google, és nem azt, hogy ezzel az okostelefonodon is játszhatsz AAA játékokat?

    (#18) Male Ha a felhős kép előállítása drágább is, az nem a kliens pénztárcáját fogja terhelni a drága hardverek megvásárlásával, legyen szó gamer PC-ről vagy az aktuális csúcskonzolról. Nyilván ez komromosszummal jár, de szerencsére "valamit valamiért", vagy még inkább: Ha nincs ló, jó a szamár is alapon ez elfogadható. Másrészt a Stadia nem előfizetésben gondolkodik, hanem inkább online áruházként tekint magára - mondjuk ez szvsz hiba a Google részéről, de ők tudják jobban... :U

    [ Szerkesztve ]

    "Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

  • Necroman_Mk2

    őstag

    válasz opr #63 üzenetére

    Nyolc-tíz évvel ezelőtt, az OnLive és Gaikai esetében még volt értelme ennek az iránynak. De most a 2010-es évek végére, amikor a tartalomfogyasztás főleg a fiatalabb generáció esetén átkerült okostelefonra, ezt hibás útnaknak érzem. Még úgy is, hogy PC esetében megvannak a szükséges perifériák az irányításhoz, telefonon pedig mindenképpen kell minimum egy kontroller is.
    De az Android tévét ezzel lehetne a legjobban megtolni.

    "Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

  • Necroman_Mk2

    őstag

    válasz joysefke #65 üzenetére

    Érdekes elgondolás, de szerintem ott hibás, hogy a Google bejelentése alapján a Stadia-nak szoftveres oldalon csak Chrome-ra van szüksége. Az pedig van Windows-on is.
    Arról nem beszélve, hogy aki igazi, echte elkötelezett PC "masterrace" gamer, az továbbra is fogja szórni a pénzt a tuningra, egyben lesznek majd összehasonlító Digital Foundry videók a stream és natív futtatás oldalán. De arra jó lehet, hogy ha lesz ideiglenes trial, akkor bele lehessen nézni egy-egy játék elejébe. (Az OnLive-nál volt.)

    (#67) Male A Stadia, mint felület, ingyenes lesz, de a havi előfizetés meg 10 dollár, azaz 120 egy évre. Ebből milyen aktuál-gamer PC-t lehetne összerakni? :U

    (#66) Sinesol Az alkalmazás kliens oldalon lényegében egy videó stream, csak több és gyakoribb inputtal. Ha az androidos tévé képes megbirkózni pl. HBO Go-val, akkor szerintem a Stadiaval képes lesz megbirkózni. Megfelelő netkapcsolatot feltételezve, persze.

    (#68) opr "Tablet az mas vilag, abba nem szolok bele, mert szamomra mindig is ertelmezhetetlen volt a kategoria"
    A tabletnek addig volt értelme, amíg az okostelefonok képernyője 3-4 hüvelyk volt. Mihelyt azonban elkezdtek nőni képátlók, ez a kategória másodlagossá vált, elvégre egy kb. 7 inches telón már jobban lehet bármit nézni.

    (#69) joysefke "Mobiltelefon kijelzője kicsi, nem alkalmas az immerzív játékra"
    Ellenpéldaként lásd: Nintendo Switch. Amire olyan AAA játékok is megjelentek, mint a 2016-os Doom, az Skyrim, az Assassins Creed, a Witcher 3 meg az Overwatch (utóbbi kettő máma). Nyilván megkötésekkel egy PC vagy PS verzióhoz képest, de mennek rajta, handheld módban is - szóval van létjogultsága egy hasonló méretű telefonon játszásnak. Pláne, hogy ma már csak 5-6-7 colos készülékeket kapni.

    "Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

  • Necroman_Mk2

    őstag

    válasz joysefke #72 üzenetére

    Az 1. pontra: Szerintem ha valaki, akkor a Google tudna ezen változtatni. Pláne, hogy egy Stadia kontroller már adott, már csak tart kell mellé adni, és már el is van adva a termék. A sikerességet meg majd meglátjuk, hogy a mobil felhasználók mennyire fognak harapni a lehetőségre - mert szerintem inkább ők lesznek ennek a megmentői, ha túléli, mint a PC-sek.

    A Chromebook-os elméleted meg továbbra is érdekes, de ha maga a Stadia nem nyújt azon semmilyen látványos előnyt egy Windows vagy akár Mac platformhoz képest, akkor nem ezzel fogják az eladásokat növelni. Pláne, hogy a masterrace réteg maradna továbbra is a natív futtatás mellett, ami egyelőre csak Windows-on megoldott teljesen.

    "Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

  • Necroman_Mk2

    őstag

    válasz Male #75 üzenetére

    Ha lehet egy tippem erre: a hirdetők. Azaz mielőtt elindul a játék, pár másodpernyi hirdetést leadnak, ahogyan mostanság a YouTube esetén is.
    Szerintem túlélhető, ha nem szalad el velük a ló, azaz több perces videókkal fárasztják az embereket.

    (#76) tonyrulez Az lehet, de én sok Switch usertől hallottam, hogy jó az, ha el tudják vinni a játékot magukkal. Sőt, a legelső Stadia prezentáción is mutatták, hogy van rá lehetőség gépek között váltani.

    "Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

Új hozzászólás Aktív témák